اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

25. مرداد 1399 - 12:13   |   کد مطلب: 33692
استان همدان با پتانسیل بالایی که در رشته کبدی دارد می تواند بعنوان قطب کبدی غرب کشور معرفی شود.

به گزارش صبح الوند، گذارندن اوقات فراغت جوانان یکی از مهترین دغدغه های خانواده ها و دستگاه های مرتبط است 

 

در شهر همدان نیز چندان تفریحات جذابی برای جوانان وجود ندارد بنابراین ادامه دادن رشته های ورزشی  از آماتور به حرفه ای یکی از مهمترین فعالیت های جوانان همدانی است

 

رشته های ورزشی در همدان یکی پس از دیگری در حال تعداد اعضا هستند چرا که یا شرایط تمرین فراهم نیست و یا اینکه از ورزشکاران حمایت خوبی نمی شود. 

 

در بین رشته های ورزشی، ورزش کبدی یا زو از آن دسته فعالیت هایی است که نیاز به هزینه چندانی ندارد و با کمترین امکانات می توان در این رشته مقام آوری کرد . 

 

در استان همدان کبودرآهنگ بعنوان قطب کبدی پسران و ملایر بعنوان قطب کبدی دختران معرفی شده اند چرا که پتانسیل های بالایی را در جذب و پرورش کبدی کاران داشته اند. 

کبدی یک ورزش تیمی است و اصل و منشا این بازی بومی و محلی بوده و در تمام نقاط ایران انجام می شود.

 

بازی کبدی در داخل سالن (تاتامی)، در زمین خاکی و چمن بدون استفاده از هرگونه وسیله انجام می‌شود ولی بازی‌های بین‌المللی و رسمی باید بر روی تاتامی انجام شود

 

رئیس هیات کبدی استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان اظهار داشت: در حال حاضر این رشته ورزشی بعلت کرونا تعطیل است چرا که فقط در وضعیت سفید بازی آن امکان پذیر است.

 

سید مصطفی موسوی افزود: رشته کبدی نیاز به زیر ساخت چندانی ندارد و برای توسعه آن باید هیات تمام شهرستانها را فعال کنیم.

 

وی با تاکید بر حضور هیات کبدی استان در همدان شهرستانها گفت: سالیانه در تمام شهرستانها حضور یافته و از نزدیک مشکلات آنها را بررسی می کنیم.

 

موسوی ادامه داد: شهرستانهای کبودر آهنگ، ملایر و تویسرکان هیات های فعالی در سطح شهرستان دارند و در شهرستانهایی که هیات وجود ندارد افراد کبدی کار و ورزشی را در صدر هیات قرار می دهیم. 

 

رئیس هیات کبدی استان یکی از دلایل پیشرفت کبدی همدان را داشتن مربیان با تجربه دانست و افزود: خوشبختانه همدان دارای چندین مربی کبدی است که در سطح ملی و بین المللی شناخته شده هستند . 

 

وی با بیان اینکه کبدی نیازی به زیر ساخت خاصی ندارد گفت: این ورزش در تمام روستاها و مناطق حاشیه نشین قابل گسترش است و ورزشکاران می توانند به طور حرفه ای و در سطح قهرمانی به آن بپردازند. 

 

موسوی نداشتن اسپانسر را بزرگترین مشکل کبدی کاران همدانی عنوان کرد و افزود: برنامه چهارساله هیات کبدی تدوین شده و در صدد جذب اسپانسر هستیم تا بتوانیم خانه کبدی را در تمام شهرستانها و همه رده ها فعال کنیم. 

 

انتهای پیام/ آ

دیدگاه شما