اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

9. مرداد 1398 - 18:33   |   کد مطلب: 31460
همدان - امام جمعه همدان با بیان اینکه هرچه مسئولیت بزرگتر باشد نیاز به اخلاق و خودسازی بیشتر خواهد بود، گفت: باید در واگذاری پست ها توانمندی افراد را در نظر گرفت.
صبح الوند

به گزارش صبح الوند، آیت الله حبیب الله شعبانی صبح چهارشنبه در نشست مشترک فرمانداران و معاونان استانداری همدان با بیان اینکه هرچه مسئولیت بزرگتر باشد نیاز به اخلاق و خودسازی بیشتر خواهد بود، اظهار داشت: ورود در فضای لغزنده مسئولیت نیازمند تکیه گاهی محکم است و آن متخلق شدن به اخلاق ناب اسلامی و قرآنی براساس آیات و روایات است.

وی با اشاره به نامه امام علی (ع) به مالک اشتر نخعی گفت: این نامه اصولی ارزشمند و عقلایی برای تمامی مدیران در سطوح مختلف جامعه اسلامی است.

امام جمعه همدان گفت: متاسفانه از زمان های قبل نگرشی در برخی افراد و بلکه خواص بوجود آمده که ورود به دنیای سیاست با دینداری در تضاد است که البته با بررسی متون دینی و قرآن کریم خلاف این اثبات می شود و حتی امام (ره) می فرماید تمام دین سیاست است.

عزت و احترام ظاهری که به سبب دارا بودن پست و مقام های دنیوی بوجود می آید ذلت را به دنبال خواهد داشتوی با بیان اینکه نگرشی سکولاری از سقیفه شکل گرفته است، گفت: عزت و احترام ظاهری که به سبب دارا بودن پست و مقام های دنیوی بوجود می آید ذلت را به دنبال خواهد داشت و کسی نباید به این احترام های ظاهری دلخوش باشد چراکه پس از پایان مسئولیت خبری از آن نیست.

آیت الله شعبانی با تاکید بر اینکه پست ها رفتنی است و افراد زیادی پشت میزها بودند که الان معلوم نیست کجا هستند، افزود: آنچه برای انسان ماندگار است خدماتی است که برای رضای خدا به مردم ارائه کرده است.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه امام علی (ع) در عهدنامه دوبار به خداوند قسم یاد می کند که مالک به فکر افراد طبقه پایین و حل مشکلات آنان باشد، گفت: افراد به اصطلاح طبقه پایین دستشان به جایی نمی رسد و زبان گویایی ندارند لذا باید حاکم به فکر حل مشکلات آنان باشد.

وی بابیان اینکه در مقاطعی مثل الان که مشکلات بیشتر می شود مسئولان باید خدمت رسانی بیشتری داشته باشند، گفت: باید به فکر مردمی بود که زبان شکایت ندارند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه مالک از سوی امام علی (ع) به عنوان حاکم سرزمینی بزرگ در آن زمان بنام مصر منصوب شده بود، گفت: علارغم این امام علی(ع) به مالک تذکر می دهد که گمان نکن که این جایگاه ظاهری دنیوی خیلی مهم است و این شرایط تو را از مردم غافل نکند و دچار غرور نشو و توجه ات به عامه مردم باشد نه خواص همیشه معترض.

وی با تاکید بر اینکه در واگذاری پست ها باید توانمندی افراد را در نظر گرفت و فقط خوب بودن کافی نیست، گفت: موضوع حق الناس بودن رای مردم که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند فقط یک شعار سیاسی نیست بلکه یک امر مهم برآمده از مفاهیم دینی و اعتقادی است که باید در انتخابات پیش رو مدنظر مسئولان باشد.

خبرگزاری مهر 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان