اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

30. ارديبهشت 1395 - 13:04   |   کد مطلب: 18149
رئیس پلیس ترافیک راهور ناجا گفت: عابران و راکبان موتورسیکلت 83 درصد قربانیان سوانح درون شهری کشور را تشکیل می دهند.

به گزارش صبح الوند به نقل از ایرنا، سرهنگ علیرضا جهانگیری روز پنجشنبه در آئین معارفه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان بیان کرد: با توجه به بالا بودن سهم عابران و راکبان موتورسیکلت در سوانح درون شهری باید برای این طیف از افراد دوره های آموزشی برگزار شود.
وی افزود: علاوه بر آموزش نحوه تردد در معابر درون شهری به عابران و راکبان موتورسیکلت، ایمن سازی معابر نیز باید جدی گرفته شود.
وی اظهار کرد: امروزه وضعیت ترافیک شهرها و کشورها در زندگی انسان تاثیر منفی گذاشته است که باید به مقوله روان سازی ترافیک توجه کرد.
وی یادآوری کرد: بررسی مقایسه ای آمار متوفیان سوانح رانندگی سال گذشته کشور بیانگر موثر بودن اقدامهای صورت گرفته توسط اعضای شورای حمل و نقل ترافیک استانها در کاهش سوانح رانندگی است.
رئیس پلیس ترافیک راهور ناجا تاکید کرد: با وجود کاهش آمار متوفیان سوانح رانندگی ولی آمار موجود نیز مطلوب نیست و برای به حداقل رساندن شمار تلفات باید تدبیری اندیشید.
سرهنگ جهانگیری تصریح کرد: برخی از شهرها فاقد پاسگاه پلیس راهور هستند که علت آن بی توجهی به زیر ساخت ها هنگام طرح ریزی برای شکل گیری شهرها است.
وی توضیح داد: بیشتر مواقع اول اماکن مسکونی احداث شده سپس به یاد احداث زیر ساختهایی نظیر اماکن امنیتی و انتظامی می افتند که این رویه یک نقص است.
وی یادآوری کرد: طبق آمارهای ارائه شده شمار متوفیان سوانح درون شهری استان همدان در سال گذشته 11.2 درصد نسبت به سال 93 کاهش داشته است.
در این آئین از سرهنگ حسین طلایی تقدیر به عمل آمده و سرهنگ علی فکری به عنوان رئیس جدید پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان معرفی شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان