اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

4. تير 1401 - 12:59   |   کد مطلب: 35960
عضو شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد و گلایه از شهرداری گفت: شهرداری نسبت به ارسال گزارش‌های درخواستی شورا بی اعتناست.

به گزارش صبح الوند، حمید بادامی‌نجات در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی موضوعات مطرح شده در جلسات شورای شهر، اظهار کرد: شهرداری نسبت به ارسال گزارش‌های درخواستی شورا بی اعتناست.
وی با بیان اینکه در قراردادهای شهرداری شفافیت دیده نمی‌شود، گفت: طرح شهاب در شهرداری مسکوت مانده و مناقصات شهرداری در چارچوب قانون نیست و پیمانکاران خدمات شهری به تعهدشان پایبند نیستند.
عضو شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: تعیین تکلیف جایگاه‌های CNG شهرداری و رفع مشکل پارک‌های حاشیه‌ای شهر از دیگر موضوعات مطرح در جلسه شورا بود.
بادامی‌نجات با اشاره به طرح سوالاتی در خصوص وضعیت ‌قطارشهری، طرح‌جامع، برنامه‌راهبردی۲۰ساله شهر و آسفالت ریزی، افزود: بیش از یک سال از انتخاب شورای ششم می‌گذرد و هر روز از این مدتی که سپری شده یک تلنگری برای ماست که عملکرد خودمان را بررسی کرده و قطعا اگر ایراداتی وارد است اصلاح کنیم.
وی با تأکید بر اینکه چند مورد گلایه و نقد وجود دارد که شهرداری در راستای اصلاح آن باید سریعا اقدام کند، تصریح کرد: عدم پاسخگویی شهرداری به گزارش‌های درخواستی شورا مورد اول است.
عضو شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: حداقل اینجانب طی چند ماه اخیر با نامه مکتوب و امضای رئیس شورا از این نهاد گزارش‌هایی خواسته‌ایم که بعضی از آنها حتی دوبار ارسال شده ولی پاسخی دریافت نکرده‌ایم و اگر جوابی هم ارسال شده بسیار ناقص بوده که چنین وضعیتی در سایر کمیسیون‌ها نیز مشهود است.
بادامی‌نجات با اشاره به موارد بسیار مهم است برای ارائه هرچه سریع‌تر گزارش شهرداری، خاطرنشان کرد: گزارشی مبنی بر اینکه در رابطه با ماده ۱۴، شهرداری چه موضوعاتی را ترک تشریفات کرده و متوجه شویم که باتوجه به این ماده، بدون تشریفات قانونی چه چیزی را خریداری کرده یا فروشی را انجام داده است، که هیچ اطلاعاتی نداریم.
وی موضوع بعدی را بحث آژانس‌ها برشمرد و یادآور شد: قانونا مستند به بندهای قانونی تاکید کرده‌ایم شهرداری باید در خصوص قرارداد ایاب و ذهاب در راستای قانون وضع شده حرکت کند که باز هم پاسخی دریافت نشده و در این رابطه سه روز وقت داده بودیم که حالا بیش از یک هفته می‌گذرد و خبری نشده است؛ سوال این است چرا شهرداری بیمه این افراد را واریز نمی‌کند؟
عضو شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: اگر به صورت قانونی این اتفاق افتاده که به شورا هم اطلاع‌رسانی کنند و اگر غیر قانونی است باز هم بگویند تا این روند اصلاح شود، نه اینکه به سادگی از کنار این مسائل عبور کنیم.
بادامی‌نجات در ادامه گفت: همچنین نامه‌ای از طرف شورا ارسال شده که دسترسی نظارتی اعضای شورا باز شود که هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
وی با اشاره به ابلاغ طرح شهاب در دی ماه سال گذشته به شهرداری، بیان کرد: بیش از پنج ماه از این ابلاغ می‌گذرد و در این مدت کوچکترین قدمی از باب اجرایی کردن این طرح مصوب در شهرداری همدان مشاهده نشده است.
عضو شورای اسلامی شهر همدان افزود: موادی در اصلاحیه طرح شهاب داریم که همین شورای ششم مصوب کرده، مورد تشویق همه اعضا قرار گرفت و همه نیز تمجید کردند، اما تا کنون چه اقدامی انجام شده است؟
بادامی‌نجات تصریح کرد: از شهرداری گزارش‌های متعدد در موضوعات مختلف خواستیه‌ایم یک خط هم نوشته نشده و اینها بی حرمتی و نادیده گرفتن شورا است‌؛ شهرداری با بیش از ۱۷۰۰ نیرو یعنی نمی‌تواند گزارش دهد، چرا باید امروز این طرح مورد نقد باشد و اتفاقی رخ ندهد؟
وی ادامه داد: در کمیسیون معاملات که گزارش آن به دست آقایان مسئول مدیریت شهری به صورت مکتوب نامه نگاری شده و ایراداتی دارد که اگر برطرف نشود جور دیگر برخورد می‌کنیم.
عضو شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: چه دلیلی دارد در مناقصات، قراردادهایی که به زعم کارشناسان قراردادهای پرسودی هستند یک نفر شرکت کننده داشته باشد؟؛ اصلا قابل قبول نیست که اینگونه مناقصات فقط یک شرکت کننده بتواند ورود کند.
بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه باید این رویه در شهرداری به سرعت اصلاح شود، یادآور شد: در اطلاع رسانی در رابطه با پیمانکار، در نوع برخوردی که ممکن است در گذشته بوده و دیگر پیمانکاران جرات شرکت در این مناقصه ها را نداشته باشند باید تغییر موضع داد.
وی با طرح این سوال که ما مگر می‌توانیم بیت المال را به این راحتی از بین ببریم؟، اظهار کرد: صلاح شهرداری نیست که رعایت حقوق بیت المال را نادیده بگیرد، به هر شکلی که ممکن است شهرداری جلسه بگذارد، دستور صادر کند و اجازه ندهد مناقصات به این شکل اجرا شود.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان