اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

5. مهر 1397 - 9:38   |   کد مطلب: 29878
مراسم شب خاطره به مناسبت هفته دفاع مقدس شب گذشته با حضور جمعی از رزمندگان و هنرمندان دوران دفاع مقدس و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش صبح الوند، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، مراسم شب خاطره به مناسبت هفته دفاع مقدس، با حضور جمعی از رزمندگان و هنرمندان دوران دفاع مقدس و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.

رهبر انقلاب در این مراسم اظهار کردند:یک جنبه‌ی دفاع مقدس این است که ترسیم‌کننده‌ی وضع معادلات قدرت در دنیای وحشی و ظالم و بی‌خبر از معنویات است.

مقام معظم رهبری بیان کردند: یک طرفِ این جنگ، سیم‌خاردار هم نمی‌توانست بخرد و بیاورد و طرف دیگر، مدرن‌ترین وسایل جنگی روز را با کمیت بالا در اختیار داشت و حتی اجازه داشت سلاح شیمیایی مصرف کند.

رهبر انقلاب افزودند: امروز غربی‌ها برای تهمت #سلاح_شیمیایی چه جاروجنجالی می‌کنند اما آن‌روز صدام اجازه داشت از سلاح شیمیایی نه‌فقط در جبهه که در شهرها استفاده کند و همین فرانسه و آلمان و شوروی آن‌روز کمکش می‌کردند.

مقام معظم رهبری گفتند: در دوران #دفاع_مقدس، ما در محاصره‌ی سیاسی و محاصره‌ی اقتصادی بودیم که هیچ، در محاصره‌ی تبلیغاتی هم بودیم و صدای ما به هیچ‌جا نمی‌رسید.

رهبر انقلاب بیان کردند: خب من سؤالم این است که چرا مردم آلمان و فرانسه ندانند دولتشان در آن هشت سال چه کرد؟ الان نمی‌دانند و این، کوتاهیِ ماست. الان دنیا این تصویر رسواکننده‌ی نظام سلطه را در مقابل خود نمی‌بینید.

باید دست‌به‌کار شویم و برای قهرمان‌های دفاع مقدسمان فیلم بسازیم

مقام معظم رهبری بیان کردند: ما در ادبیات،‌ سینما، تئاتر، روزنامه‌نگاری و فضای مجازی‌مان بسیاری کارها را باید انجام دهیم که انجام نداده‌ایم. هرجا هم ولو در حجم کم انجام دادیم تأثیرگذار بود.

رهبر انقلاب گفتند: همین فیلم اخیر آقای حاتمی‌کیا هرجا پخش شد مورد استقبال قرار گرفت؛ چرا در اروپا و آسیا پخش نشود؟

رهبر انقلاب تصریح کردند: در جشنواره‌های غربی، فیلم‌های ایرانی‌ای پخش می‌شوند که کیفیتشان به‌مراتب کمتر از فیلم‌های دفاع مقدس است اما یک فیلم دفاع مقدس را نشان نمی‌دهند؛ چون می‌ترسند این فیلمِ افشاگر پخش شود. پس این، سلاح کار‌آمدی است؛ چرا استفاده نمی‌کنیم؟

مقام معظم رهبری: ما باید دست‌به‌کار شویم و برای قهرمان‌هایمان فیلم بسازیم؛ همت، باکری و برخی شخصیت‌های زنده‌ی دفاع مقدس، قهرمانند. دنیا باید عظمت این چهره‌ها را بداند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان