اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

10. مرداد 1396 - 22:50   |   کد مطلب: 26063
پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده در اقدامی که به نظر می رسد کمپینی برای به دست گرفتن رهبری القاعده است، در پیامی خانواده سلطنتی عربستان را تهدید کرد.
پسر بن‌لادن آل‌سعود را تهدید کرد

به گزارش صبح الوند، به نوشته روزنامه دیلی میل، حمزه پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده که به نظر می رسد رهبر بعدی این گروه باشد، تنها ۲۸ سال دارد و به دنبال برتری بر داعش و گرفتن انتقام خون پدرش است که در سال ۲۰۱۱ به دست نیروهای آمریکایی در ابیت آباد پاکستان کشته شد.

المانیتور گزارش داد، نخستین پیام ویدئویی از سوی حمزه در سال قبل منتشر شد و در آن وی نیروهای تک روی القاعده را مورد ستایش قرار داده و خواستار خیزش در عربستان شد.

پسر بن لادن در دومین پیام ویدئویی "عبدالعزیز بن رحمان آل سعود"، نخستین پادشاه و موسس عربستان سعودی را به جاسوسی برای انگلیس متهم کرد.

حمزه مدعی است که عربستان با همکاری با "صلیبیون" در مقابل خلیفه عثمانی به اسلام خیانت کرده است.

حمزه در چندین فیلم تبلیغاتی برای القاعده چه الان و چه زمانی که یک پسربچه بود، شخصیت برجسته ای به شمار می رفت.

وی در یک فیلم ویدئویی در سال ۲۰۱۵ خواستار حملات تروریستی در لندن، واشنگتن و پاریس شده بود. چهار تا از این نوع پیام ها در دو سال اخیر ضبط شده اند.

در ژانویه سال جاری میلادی، پسر بن لادن در فهرست تروریست های وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت.

یکی از جاسوس های سابق اف. بی. آی که نامه های نوشته شده توسط حمزه را خوانده و حالا این نامه ها محرمانه هستند، گفت که به نظر می رسد او انگیزه کافی را برای گرفتن انتقام قتل پدرش را به دست آورده و آماده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان