اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

2. مهر 1399 - 11:05   |   کد مطلب: 33947
فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج با ارائه سوژه از سوی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صادر شد.

به گزارش صبح الوند،  مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتالی بسیج صبح امروز با حضور «مسلم معین» رئیس فضای مجازی بسیج و سرتیپ پاسدار «محمدرضا نقدی»، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مجتمع ولیعصر (عج)، (ساختمان اقشار بسیج) آغاز شد. 

در این رویداد ۴۸ ساعته ۳۵۴ بسیجی توانمند در حوزه تولیدات تخصصی دیجیتالی، در قالب صد و هجده تیم از سراسر کشور به رقابت خواهند پرداخت.
 
این رقابت که تا صبح روز جمعه ادامه خواهد داشت در سه بخش انیمیشن، بازی و نرم افراز برگزار می شود.
 
قرار است در پایان این رقابت فشرده تیم های برگزیده در این سه بخش معرفی و محصولان آنها با هدف تجاری سازی و افزایش ظرفیت اشتغال جبهه انقلاب اسلامی، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
 
 
به گزارش دانا این رزمایش در بهمن ۹۸ به صورت همزمان و با حضور ۱۵۰۰ شرکت کننده در قالب ۵۰۰ تیم تخصصی در ۳۲ مرکز استان برگزار شده است که امروز مرحله نهایی آن آغاز خواهد شد.
 
در حال حاضر در بخش انیمیشن ۷۴ تیم، در بخش بازی های ویدئویی ۲۵ تیم و در بخش نرم افزارهای ویژه تلفن همراه ۱۹ تیم به مرحله نهایی راه پیدا کردند.
 
هدف رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج اشتغال زایی است
 
«مسلم معین»،رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به برگزاری مرحله نهایی رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج گفت: این رویداد یکی از اتفاقاتی است که در سازمان بسیج طی چند سال گذشته به طور مرتب و پیوسته با هدف تولید محتوای دیجیتال در حال برگزای است.
 
وی با بیان اینکه نخستین دوره تولیدات محتوای دیجیتال در سال ۹۷ به طور متمرکز با حضور تیم های متخصص از سراسر کشور برگزار شد ادامه داد: این رقابت ها در سه بخش بازی، نرم افزار و انیمیشن آغاز شد و در سال ۹۸ در ۳۲ مرکز استان در سراسر کشور و با حضور ۱۵۰۰ بسیجی در قالب ۵۰۰ تیم ادامه پیدا کرد.
 
معین با اشاره به راهیابی ۱۱۸ تیم به مرحله نهایی که از صبح امروز با هم به رقابت خواهند پرداخت تصریح کرد: راه یافتگان به مرحله نهایی از امروز در تهران با هم به رقابت خواهند پرداخت.
 
رئیس سازمان فضای مجازی با اشاره به اینکه شرکت کنندگان تا زمان آغاز رقابت از موضوع اطلاعی ندارند تاکید کرد: پس از اعلام موضوع این رقابت از سوی مهمان ویژه برنامه در سه حوزه ، تا صبح جمعه این رویداد ادامه خواهد داشت.
 
وی با اشاره به هدف برگزاری این رقابت گفت: اساسا این برنامه ها با هدف شناسایی متخصصان در حوزه دیجیتال است تاضمن معرفی به مجموعه های فعال در حوزه دیجیتال زمینه اشتغال زایی در این حوزه فراهم شود.
 
فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج/ نجات "جورج فلوید" سوژه بازی سازان بسیجی شد
 
فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج با ارائه سوژه از سوی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صادر شد.
 
سردار نقدی در این رویداد با ارائه سه سوژه به تیم های حاضر که از سراسر کشور برگزیده شده اند، از آنها خواستند تا بر اساس این سوژه ها اقدام به تولید محتوا کنند.
 
سوژه های ارائه شده از سوی سردار نقدی در سه حوزه تولید بازی موبایلی، پویانمایی و نرم افزار کاربردی است.
 
بنابر این گزارش سوژه بازی موبایلی با موضوع نجات جورج فلوید، سوژه پویانمایی با موضوع صحنه ورود نیروهای مقاومت به بیت المقدس و سوژه نرم افزار کاربردی نیز با موضوع نرم افزاری برای دعا، ارائه شد.
 
تیم های تخصصی حاضر در این رویداد ۴۸ ساعت فرصت خواهند داشت که در حوزه سوژه های ارائه شده به تولید محتوا بپردازند.
 
پس از اتمام مهلت ۴۸ ساعته، بهترین آثار با نظر هیات داوران، انتخاب و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
 
بازدید سردار نقدی از نمایشگاه دستاوردهای سازمان فضای مجازی بسیج
 
 
 
سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در حاشیه رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج، از نمایشگاه دستاوردها و اقدامات سازمان فضای مجازی بسیج بازدید کرد.
 
در این دیدار سردار نقدی در جریان اقدامات مختلف سازمان فضای مجازی پیرامون تولید محتوا، سازماندهی شبکه های مردمی، فرایندهای اجرایی و ... قرار گرفت.
 
همچنین مسلم معین مسئول سازمان فضای بسیج توضیحاتی درباره برخی فعالیت های منحصر به فرد این سازمان به معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارائه داد.
 
 
 
 
سردار نقدی در پاسخ به دانا:
 
نباید اجازه دهیم فضای مجازی را دیگران برای ما هدایت کنند/شبکه ملی اطلاعات باید هر چه زودتر ایجاد شود
 
 سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه در حاشیه آغاز به کار رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج در پاسخ به خبرنگار دانا در خصوص اینکه چرا اداره فضای مجازی به جوانان توانمند داخلی واگذار نمی شود گفت: باید از دفاع مقدس که هر سال آن را گرامی می داریم، درس بگیرم زیرا یکی از درس های دوران دفاع مقدس به ما داد و رهبری هم بیان کردند، درس خودباوری است..
 
وی با بیان اینکه برای ما جای سوال است کشوری که ماهواره و زیردریایی، موشک های پدافند هوایی و پهپاد می سازد می سازد با چنین فن آوری هایی چرا یک پیام رسان بومی فراگیر را نتوانیم ایجاد کنیم افزود: ایجاد یک پیام رسان از نطر فنی شاید یک هزارم تمام فن آوری هایی که به آن دست پیدا کردیم نباشد.
 
سردار نقدی تصریح کرد: چرا نباید پیام رسان بومی داشته باشیم و در این زمینه دیگران ما را مدیریت کنند، چرا آنها باید تصمیم بگیرند عکس حاج قاسم را پایین آورده و به مقدسات ما توهین کرده و آن را ترند کنند.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه ادامه داد: نباید آنها اجازه داشته باشند تصمیم بگیرند کدام مجرم مجازات شده و چه کسی را مجازات نکنیم. با ربات ها ۲۰ هزار نفر انسان را در مراکز طراحی عملیات روانی برای ما تجسم دو تا سه میلیونی ایجاد کرده تا فضای کشور ما را دچار به هم ریختگی کنند.
 
وی با اشاره به اینکه باید خودمان این فضا را مدیریت کنیم تاکید کرد:دفاع مقدس به ما خودباوری را یاد داد، اینکه جوانان کشور ما می توانند. همه این جوانان دست کمی از شهید باقری و شهدای دیگر جنگ ندارند. باید به آنها میدان داد و عرصه را برایشان تنگ نکرد.
 
سردار نقدی با اشاره به اینکه جوانان کشور می توانند به خوبی فضای مجازی کشور را اداره کنند گفت: ما نیاز نداریم دیگران برای ما تکلیف روشن کرده و یا پیام رسان برای ما ایجاد کنند. 
 
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا با دروغ و فحشا و افکار آشفته پربیننده ترین چهره در جهان می شود تصریح کرد: با دروغ های رسانه ای وانمود می کنند که سخنان بی محتوای آنها در جهان پر بیننده است و در مقابل برجسته ترین دانشمندان و چهره های اثرگذار انتهای صفحه هستند. اینها ترفند دشمن در فضای مجازی است چون مدیریت در دست آنهاست. 
 
سردار نقدی با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات یکی از ارکان اصلی حل مشکلات کشور در حوزه فضای مجازی است عنوان کرد: تمام ظرفیت ها پای کار است و شاید چند صد هزار میلیارد سرمایه کشور در این زمینه از جمله فیبرهای نوری، سوئیچ ها، مایکروفیو ها، دکل های مخابراتی و هزاران ابزار ارتباطی دیگر که با پول ما ایجاد شده اما دیگران آن را مدیریت می کنند.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به اینکه باید مدیریت فضای مجازی در کشور در اختیار خودمان قرار گیرد تاکید کرد: باید شبکه ملی اطلاعات وجود داشته باشد و جستجو گر ملی ایجاد شود که ایجاد هر یک از آنها یک هزارم تکنولوژی هایی که در کشور به وجود آمده نیاز ندارد فقط نیازمند مدیریت هستیم که انشاالله مدیران اجرایی به خودشان بیایند و این مسئله را حل کنند.
 
 
نقدی در آیین افتتاحیه رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج:
 
آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟
 
معاون هماهنگ کننده سپاه در آیین افتتاحیه رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج که صبح امروز در مجتمع ولیعصر (عج) تهران برگزار شد با بیان اینکه دفاع مقدس درخشان ترین قطعه تاریخ ملت ایران است گفت: شاید بتوان گفت دفاع مقدس از برجسته ترین قطعات تاریخ بشریت است که یک ملت با دست های خالی همزمان مقابل تمان قدرت های شیطانی زمان خود ایستادگی کرد و سربلند از این آزمون بیرون آمد و دشمن را از همه خواسته ها و آرزوهایش محروم و ناامید کرد.
 
وی با اشاره به اینکه تا ابد مدیون شهدای بزرگواری هستیم که این حماسه را آفریدند عنوان کرد: از شهدا استمداد می طلبیم برای جهادی که امروز جوانان در میدان دفاع مقدس برای آن می جنگند.
معاون هماهنگی سپاه با اشاره به اینکه شما جوانان امروز همچون سالهای دفاع مقدس در حال دفاع از ارزشهای کشور هستید ادامه داد:شما هم امروز در جنگ تحمیلی دیگری خط شکن هستید همانطور که امروز می ایستید و با تحسین از شهدای دفاع مقدس یاد می کنید آینده به افتخار شما که در این جهاد حضور پیدا کردید خواهد ایستاد.
 
سردار نقدی با اشاره به اینکه دشمن در طول ده ها سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است پشت سر هم در عرصه های مختلف از ملت ایران سیلی خورده است امروز یک ورشکسته به تمام معناست عنوان کرد: دشمن امروز یک اقتصاد به شدت ورشکسته با بیش از ۲۴ هزار میلیارد دلار بدهی خارجی تبدیل شده و به خام فروشی روی آورده است.
 
وی با بیان اینکه دشمن امروز به بزرگترین صادر کننده ذغال سنگ دنیا تبدیل شده است ادامه داد: کشوری که ادعای مدرنیته شدن داشت و می گفت ما نباید دست به صنعت بزنیم حتی خودرو رو هم باید بیرون از کشورمان تولید کنند امروز ذغال سنگ و نفت خام می فروشد.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه با بیان اینکه امروز اقتصاد آمریکا به فقر کشیده شده است گفت: حتی در عرصه سیاسی هم ورشکسته بزرگ هستند زیرا در داخل این کشور پرچمی که در ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان ما در ایران برافراشتیم در داخل آمریکا به دست مردم خودشان برافراشته شده و پرچم آمریکا به عنوان نماد زورگویی و سلطه گری به آتش کشیده می شود.
 
سردار نقدی با بیان اینکه دشمن خلع سلاح شده که امروز دچار شکاف اجتماعی عظیم شده و هر جا می خواهد رای بگیرد با مشکل مواجه است هر روز در خیابان هایش شاهد ناآرامی است گفت: آمریکا در عرصه نظامی پشیزی نمی ارزد و به تبل توخالی تبدیل شده است. آمریکا در همه زمینه ها سقوط کرده است.
 
وی ادامه داد: تنها جایی که برای آمریکا حکم تنفس مصنوعی را دارد عرصه رسانه است ، تلاش می کند همه شکست ها را در این میدان جبران کند از این رو شما جوانان در کارزار سختی قرار دارید.
 
سردار نقدی با بیان اینکه نمی دانیم چرا مسئولان اجرایی تصمیم گرفتند مدیریت فضای مجازی در دست دشمن باشد ادامه داد: این صحنه مبارزه سخت است‌ با رباط ها جمعیت اندک را چندین میلیون نفر نمایش می دهند تا در شبکه های مجازی ترند شوند و سر مردم کلاه بگذارند.
 
وی با اشاره به اینکه با تصمیم مدیران اجرایی در این میدان دست ما بسته است خاطر نشان کرد : امیدواریم یک روز به مسیر استقلال در ایم زمینه برگردیم و این خرمشهر اشغال شده فضای مجازی کشورمان را پس بگیرم تا مدیریت در دست خودمان باشد. تا بدانیم آماری که در فضای مجازی منتشر می شود واقعی است نه حاصل فعالیت ربات ها و سیستم اطلاعاتی سی آی ای و موساد نیست.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به اینکه شما در کارزار بسیار سخت هستید و این خود یک دفاع مقدس است یادآور شد: در همان زمان دفاع مقدس اگر توهینی به ارزشهای انقلاب می شد، رزمندگان می گفتند کاش موشک به ما اصابت می کرد اما این حرف را نمی شنیدیم، تیری که به روح آنها اصابت می کرد سخت تر از تیری بود که به جسمشان می خورد.
 
سردار نقدی گفت: حفظ ارزش ها زیر بار جنگ روانی دشمن و خسته نشدن در این فضا که امید میدان اصلی مبارزه و درگیری است، کار کوچکی نیست.
 

دیدگاه شما