اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

5. اسفند 1396 - 14:32   |   کد مطلب: 28736
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاخیر در افتتاح راه آهن غرب کشور افزود: این مهم خود جای سوال دارد و باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد که علت تاخیر در افتتاح پروژه علت سوء مدیریت پیمانکار بوده است یا عدم نظارت کارفرما.

حسن بهرام نیا در گفت و گو با صبح الوند، با بیان اینکه مقرر شد راه آهن غرب کشور در خرداد ماه سالجاری افتتاح شود  اما این مهم نیز به تعویق افتاد اظهار کرد: این مهم خود جای سوال دارد و باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد که علت تاخیر در افتتاح پروژه علت سوء مدیریت پیمانکار بوده است یا عدم نظارت کارفرما.

 

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تامین 6 میلیارد اعتبار برای چهار خط کردن محور نهاوند- آورزمان -ملایر خبر داد و افزود: این پروژه سال گذشته با تلاش های زیادی در ردیف پروژه های ملی قرار داده شد.

 

 وی افزود: تمام اقدامات لازم در راستای ردیف دار شدن این پروژه انجام شد تا طرح به سوی پروژه های ردیف دار ملی سوق داده و ازاعتبار ملی بهره مند شود.

 

بهرام نیا همچنین افزود: برای اجرای پروژه نهاوند-  بروجرد 10 میلیارد و 500 میلیون تومان بودجه تامین شده است.

 

 نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگربخواهیم عملکرد وزیر راه را مورد ارزیابی قرار دهیم تنها یک موضوع نمی تواند در استیضاح و عدم استیضاح وزیر راه  دخیل باشد تصریح کرد: در این راستا باید تمام حوزه ها از جمله زمینی، هوایی، دریایی، ریلی، شهری و .. مدنظر و ارزیابی شود.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر استیضاح وزیر مسکن راه و شهرسازی کلید خورده است و  قطعا نمایندگان مجلس نیز برای آن حرفهایی خواهند داشت اضافه کرد: در این راستا عملکرد وزیر راه مورد بررسی قرار گفته و پس از ارزیابی به دست آمده مجلس در رابطه با استیضاح ایشان اظهار نظر می کند.

 

بهرام نیا با اشاره به اینکه حکم استیضاح وزیر راه به دست هیئت رییسه رسیده و اکنون فرآیند مراحل اداری را طی می کند ادامه داد: در این راستا وزیر راه در صحن مجلس حضور پیدا می کند و نمایندگان نیز ارزیابی های خود را ارائه خواهند کرد.

 

وی در ادامه سخنان خود در خصوص سقوط هواپیمای ATR با بیان اینکه این حادثه تلخ برای خانواده های ایرانی از جمله خانواده هایی که در این حادثه جانشان را از دست دادند تبعات منفی داشت افزود: بررسی علل حادثه نیز برای نمایندگان مجلس بسیار مهم است اما در این راستا اکنون نمی توانیم اظهار نظر کنیم که قصور از چه ناحیه ای بوده است بطوریکه ابتدا باید تمام جوانب در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان