6. آذر 1400 - 13:07   |   کد مطلب: 35552
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان بر ضرورت پیشگیری از یخ زدگی لوله ها و کنتورهای آب با توجه به پیش رو بودن روزهای سرد سال تاکید کرد.
مشترکین مراقب یخ زدگی کنتورها و لوله های آب باشند

به گزارش صبح الوند، حمیدرضا نیکداد با اشاره به اینکه احتمال ترکیدگی لوله‌های روباز و کنتورهای آب در روزهای سرد سال افزایش می یابد، گفت: از مردم درخواست می‌شود به منظور عایق بندی کنتورها و لوله‌های روباز پیش از برودت هوا اقدام نمایند.

وی با تاکید بر اینکه محافظت از کنتورها و لوله های آب خانگی در فصول سرد سال بر عهده مشترکین است، عنوان کرد: عایق کردن اطراف کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی، موکت، یونولیت، البسه فرسوده و  همچنین عایق بندی لوله‌های آب در فضای باز ساختمان از جمله اقداماتی است که مشترکین شهری و روستایی می‌توانند پیش از بروز یخ زدگی ها انجام دهند.

نیکداد با بیان اینکه گاها تجمع آب در محفظه کنتورها و تاسیسات، زمینه یخ زدگی ها را فراهم می آورد، خاطرنشان کرد:  مشترکین دقت داشته باشند چنانچه دریچه کنتور در حیاط منازل قرار دارد ضمن سرکشی، ازتجمع آب و یخ زدگی  آن جلوگیری نمایند.

وی همچنین یادآور شد: در زمان بروز یخ زدگی از انجام اقداماتی همچون ریختن آب جوش بر روی کنتور و روشن کردن آتش در حوضچه کنتور جداً خودداری نمایند و به منظورخارج کردن کنتور از حالت انجماد از وسایلی همچون سشوار استفاده نمایید.

وی  خاطرنشان کرد: مشترکین میتوانند در صورت مشاهده یخ زدگی کنتور با شماره  مرکز ارتباطات مشترکین ۱۲۲ آبفا تماس حاصل نمایند تا همکاران ما در اسرع وقت نسبت به رفع یخزدگی اقدام کنند.

وی در نهایت ضمن هشدار به برخی مشترکین اعلام کرد: از آنجا که با یخ زدگی کنتورهای آب برخی هزینه های اضافی به منظور تعویض کنتور بر مشترکین تحمیل می‌شود، لذا ضروری است مشترک پیش از آغاز فصل سرما، به جهت جلوگيري از يخ زدگي كنتور (خصوصا ملك‌هاي كم مصرف يا خالي از سكنه) و متحمل نشدن هزينه تعويض كنتور، فورا اقدام نمایند.

انتهای خبر/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
سفیر عشق