اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

7. دى 1399 - 9:42   |   کد مطلب: 34489
ناصر ابوشریف گفت: رد پای تفکر و استراتژی عملیاتی حاج قاسم سلیمانی در خاورمیانه معادله قدرت را به نفع محورهای مقاومت تغییر داد و باعث بیداری اسلامی در جهان شد.
تفکر و استراتژی عملیاتی حاج قاسم خواب را از صهیونیست ها گرفته بود/شهید سلیمانی معمار استراتژی قدرت نیروهای مقاومت

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در گفتگو با خبرنگار صبح الوند، گفت: شخصیت حاج قاسم مشخصا یک شخصیت عالی نظامی است اما شخصیت استراتژیکی او به مراتب مهم تر است.

 

وی افزود: سردار سلیمانی منطقه را به خوبی می شناخت؛ دوست و دشمن منطقه را می شناخت و دولت های موافق و مخالف مقاومت را متمایز می کرد.

 

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران افزود: او قدرت نظامی ایران در خارج از مرزها در بیست سال گذشته بود. در این برهه شاهد مراحل خطیر و حساسی در منطقه بودیم؛ به طور مثال اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ و آمدن ارتش آمریکا در نزدیکی مرزهای ایران که حدود ۱۵۰۰ کیلومتر از مرز مشترک عراق و ایران تحت سیطره سربازان آمریکایی قرار گرفته بود و شرکت های امنیتی آمریکایی در سراسر عراق گسترده شده بودند؛ آنها تمام تجهیزات اطلاعاتی و مخابراتی خود را در عراق توسعه داده بودند و تهدیدی جدی برای ایران و منطقه به حساب می آمدند.

 

وی تاکید کرد: همچنین حوادث افعانستان و اشغال آن توسط آمریکا و حضور سربازان آمریکایی در مرزهای دیگر ایران در سال ۲۰۱۱ و حوادث سوریه و جنگ داخلی آن و هم چنین و جنگ های لبنان و فلسطین با اسراییل و شکست مفتضحانه اسراییل از وقایعی بود که شاد اتفاق افتادن آنها بودیم و شکی نیست که یکی از دلایل ناکامی آمریکا و اسراییل در منطقه حضور حاج قاسم در این میدان ها بود.

 

ابوشریف گفت: او جمع آورنده و سامان دهنده تمام حرکات نیروهای محور مقاومت بود که با هدایت ها و مشورت های او در مقابل صهیونیست می جنگیدند، او هیچگاه مقاومت فلسطین را رها نکرد، هیچگاه لبنان را تنها نگذاشت بلکه به آن ها مشورت داد و نحوه مواجهه و مقابله با صهیونیست ها را به نیروهای مقاومت نشان می داد.

 

وی افزود: او بود که بین نیروهای مقاومت در فلسطین و لبنان و عراق شیعی انس و الفت ایجاد کرد و همه را زیر پرچم اسلام جمع کرد. او بود که توانست بین طایفه های مختلف مسلمان در عراق اتحاد ایجاد کند تا دولتی اسلامی در عراق تشکیل شود که ضد آمریکا و اسراییل باشد واین کار کار مهم و بزرگی بود.

 

نماینده جنبش جهاد اسلامی افزود: در یمن نیز دولتی فشل سر کار بود که الان هویت اسلامی و مقاومت به آن برگشته و دولت گذشته که مورد حمایت جبهه آمریکایی، سعودی و صهیونیستی بود کنار گذاشته شد.

 

وی ادامه داد: این ها گوشه ای از اثرات و ثمرات دوران فرماندهی حاج قاسم در خارج از ایران بود. او شخصیتی عملیاتی و تاثیر گذار بود که برای بیداری اسلامی جنگید، بیداری اسلامی یعنی هویت اسلامی و انقلابی که می خواهد امت اسلامی بیدار شود و در جایگاه حقیقی خود قرار بگیرد.

 

ابوشریف گفت: به اعتقاد من حاج قاسم از برترین افراد در بیداری اسلامی و از با ایمان ترین افراد برای رسیدن به امت اسلامی بود و از عاشقان ولایت (مقام معظم رهبری) و از بزرگترین عارفین در خدمت اسلام، ایران و جبهه مقاومت بود.

 

وی گفت: یکی از وجوه تمایز انقلاب اسلامی، تاثیر گذاری آن در مقاومت اسلامی، متحد کردن و ساماندهی آن است و توجیه جبهه مقاومت برای هدف مقدسی که آزادی فلسطین و قدس شریف خواهد بود.

 

انتهای پیام/ آ

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان