اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

4. آذر 1399 - 10:37   |   کد مطلب: 34331
عبدالمجید شیخی ایران را عاری از فساد سیستماتیک دانست و گفت: مستثنیات عملکرد آحاد عاملین در اقتصاد و قوای مختلف کشور عامل فساد در کشور شده است.
ایران عاری از فساد سیتماتیک است/عملکرد برخی از عاملین اقتصادی، دلیل فساد در کشور

به گزارش صبح الوند، عبدالمجید شیخی، اقتصاددان ایرانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: به رقم اینکه بعضی ها به حالت افراط بیان می کنند که در ایران فساد سیستماتیک وجود دارد ولی برخلاف آن و براساس شاخص های ملی و بین المللی که اخیرا یکی از موسسات موفق منتشر کرده اصلا اسمی از ایران بین کشورها نیست.

وی افزود: درایران نه تنها فساد سیستماتیک بلکه سیستمی هم وجود ندارد در واقع این حاکمیت ارزشها چنان از اهمیت بالایی برخوردار است و برجستگی در اذهان مردم دارد.

شیخی با تاکید بر اینکه کمترین تخلفات کیفری جزایی مالی و اداری و اختلالات در نظام تولید مصرف و توزیع ایران وجود دارد افزود: اختلالات مثل دانه سیاهی داخل دیگ بزرگ برنج خودنمایی می کند و چون این برجستگی در ذهن ها غیر قابل قبول است در واقع به نظر بزرگ می رسد.

وی افزود: “حدیث از معصوم داریم که می فرمایند لحق الدوله و لباطله جوله” : باطل جلوه گری و تظاهرات دارد اما حق توپر و مستحکم است و جلوه گری ندارد به همین دلیل به بانوان می گویند حجاب را رعایت و جلوه گری نکنید چرا که اقوا را به دنبال دارد.

شیخی تاکید کرد: فساد سیستماتیک در کشور ما وجود ندارد و چیزهایی که می بینیم جز مستثنیات عملکرد آحاد عاملین در اقتصاد و قوای مختلف کشور هستند.

انتهای پیام/ آ

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان