اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

21. آذر 1395 - 20:22   |   کد مطلب: 22677
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز (یکشنبه) در دیدار حجت‌الاسلام عمار حکیم، رئیس تحالف ملّی شیعیان عراق و اعضای اصلی این ائتلاف، ضمن ابراز خرسندی از شکل‌گیری ائتلاف در میان گروه‌های شیعه‌ی عراق، آن را حادثه‌ای مهم خواندند و بر لزوم حفظ و تقویت پایه‌های این وحدت و نگاه پدرانه و آغوش باز به همه‌ی جریان‌ها و اقوام و مذاهب مختلف عراق تأکید کردند.

به گزارش صبح الوند به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی با تبریک ایام ولادت پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) و حضرت امام صادق (علیه‌السلام) و همچنین پیروزیهای موصل، وظیفه‌ی رئیس و اعضای اصلی و همه‌ی جریانهای داخل تحالف ملی شیعیان عراق را بسیار سنگین و هرگونه تصمیم و عملکرد آنها را تأثیرگذار بر «عراق، منطقه و اسلام» دانستند و افزودند: رسیدن به اهداف ارزشمند تحالف ملی، فقط با حفظ انسجام و وحدت، امکانپذیر است و باید برای استمرار این موضوع، مراقبت شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از وظایف مهم تحالف ملی را حمایت از دولتهای مستقر در عراق برشمردند و ضمن ابراز خرسندی از اقدامات دولت آقای عبادی بهویژه همراهی با حشدالشعبی، تأکید کردند: حشدالشعبی یا همان نیروهای مردمی یک ثروت عظیم و ذخیره‌ی بزرگ برای امروز و فردای عراق است که باید حمایت و تقویت شود.

ایشان موضوع علم و تحقیق را برای پیشرفت و اقتدار عراق بسیار مهم ارزیابی کردند و گفتند: تقویت دانشگاهها و استحکام بخشیدن به پایههای علم و تحقیق در عراق حتماً باید مورد توجه جدی قرار گیرد، بهخصوص آنکه آمریکاییها و دیگر دشمنان ملت عراق، بسیاری از دانشمندان این کشور را به قتل رساندهاند.

رهبر انقلاب اسلامی یک توصیه‌ی مهم دیگر هم به ائتلاف شیعیان عراق داشتند: «به آمریکاییها اصلاً اعتماد نکنید.»

حضرت آیتالله خامنهای در همین خصوص افزودند: آمریکاییها همواره با اقتدار کشورهای اسلامی ازجمله عراق مخالفند و هیچگاه نباید فریب ظاهرسازیها و لبخندهای آنها را خورد.

ایشان با تأکید بر اینکه توصیه‌ی همیشگی انقلاب اسلامی به ما، اعتماد نکردن به آمریکا بوده است، خاطرنشان کردند: ما در جمهوری اسلامی ایران، هرگاه این توصیه را رعایت کردیم سود بردیم و هرگاه به فراموشی سپردیم، ضرر کردیم.

رهبر انقلاب اسلامی درخصوص موضوع عدم اعتماد به آمریکا، به این نکته هم اشاره کردند که آنها برخلاف ادعاهای ظاهری بههیچوجه بهدنبال ریشهکن شدن تروریستهای تکفیری نیستند و تلاش دارند تا بخشی از این تروریستها را برای مقاصد آینده‌ی خود، حفظ کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: اکنون در موصل و همچنین در سوریه، آمریکاییها، تمایلی به شکست کامل تروریستهای تکفیری ندارند.

ایشان با اشاره به فروش نفت عراق بهوسیله‌ی داعش گفتند: در آن مقطع آمریکاییها صرفاً نظارهگر حرکت ستونی نفتکشها بودند و آنها را هدف قرار نمیدادند، بنابراین نباید به آمریکاییها اعتماد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی آینده‌ی عراق را بسیار روشنتر و بهتر از شرایط امروز دانستند و تأکید کردند: پیشرفت عراق به نفع جمهوری اسلامی ایران است و هماهنگی بیش از پیش دو کشور نیز به نفع دو طرف است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنان خود، ضمن تشکر از آحاد مردم و مسئولان عراقی بهدلیل پذیرایی و میهماننوازی از زائران اربعین، پیادهروی اربعین را پدیدهای عظیم و بینظیر خواندند.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام حکیم رئیس ائتلاف شیعیان عراق ضمن قدردانی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایتهای جمهوری اسلامی ایران، گزارشی از روند شکلگیری ائتلاف ملی و اقدامات انجامشده بیان کرد و با تبریک پیروزیهای اخیر در عراق، سوریه و یمن گفت: یکی از نتایج مهم ائتلاف ملی شیعیان در عراق، تصویب قانون حشدالشعبی بود که علاوه بر رأی مثبت نمایندگان تحالف ملی، ائتلاف شیعیان توانست نظر تعداد زیادی از نمایندگان جریانها و گروههای دیگر را نیز با خود همراه کند.

 

انتهای پیام/.

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
سفیر عشق