اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

3. آذر 1395 - 20:40   |   کد مطلب: 22045
رئیس قوه قضاییه با گلایه از رئیس جمهور و رئیس مجلس گفت: لغو سخنرانی یک نماینده برای رئیس جمهور مسئله است اما در برابر شایعه علیه رئیس دستگاه قضا دفاعی نمی‌کنند.

به گزارش صبح الوند به نقل از فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح امروز در سومین همایش فرماندهان بسیج قوه قضاییه با اشاره به پیاده‌روی اربعین گفت: چه کسی گمان می کرد که قتیل العبرات معنایش این می شود. چه کسی گمان می کرد شهادت ٧٢ نفر در یک صحرای بی آب و علف بعد از قرن ها اینچنین تاثیرگذار می شود؟

وی گفت: دشمنان اسلام فهمیدند نیروی ایمان نیرویی نیست که بتوان به هر طریقی با آن بازی کرد.

رئیس قوه قضاییه گفت: قضیه اربعین افسانه نیست و عاشقان حسینی گردهمایی عظیمی را آفریده اند و حب اهل بیت تاثیر عظیمی برای حرکت انسان به سوی کمال دارد.

آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بسیج و الگوهای رفتاری بسیج اشاره کرد و گفت: در عراق با همین الگوی رفتاری بسیج مقابل دشمنان ایستاده اند.

وی افزود: فکر بسیج که از سوی امام راحلمان مطرح و بسیج تشکیل شد این بسیج را به یک الگو برای همه آزادگان جهان تبدیل کرده است.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) گفته بودند که تشکیل بسیج از الطاف خفیه الهی بود که مردم از آن بهره مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: نقش بسیج در دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست، اگر بسیج نبود ما امروز نمی توانستیم راحت اینجا بنشینیم و حرف بزنیم.

آملی لاریجانی با اشاره به این موضوع که آن چه که انقلاب را پیروز کرد ایمان، اخلاص، گذشت، بصیرت و ایثار مومنان بود گفت: این بصیرت است که مجموعه بسیج را موفق کرده است.

رئیس قوه قضاییه گفت: مساله ایمان به خدا یک مساله اساسی در تحول انسان ها است. ما از کلام حق روشن تر و صریح تر نداریم.

وی با اشاره به بحث بصیرت گفت: زمانی که فتنه ها بروز می کند و دشمنان فضا را غبارآلود می کنند اینجا بصیرت به کار می آید و مومن باید خط دشمن و عقبه او را بشناسد.

آملی لاریجانی گفت: گاهی واقعا فضا آنقدر مسموم می شود که تشخیص حق و باطل بسیار سخت می شود اما توجه داشته باشید که بصیرت شاخه های متعدد دارد.

ایمان، بصیرت و مجاهدت، عوامل توفیق بسیج است

آیت الله آملی لاریجانی گفت: امروز آنچه را که سبب توفیق بسیج می دانیم ایمان، بصیرت و مجاهدت است و دشمنان این سه مهم را نشانه گرفته اند.

وی افزود: صدها کانال ماهواره ای به زبان فارسی راه انداخته اند، فیلم های مستهجن تهیه می‌کنند و جوانانی را که باید در مسیر باشند به انحراف می کشانند. دشمنان همین را نشانه گرفته اند و جهاد در راه خدا را.

دختر فراری را شهید معرفی کردند و سران فتنه در مراسمش حاضر شدند

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در زمان اصلاحات، جهاد را خشونت تعبیر می کردند و برای مبارزه با خشونت کنفرانس می گذاشتند و در فتنه ٨٨ غرب با تمام توان به میدان آمد و به مردم گفت ما از شما حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: عده ای از افراد داخلی‌شان را تحریک کردند تا به رهبری توهین کنند و جالب است که یک دختر فراری را شهید معرفی کردند و سران فتنه در مراسم این دختر حاضر شدند.

ادعاها درباره حساب‌های قوه قضاییه کذب محض است

آملی لاریجانی گفت: در مورد دستگاه قضایی هجمه ها را می بینید و اخیرا در هجمه به دستگاه قضایی و رئیس قوه بحث حساب های قوه قضاییه را مطرح می کنند.

رئیس قوه قضاییه گفت: گفتند رییس قوه قضاییه هزار میلیارد از اموال بیت المال را به حساب شخصی خود ریخته است، چیزی که کذب محض است و اثبات دروغ بودن آن راحت است و اسنادش موجود است.

وی تصریح کرد: با اجازه رهبری در سال ها قبل (نه دوره من) فقط اموال قوه به نام قوه قضاییه شده و شورای پول و اعتبار تصویب کرده و اذن رهبری داشته است.

دادستان مشهد بر حسب تشخیصش تصمیم گرفته است

آملی لاریجانی به موضوع مشهد اشاره کرد و گفت: دادستان مشهد بر حسب تشخیص خود و برخی اطلاعات که نهادها به او داده بودند تصمیمی گرفت نمی خواهم قضاوت کنم آیا حق بوده یا باطل.

کاش آقای رییس جمهور عجله نمی‌کردند و حکم نمی دادند

وی افزود: اما من از رییس جمهور که تمام قد به میدان آمد و قبل رسیدگی حکم خود را داد تعجب می‌کنم. کاش عجله نمی کردید تا رسیدگی شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: آیا اینکه گفتید برای حفظ حقوق اساسی مردم این کار را کردید آیا برای رییس قوه قضاییه صدق نمی‌کند. رئیس قوه قضاییه از مردم نیست؟

آملی لاریجانی گفت: لغو سخنرانی یک نماینده یک مساله است اما شایعه علیه رییس قوه را مسئول نبودید دفاع کنید؟ برای سخنرانی یک نماینده اظهار نگرانی کردید اما اینکه نماینده لیست امید که به نحوی به شما هم مرتبط است رییس قوه را متهم کرده آنوقت شما وظیفه ندارید این مایه شرمساری نیست؟

گلایه از رییس مجلس به خاطر سکوت در مقابل تهمت به رییس قوه قضاییه

وی تصریح کرد: این گلایه را از رییس مجلس هم دارم اما ایشان منصفانه تر گفته است. عرض من به رییس مجلس این است به رییس قوه قضاییه در مجلس تهمت زدند و سکوت کردید البته من به دفاع شماها نیازی ندارم.

رئیس قوه قضاییه گفت: به دنیال همین بحث ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رییس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رییس قوه را به محضرشان نمی پذیرند در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم.

وی افزود: به دروغ گفتند که آیت الله جنتی می‌خواهند رئیس قوه قضاییه جدید را انتخاب کنند که رهبری خنده شان گرفت که این دروغ ها را از کجا می آورند؟

بدنه فاسد اصلاحات سخت در اشتباه هستند

آملی لاریجانی گفت: اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می بیند سخت در اشتباه هستند بسیج با قدرت ایستاده از خدا بخواهیم نور حق را در قلب همه مسلمین بتاباند.

رئیس قوه قضاییه افزود: راه حق را تشخیص دهید که ما را به این حواشی متهم نکنند از مسئولان عالی قضایی و سردار سلیمانی هم تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان