اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

14. فروردين 1396 - 20:01   |   کد مطلب: 24526
سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد،خانواده بزرگ تامین اجتماعی در ساعات اولیه سال ۹۶ میزبان رئیس جمهور بود تا از ۶۰ قلم داروی جدید شرکت داروسازی رازک (از شرکت های تابعه این سازمان) رونمایی شود.
اعلام حداقل افزایش حقوق بازنشستگان

به گزارش صبح الوند، عصر ایران به نقل از سازمان تامین اجتماعی نوشت: رئیس‌ جمهوری در نخستین ساعات سال 1396 هجری شمسی، خط تولید جدید جامدات شرکت داروسازی رازک را افتتاح کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ساعاتی پس از تحویل سال نو با حضور در شرکت داروسازی رازک، ضمن افتتاح خط تولید جدید جامدات رازک، از بخش‌ های مختلف این خط تولید داروسازی، بازدید و با توضیحات مسئولان و دست‌ اندرکاران در جریان روند تولید و مزایای این محصول جدید قرار گرفت.
توسعه و تولید این 60 قلم محصول جدید که در دو گروه اصلی مواد اولیه دارویی و محصولات دارویی هستند٬ توسط 16 شرکت عضو شرکت سرمایه ‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) به عنوان بزرگترین هلدینگ دارویی کشور انجام شده است.
در صورت جایگزین کامل این اقلام با نمونه‌های مشابه وارداتی، سالانه حداقل 305 میلیارد ریال (بیش از 90 میلیون دلار) بر مبنای قیمت خرید شرکت‌های واردکننده و حداقل 4100 میلیارد ریال (بیش از 125 میلیون دلار) بر مبنای قیمت مصرف‌کننده صرفه‌جویی ارزی به همراه خواهد داشت.

**اعلام افزایش حداقل حقوق بازنشستگان
سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در حاشیه فیلم پیام تبریک نوروزی سال 96 اعلام کرد که حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی برای حداقل بگیران به میزان 14 و نیم درصد افزایش می یابد.
به گفته نوربخش، بر اساس قانون تامین اجتماعی حداقل حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی برابر با حداقل حقوق مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال گذشته افزایش 14 و نیم درصدی در این وزارت خانه به تصویب رسیده است، حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز به همین میزان افزایش می یابد.
نوربخش تصریح کرد، میزان افزایش حقوق سایر سطوح نیز پس از بررسی های لازم و طی مسیر قانونی و تصویب هیات وزیران اعلام خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با اعمال افزایش 14 و نیم درصدی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در سال 96 ملاحظه می شود که میزان افزایش حقوق بازنشستگان و همچنین افزایش حقوق جامعه کارگری در دولت تدبیر و امید در همه سالها بیشتر از نرخ تورم بوده است و این افتخاری برای دولت محسوب می شود.
نوربخش ادامه داد: اگر افزایش حقوق اعمال شده در این سالها را با دولت قبل مقایسه کنیم که با تورم های آنچنانی افزایش حقوق ها به میزان 7 درصد و 9 درصد بود می بینیم که واقعا در این دولت گام های عملی قابل توجهی برای بهبود معیشت مردم برداشته شده است.

** حذف دفترچه؛ گامی بزرگ برای تحقق آرزویی دیرین
حذف دفترچه های کاغذی در سازمان تامین اجتماعی از چندین سال قبل، آرزویی دیرین بود که در دولت تدبیر و امید این آرزو به برنامه اجرایی تبدیل شد و در روزهای پایانی سال 95 شاهد اجرایی شدن اولین گام موفق در اجرای این برنامه بودیم و دفترچه های کاغذی در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی حذف شد.
جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی با حضور نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و روسای کمیسیون های اجتماعی و بهداشت برگزار شد.
سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این مراسم جشن که 25 اسفندماه 95 در بیمارستان شهید معیری تهران برگزار شد، گفت: حذف دفترچه در مراکز درمانی تامین اجتماعی گامی بزرگ و ارزشمند است که با پیگیری ها و تلاش های مجاهدانه طی سال های اخیر انجام شده و یکی ازنتایج اجرای نهضت IT در سازمان تامین اجتماعی است.
نوربخش افزود: نهضت IT برای جبران ضعف ها و عقب ماندگی هایی که در استفاده از فن آوری اطلاعات در این سازمان بوجود آمده بود، اجرا شده است.
وی ادامه داد: برای حذف دفترچه زیرساخت هایی در حوزه فن آوری اطلاعات ایجاد شده است که می تواند در نظام ارجاع نیز مورد استفاده قرار گیرد و همچنین این امکان نیز فراهم است که برنامه حذف دفترچه در کوتاه ترین زمان ممکن به مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی در کل کشور تسری یابد.
وی در ادامه اضافه کرد: تامین اجتماعی بیشترین رکورد اطلاعاتی را در کشور دارد و 50 میلیارد رکورد دیتا دارد.

** حذف دفترچه بیمه اقدام بزرگ تامین اجتماعی است
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: حذف دفترچه بیمه درمانی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی به عنوان اقدامی بزرگ و ارزشمند از سوی این سازمان و قابل تقدیر است.
مسعود پزشکیان به نبود داده و اطلاعات در کشور به عنوان یکی از مشکلات اشاره کرد و افزود: اگر داده ها در همه سطوح جمع شود همه کارها به خوبی انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با داشتن داده ها و اطلاعات متمرکز، هر تخلفی را می توان شناسایی کرد و هر کسی که خدمت نگرفته یا گرفته قابل شناسایی است.

** باید از زحمات مسئولان سازمان تامین اجتماعی برای حذف دفترچه کاغذی تقدیر کرد
علی نوبخت، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز گفت: کار امروز سازمان تامین اجتماعی با حذف دفترچه ها کار بسیار بزرگی است و حتی اگر یکی از بیماران با خطای پزشکی مواجه نشود خیلی ارزشمند است.
نوبخت افزود: این طرح مزایای ارزشمندی دارد که باید از زحمات مسئولان سازمان تامین اجتماعی برای این موضوع تقدیر کرد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: تامین اجتماعی همیشه در ارائه خدمات پیشتاز بوده است
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیزگفت: حذف دفترچه ها کارخوبی است که از سوی تامین اجتماعی انجام شده است.
سلمان خدادادی افزود: چقدر خوب است داده ها به هم پیوند بخورد و خوشحالیم که این کار در قسمت درمان تامین اجتماعی انجام شد و باید بخش درمان وزارت بهداشت به این داده ها متصل شود و همه برای ارایه خدمات یک کارت داشته باشیم.
وی یادآورشد: تامین اجتماعی همیشه در ارائه خدمات پیشتاز بوده است و باید همه این خدمات را گسترش داد تا مردم از خدمات مطلوب بهره مند شوند.

** برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره خلاقیت در سال جاری
بهره گیری حداکثری از ظرفیت های همکاران در سراسر کشور از اولویت های اصلی سازمان تامین اجتماعی است و این مهم با اعلام آغاز جشنواره خلاقیت در این سازمان با جدیت پیگیری می شود.
در راستای اجرای برنامه راهبردی سازمان تامین اجتماعی و استفاده از توانمندی های همکاران این سازمان جشنواره خلاقیت در این سازمان برگزار می شود.
این مهم، موجب می شود که برنامه آفریده‌ فرد یا گروه خاص نباشد، و بازنماگر حداکثری ایده‌ها و منافع گوناگون سازمانی گردد. با نگاهی بلند مدت، انتظار می ‌رود که در این صورت، یک سنت برنامه ‌ریزی پدید آید و نواقص طبیعتا متعدد خود را در طول زمان رفع کند.
سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد که 13 میلیون نفر آنها بیمه شده اصلی و مابقی افراد تحت تکفل آنها هستند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان