اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

5. دى 1396 - 21:34   |   کد مطلب: 27930
وزیر دفاع روسیه بر این باور است که مسکو ایجاد یک حضور دائمی در پایگاه‌های نظامی خود در خاک سوریه را آغاز کرده است.

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم، خبرگزاری ریانوستی به نقل از سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: روسیه مقدمات لازم برای یک حضور دائمی در پایگاه‌های نظامی خود در طرطوس و حمیمیم سوریه را آغاز کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: هفته گذشته، فرماندهی کل نیروهای مسلح روسیه، ساختار لازم برای پایگاه های طرطوس و حمیمیم را تصویب کرده است. ما هم سازماندهی یک حضور دائمی در این پایگاه های نظامی را آغاز کرده‌ایم.

این در شرایطی است که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز گفت، این کشور اصلا قصد ندارد نیروهای نظامی خود را بصورت دائمی از پایگاه هوایی حمیمیم در خاک سوریه به کشور مصر انتقال دهد.

لاوروف افزود: روابط نظامی و همکاری‌های نظامی-فنی بین روسیه و مصر، با توجه به وجود تهدیدات تروریستی در منطقه دارای جایگاه مهمی است، ولی روسیه قصد انتقال نیروهای نظامی مستقر در پایگاه نظامی حمیمیم سوریه به این کشور را ندارد. ما از تمایل جدی رهبران این کشور برای مبارزه قاطع با تروریسم حمایت می کنیم و همکاریهای نظامی و ارسال تسلیحات و فناوری‌های نظامی برای عملیات ضدتروریستی در مصر در حال توسعه است. در عین حال تمرینات نظامی مشترکی با توجه به تجربه بدست آمده ما در عملیات نظامی در سوریه انجام می گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان