اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

5. تير 1401 - 8:54   |   کد مطلب: 35969
دادستان همدان با اعلام اینکه بیش از 30 مرکز شبه خانواده بهزیستی در سطح استان فعالیت دارند، گفت: لازمه موفقیت این مراکز ورود و تعامل بیشتر دستگاه ها و ارگان های مختلف با بهزیستی برای حمایت از کودکان، نوجوانان و جوانان بی سرپرست است.

به گزارش صبح الوند، «حسن خانجانی موقر» با اشاره به فعالیت بیش از 30 مرکز شبه خانواده بهزیستی در سطح استان، گفت: فعالیت مؤثر، مناسب و پویایی این مراکز که به طور عمده به صورت مؤسسات خیریه ای اداره می شوند، با تعامل هرچه بیشتر ارگان ها و دستگاه های مختلف محقق شدنی است.
وی با بیان اینکه کودکان، نوجوانان و جوانانی که در این مراکز زندگی می کنند، جزئی از فرزندان این آب و خاک هستند که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند، اظهار کرد: با افزایش تعامل و هماهنگی بیشتر بهزیستی و ادارات مختلف، فرصت های متعددی برای فعالیت های آموزشی، فرهنگی و ورزشی این افراد فراهم می شود.
دادستان همدان افزود: به طور مثال فنی و حرفه ای می تواند مهارت ها و حرفه هایی را متناسب با سلایق نوجوانان و جوانان بی سرپرست این مراکز آموزش دهد و یا متولیان فرهنگ و ورزش هم شرایط بهره مندی رایگان از خدمات زیرمجموعه خود را برای اینان فراهم سازند.
خانجانی موقر تصریح کرد: حتی می توان با مهارت آموزی مناسب فرصت های شغلی متعددی برای جوانان حاضر در مراکز شبه خانواده بهزیستی، با هدف ورود آنان به واحدهای تولیدی ایجاد کرد.
به گزارش روابط عمومی دادسرای همدان، دادستان همدان به همراه مدیر کل بهزیستی استان و سرپرست بهزیستی شهرستان همدان با بازدید سرزده از مراکز بهزیستی از نزدیک در جریان مشکلات پیش روی این مراکز قرار گرفتند تا پس از آن با پیگیری های خود گامی برای رفع مسائل مطرح شده برداشته شود.
انتهای پیام/ز

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان