اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

6. تير 1397 - 13:27   |   کد مطلب: 29450
شهردار ملایر با بیان اینکه سرانه فضای سبز ملایر 19.8 مترمربع است، گفت: ملایر در زمینه فضای سبز در سطح کشور وضعیت مطلوبی دارد و کاربری کلیه زمین‌های سطح شهر مشخص و تعیین شده است.

به گزارش صبح الوند، حسین بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، به وجود پارک‌ها، بوستان‌ها و ورودی‌های چشمگیر و مطلوب در ملایر اشاره و اظهار کرد: با این وجود توزیع فضای سبز در سطح شهر ملایر عادلانه نیست و به همین منظور طی سال‌های اخیر ایجاد بوستان‌ها و پارک‌های محلی را در مناطق پایین و حاشیه‌شهر در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه در این راستا قانون حفظ و گسترش فضای سبز را بر اساس آئین‌نامه مربوطه آن مدنظر قرار داده‌ایم، ادامه داد: طی 4 ماهه گذشته به منظور جداسازی آب شرب از آب خام فضای سبز 4 کیلومتر لوله‌کشی داشتیم.

شهردار ملایر با اشاره به اینکه در حال حاضر 100 درصد فضای سبز ملایر با آب خام آبیاری می‌شود، بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب تأکید کرد و افزود: لوله‌کشی آبیاری تحت فشار در بلوار آزادی و خاکریزی آن منطقه انجام شده و این پروژه ظرف چند ماه آینده آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه این روند در سایر بلوارهای شهر ملایر در حال اجرا است، یادآور شد: با توجه به مشکل جدی ملایر در زمینه کمبود آب، باآبیاری تحت فشار 75 درصد در مصرف آب ذخیره‌سازی می‌شود.

بابایی به غرس 10 هزار اصله درخت طی یک‌ماه از زمان آغاز روز درختکاری در 15 اسفندماه سال گذشته تا پایان فروردین‌ماه امسال اشاره و اظهار کرد: در ایام تعطیلات عید در زمینه ساخت و نصب المان‌های نوروزی تحول اساسی در سطح شهر شاهد بودیم و با استفاده از خلاقیت یکسری المان‌های نوری در سطح شهر نصب شد.

راه‌اندازی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در شهرداری ملایر

شهردار ملایر در بخش دیگری از سخنانش به بحث اجرای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و تشکیل 4 کمیته تخصصی در این زمینه اشاره کرد و گفت: هدف ما از تشکیل این مدیریت پیشگیری و کاهش خسارت احتمالی به شهروندان است.

وی به نقش مهم این کمیته در زمان بروز بحران اشاره کرد و افزود: در این راستا نقاط احتمالی آسیب‌رسان در زمان بروز سیلاب‌های شهری و مکان‌هایی را که می‌توان برای اسکان اضطراری مورد استفاده قرار بگیرد، شناساییی شده است.

بابایی با بیان اینکه در زمستان سال گذشته با بارش شدید برف و در بهار امسال با بارندگی‌های سیل‌آسا در سطح شهر ملایر مواجه شدیم که خسارت‌هایی نیز ایجاد کرد، گفت: باید برای خروج آب‌های سطحی با حجم زیاد از سطح شهر ملایر تصمیمات راهبردی اتخاذ شود تا در سال آینده دچار بحران نشویم، همچنین در همین راستا 200 متر از کانال ناسیونال در حال تعمیر است.

شهردار ملایر با بیان اینکه در یک مقطعی هزینه‌های جاری شهرداری به شدت افزایش یافت، اضافه کرد: اولویت ما در بحث پرداخت حقوق، کارگران فضای سبز و بخش تنظیف هستند و با وجود مشکلات موجود ناچاریم بین وظایف شهرداری در حوزه‌های مختلف تعادل ایجاد و به تمام وظایف ذاتی خود عمل کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان