اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

11. اسفند 1395 - 12:17   |   کد مطلب: 24141
در اعتراض به عدم ساماندهی دستفروشان توسط شهرداری صورت گرفت:
تجمع کسبه پیاده راه بوعلی همدان مقابل فرمانداری+عکس
صبح امروز جمعی از کسبه پیاده راه بوعلی در واکنش به عدم ساماندهی دستفروشان توسط شهرداری مقابل فرمانداری همدان تجمع کردند.

به گزارش صبح الوند، همزمان با اجرای پیاده راه بوعلی شاهد افزایش دستفروشان در ابن خیابان می باشیم چند روز گذشته بود که شهرداری قول ساماندهی دسنفروشان را داده بود اما با مقاومت دستفروشان مستقر در این مکان مواجه شدند و عملا کاری از پیش برده نشد.

 

به همین منظور صبح امروز تعدادی از کسبه پیاده راه بوعلی با بستن مغازه های خود و تجمع در مقابل فرمانداری خواستار ساماندهی این دستفروشان شدند.

 

دقایقی پیش  با حضور شهردار جلسه ای با نمایندگان این کسبه برگزار شد.

 

 

*شنبه معضل دستفروشی پیاده راه بوعلی حل می شود

گازرانی ، نایب‌رئیس اتاق اصناف استان همدان  به تشریح خروجی جلسه پرداخت و گفت:  طی جلسه ای در فرمانداری تصمیم گرفته شد روز شنبه مسئولین مرتبط با سد معبر و دستفروش با حضور مسئولین شورای تامین،  شهرداری، نیروی انتظامی و اتاق اصناف دست به دست هم دهند و این پدیده را حل کنند و دستفروشی در خیابان بوعلی را ممنوع کنند.

 

وی گفت: دستفروش ها از ساعت 9 شب آزادند و می توانند کاسبی کنند و شب ها هم شلوغ تر است و دیگر  مغازه دارها هم نیستند که اذیت بشوند.

 

 

نایب‌رئیس اتاق اصناف استان همدان با اشاره به اینکه ما هیچ تعهد قانونی در خصوص دستفروشان نداریم گفت: کار هیچ دستفروشی در این ساعات روز در اینجا قانونی نیست و اتفاقا استان خیلی خوب برای انها تصمیم گرفته که شب را برای انها گذاشتند .

 

وی با اشاره به اینکه برخی از دستفروشان مستقر در این مکان افراد غیر بومی هستند گفت: یک سری از دست فروش ها کشاورز هستند که در فصول زمستان که کارشان تعطیل است به شهر می ایندو یک دست هم چون در کرمانشاه جلوی گسترش دست فروش ها را گرفته اند از کرمانشاه امده اند و امروز اگر با این برخورد نشود از تمام شهرها هجوم می آورند.

 

 

گازرانی  با اشاره به اینکه در تلاشند اتفاق چند روز گذشته در جمع آوری دستفروشان اتفاق نیفتد گفت: از امروز تذکر به دستفروشان داده شده  است و قرار است فضاهای روز بازارها را برای آنها آماده بکنند و تلاش براین است اتفاق آن روز نیفتد.

 

 

وی با اشاره به سخنان برخی از کسبه که اجرای طرح پیاده راه را موثر در کسادی بازار خود میدانستند گفت: از اجرای طرح پیاده راه باید مدتی بگذرد و ان موقع باید قضاوت کنیم و امیدواریم با جمع اوری دست فروشان کسادی بازار انان جبران شود

 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان