اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

27. ارديبهشت 1396 - 12:22   |   کد مطلب: 25117
رژیم آل سعود در ادامه اقدامات خصمانه خود، در نامه‌ای به گوترش و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، جمهوری اسلامی ایران را به نقض قوانین بین‌المللی و حمایت از تروریسم متهم کرد.

به گزارش صبح الوند به نقل از العربیه، رژیم آل سعود در ادامه اقدامات خصمانه خود، در نامه‌ای خطاب به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین رئیس شورای امنیت این سازمان، جمهوری اسلامی ایران را به فریب‌کاری، حمایت از تروریسم و بی‌ثبات کردن منطقه خاورمیانه متهم کرد.

 

در این نامه که از سوی هیئت نمایندگی عربستان در سازمان ملل متحد تهیه شده است، رژیم جنایتکار آل سعود با تکرار گزافه‌گویی‌های سران این رژیم، جمهوری اسلامی ایران را به نقض قوانین بین‌المللی، ارتکاب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت متهم کرده است. همچنین در این نامه، رژیم آل سعود در ادعاهایی واهی و مضحک، با تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان، ایران را به تشدید فرقه‌گرایی در عراق متهم می‌کند.   

 

ریاض در ادامه، تهران را به تلاش برای اشغال یمن و به مخاطره انداختن امنیت عربستان از طریق حمایت از جنبش انصارالله (و نیروهای مردمی یمن)، متهم می‌کند. این در حالی است که ائتلاف سعودی از زمان آغاز تجاوز نظامی به یمن با بمباران بیمارستان‌ها و مراکز غیرنظامی این کشور تاکنون باعث کشته شدن هزاران شهروند یمنی و آوارگی میلیون‌ها نفر شده است. گروه‌های حامی حقوق‌بشر بارها اقدامات وحشیانه عربستان در یمن را جنایت جنگی خوانده و خواستار توقف این حملات شده‌اند.  

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان