6. آذر 1400 - 9:08   |   کد مطلب: 35550
فرمانده سپاه ناحیه همدان در خطبه های قبل از نماز جمعه این هفته اعلام کرد: هفته ای که در آن قرار داریم هفته بسیج است بسیجی که ذخیره انقلاب است و از یادگاری های روح الله است و اثرات و برکات و اقدامات آن در همه بخش‌های کشور و در جهان اسلام و در سطح بین‌الملل روزبه‌روز شکوفاتر، موثرتر و ملموس تر می شود.

به گزارش صبح الوند،  فرمانده سپاه ناحیه همدان در خطبه های قبل از نماز جمعه این هفته اعلام کرد:
هفته ای که در آن قرار داریم هفته بسیج است بسیجی که ذخیره انقلاب است و از یادگاری های روح الله است و اثرات و برکات و اقدامات آن در همه بخش‌های کشور و در جهان اسلام و در سطح بین‌الملل روزبه‌روز شکوفاتر، موثرتر و ملموس تر می شود.

وی افزود : در سال ۱۳۵۸ که حضرت امام دستور تشکیل ارتش بیست میلیونی را صادر کردند، با نگاه به اینکه در سطح شهرها، روستاها و در کل کشور قدرت دفاعی کشور برای تثبیت انقلاب بیش از گذشته باشد و ثباتی در شرایط کشور ایجاد شود، کسی فکر نمی کرد امروز اثرات بسیج در سطح بین الملل در محور مقاومت، در جهان اسلام مثل حزب‌الله لبنان، حشد الشعبی عراق، انصارالله یمن مبارزین و مجاهدین فلسطین به شعاع بسیج باشد.

بقایی با بیان اینکه شعار بسیج از مردم با مردم و برای مردم است گفت: خدا را شاکریم، امروز بسیج در همه موضوعات حرفی برای گفتن دارد، در همه موضوعات پیشرونده و موثر و حرکت دهنده و نیروی محرکه کشور و جهان اسلام است.
وی خاطر نشان کرد: نقش بسیج را در عرصه‌های اجتماعی فرهنگی اقتصاد مقاومتی جهاد سازندگی ، در سطح شهرها و روستاها به وضوح می توان دید.

فرمانده سپاه ناحیه همدان افزود: یکی از موضوعاتی که در ۲۰ ماه گذشته کشور درگیر‌آن بوده، موضوع کرونا است و نقش بسیج در این ایام ملموس‌تر از همیشه بود، اوایل کرونا که موضوع ضدعفونی مطرح بود، بسیجیان با تمام توان ضدعفونی معابر و اجتماعات را انجام می دادند.
وی گفت:  اقدام بعدی تولید ماسک توسط بچه‌های بسیج و مسجد و مردم بود و پس از آن با کمک بسیج که به کمک نیروی انتظامی آمدند منع تردد در جای جای شهر اجرا می شد .

خطیب قبل از نماز جمعه گفت: در موضوع کمک مومنانه اگر نقش بسیج نبود امروز با چالش بزرگ روبرو بودیم، خیلی از مشاغل تعطیل شدند و خیلی از افراد دچار مشکل اقتصادی شدند، بسته های کمک مومنانه مردم‌، نهادها و بسیجیان در اختیار این گونه افراد قرار گرفت که موجب شد از این آزمون هم سربلند بیرون بیاییم.

بقایی گفت: در این دوره ۲۰ ماهه فقط ۴۰ میلیارد کمک مومنانه با کمک بسیج و همراهی مردم در شهر همدان توزیع شده است.
وی گفت: طرح مبارکی که یک سال است در کشور در حال اجرا است طرح شهید سلیمانی است.
 بقایی خاطر نشان کرد: با کمک بسیجیان در اقدامات نظارتی در محیط های جمعی و عمومی موجب شد همدان در آخرین اعلام ستاد کرونا در رعایت دستورالعمل های بهداشتی رتبه اول را داشته باشد، اگر نیروهای بسیجی ورود نمی‌کردند دستگاه‌های حاکم به تنهایی امکان رعایت دستورالعمل ها و اجرای دستورالعمل ها و مصوبات را نداشتند، با کمک بسیجیان در همدان غربالگری بیش از ۶۰۰ هزار نفر انجام گرفت و موجب شد بیماریابی انجام شود.
وی اظهار داشت: در مناسبت های مذهبی و انقلابی و شاد در این دوران کرونا، بسیج در ایجاد نشاط تعالی بخش در سطح شهر همدان بسیار موثر بود وموضوع بعدی تجلیل از کادر درمان  و بعدی نیز آموزش های برگزار شده و اعلام آمادگی حضور در بیمارستان ها بود.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
سفیر عشق