اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

3. مرداد 1395 - 14:01   |   کد مطلب: 19034
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به انفجار انتحاری صبح امروز در کاظمین گفت: خوشبختانه هیچ یک از زائران ایرانی در نزدیکی محل انفجار استقرار نداشته‌اند و زائران کشورمان در سلامت کامل به سر می‌برند.

به گزارش صبح الوند، مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به انفجار انتحاری صبح امروز در کاظمین گفت:‌ خوشبختانه هیچ یک از زائران ایرانی در نزدیکی محل انفجار استقرار نداشته‌اند و زائران کشورمان در سلامت کامل به سر می‌برند.

به گزارش ابنا، «محسن نظافتی» مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت درباره جزییات انفجار انتحاری صبح امروز تروریستهای تکفیری در کاظمین و اینکه آیا زائران کشورمان در این حادثه دچار آسیب شده‌اند، اظهار کرد: محل وقوع این انفجار انتحاری تروریستهای تکفیری که منجر به شهادت و مجروحیت تعدادی از مردم بی‌گناه شد در میدان عدن کاظمین بوده که تا محل استقرار زائران ایرانی فاصله زیادی دارد.

وی ادامه داد: تمامی زائران ایرانی کشورمان که در کشور عراق و به ویژه شهر کاظمین به سر می‌برند در سلامت کامل هستند و خوشبختانه هیچ مشکلی بر سر راه زائران کشورمان در عتبات عالیات وجود ندارد.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: تمامی کاروانهای دارای مجوز سازمان حج و زیارت مشمول قرارداد امنیتی با مسئولان ذیربط در کشور عراق هستند و به تمامی علاقمندان نیز توصیه می‌کنیم تا برای سفر به عتبات عالیات از کاروانهای دارای مجوز اقدام کنند.

یک منبع امنیتی امروز از وقوع انفجاری در شهر کاظمین در نزدیک شهر بغداد خبر داد.

این منبع امنیتی گفت: این انفجار صبح امروز در نزدیک میدان عدن در منطقه کاظمین روی داد.

وی افزود: خودروهای پلیس و آمبولانس به محل اعزام شدند و برخی خبرها از شهید یا زخمی شدن تعدادی در این انفجار حکایت دارد.

یک منبع امنیتی دیگر اعلام کرد: این انفجار را یک عامل انتحاری انجام داده است و در آن ۲۱ نفر شهید یا زخمی شده‌اند.

گروه تروریستی داعش ساعاتی پس از این انفجار مسئولیت آن را پذیرفت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان