اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

25. دى 1399 - 10:57   |   کد مطلب: 34588
مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان؛
اسکای مال؛ پروژه ای که با گفتاردرمانی لا به لای طرح های اقتصادی در گلوی شهر فرو رفته
مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان گفت: شاید امروز بشود با گفتاردرمانی پروژه اسکای مال را لابه‌لای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در گلوی شهر همدان فروکرد اما وجدان بیدار اجتماع می‌داند که هرچقدر برج زاگرس و مجتمع سعیدیه و ... در قالب اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی مردم همدان موثر بودند و از قانون تبعیت کردند این مجتمع تجاری-تفریحی نیز خواهد کرد.
اسکای مال؛ پروژه ای که با گفتاردرمانی لا به لای طرح های اقتصادی در گلوی شهر فرو رفته

به گزارش صبح الوند، زهره پوروهابی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه پروژه پیچ زندان موسوم به اسکای مال جزء پروژه‌هایی است که با توجه به مکان‌یابی ویژه آن که در یکی از گلوگاه‌های ارتباطی شهر همدان قرارگرفته از اهمیت خاصی برخوردار است  اظهار کرد:  این حق شهروندان همدانی است که درباره زوایای مختلف روند واگذاری و احداث این پروژه که قرار است سالها زندگی آنها را تحت تاثیر قرار دهد  بدانند.

وی در ادامه افزود: بسیاری از سؤالات‌ پیرامون روند واگذاری، نوع قرارداد بین مالک زمین و سرمایه‌گذار، تغییر کاربری، افزایش ارتفاع، سطح اشغال، نحوه تعریف پروژه ذیل اقتصاد مقاومتی، استفاده از مزایای ستاد تسهیل و قانون رفع موانع تولید، استفاده از مزایای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، تخفیف‌ها و نحوه پرداخت حقوق شهرداری وجود دارد که در راستای ایجاد فضای شفاف پیرامون این پروژه است.

مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان با تاکید بر اهمیت شفافیت در حوزه‌های مختلف بیان کرد: رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی وظیفه دارد با پیگیری چالش‌ها و دغدغه‌های مردم ضمن تقویت انسجام اجتماعی تامین کننده نیاز جامعه دانستن درباره چنین پروژ‌ای باشد.

پوروهابی در ادامه افزود: باتوجه به این مهم مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی ضمن دعوت از سرمایه گذار جهت تبین پروژه فرصتی نیز در اختیار مخالفان آن قرارداد تا  به بیان مواضع خود بپردازند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس سخنان مطرح شده اعضای مجمع به این جمع‌بندی رسیدند که سوالات مطروحه درخصوص این پروژه باید از سوی متولیان کمیسیون ماده 5 پاسخ داده شود لذا طی دعوتنامه‌ای معاون عمرانی به عنوان نماینده استاندار جهت تبیین افکار عمومی به میزگردی دعوت شد.

این فعال رسانه‌ای در ادامه افزود: اما این معاون، جهت حضور در جلسه،  معاون فنی خود که اخیرا به این سمت منصوب شده را تعیین کرد که پس از پیگیری‌های متعدد استانداری اعلام کرد  شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان باید پاسخگوی پروژ‌ه‌های شهری باشند.

مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان با گلایه از برخی مدیران به خاطر عدم استقبال از پاسخگویی وشفافیت خاطرنشان کرد: حداقل انتظار از معاون عمرانی استاندار همدان این بود که بعد از دعوت رسانه‌ها در جلسه حاضر شده و درباره سوالات مطرح شده پاسخگو باشد.

پوروهابی با بیان اینکه چطور سؤالات مربوط به کمیسیون ماده ۵ که ریاست آن برعهده استاندار است و در نبود وی، معاون عمرانی رئیس جلسه است را از شهرداری و شورا بپرسیم؟! افزود: این واقعیت را باید پذیرفت که پاک کردن صورت مسئله راه حل خوبی برای اقناع افکار عمومی نیست.

وی با تاکید بر اینکه چرا مستندات کمیته فنی این پروژه جهت تنویر افکار عمومی منتشر نمی‌شود؟ خاطرنشان کرد: پروژه اسکای مال اگرچه امروز با اندک تغییراتی در منطقه پیچ‌زندان خودنمایی می‌کند اما طی چند سال آینده کاملا بر ترافیک، سیستم اقتصادی منطقه و فضای فرهنگی، اجتماعی آن سایه خواهد افکند شاید آن زمان بسیاری از ما نباشیم که پاسخگوی گره‌های ایجاد شده در زندگی مردم بوده و حق تضییع شده آن‌ها را ادا کنیم.

مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان  در ادامه افزود: شاید امروز بشود با گفتاردرمانی این پروژه را لابه‌لای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در گلوی شهر همدان فروکرد اما وجدان بیدار اجتماع می‌داند که هرچقدر برج زاگرس و مجتمع سعیدیه و ... در قالب اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی مردم همدان موثر بودند و از قانون تبعیت کردند این مجتمع تجاری-تفریحی نیز خواهد کرد.

پوروهابی در خاتمه تاکید کرد: اعضای مجمع فعالان آماده هستند با توجه به رسالت خود در بحث روشنگری نقطه‌نظرات افراد مرتبط با این پروژه را دریافت و به اطلاع شهروندان همدانی برسانند.

 

انتهای پیام/ آ 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان