اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

12. تير 1400 - 0:59   |   کد مطلب: 28854
مسئول تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی همدان از وجود حدود 60 بیمار نیازمند اهدای عضو در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر بیمار مرگ مغزی در استان وجود ندارد.

به گزارش صبح الوند، دکتر مجید حمیدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه فقط آمار بیماران نیازمند کلیه در استان وجود دارد و مابقی بیماران نیازمند در وزارتخانه بهداشت به منظور دریافت عضو ثبت‌نام می‌شوند، افزود: در کشور 27 هزار بیمار نیازمند عضو وجود دارد.

وی با ابرازخرسندی از بهبود وضعیت اهدای عضو در استان خاطرنشان کرد: امسال 14بیمار مرگ مغزی در همدان و 10 بیمار مرگ مغزی هم‌استانی، در سایر استان‌ها رضایت‌گیری شده است که خوشبختانه وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.

حمیدی همچنین از رضایت‌گیری 17 بیمار مرگ مغزی در استان و 5 بیمار نیز از خارج استان در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه در سالجاری آمار بیماران مرگ مغزی کمتر بوده اما روند اهدای عضو وضعیت بهتری نسبت به گذشته داشته است.

وی با تأکید بر اینکه جوانب احتیاط در رانندگی و سایر موارد باید رعایت شود تا شاهد بیماران مرگ مغزی نباشیم، افزود: در صورت بروز چنین مشکلی باید عاقلانه و به دور از عواطف و احساسات تصمیم گرفت چرا که بیمار مرگ مغزی قابل بازگشت به زندگی نیست.

مسئول تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان اعلام کرد: باید در چنین شرایطی به نجات بیماران دیگر فکر کرد بنابراین لازم است مردم اطلاعات خود را در زمینه بیماران مرگ مغزی ارتقاء دهند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
سفیر عشق