اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

23. آبان 1401 - 11:12   |   کد مطلب: 36249
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از برنامه ها به منظور آبرسانی به ۲۰ هزار روستای کشور در قالب طرح جهاد آبرسانی طی امسال و سال اینده خبر داد.

به گزارش صبح الوند، اتابک جعفری در سفری دو روزه به استان همدان ابتدا با حضور در شهرستان ملایر و بازدید از پروژه های آب و فاضلاب این شهرستان در جلسه شورای اداری شهرستان ملایر با بیان اینکه عموما در طول سال بین ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ شهر کشور با تنش آبی مواجه میشوند، گفت: علیرغم تلاش و برنامه ریزی ها به منظور جلوگیری از قطعی های آب متاسفانه در برخی نقاط از جمله شهر همدان با قطعی هایی مواجه شدیم.
وی با اذعان به اینکه همکاران ما با تلاش شبانه روزی همواره سعی می کنند تامین آب شرب به عنوان  نیاز اولیه مردم را به بهترین وجه ممکن مدیریت نمایند، اظهارداشت: متاسفانه وضعیت پیش آمده در شهر همدان کاملا خارج از اراده ما بود چراکه کاری که باید در چند سال گذشته انجام میشد نا فرجام مانده بود.
وی با بیان اینکه برای نظامی که مزین به خون شهیدان است شایسته نیست که با کم کاری  وکم توجهی های ما تحت تاثیر قرار گیرد عنوان کرد: باید همه بدانیم که در وهله اول همه ما خادم مردم هستیم و باید به این خادم بودن افتخار کنیم.
جعفری در ادامه با اشاره به اینکه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور وظیفه توزیع آب را عهده دار است، گفت: بر همین اساس پروژه های ویژه ای در سراسر کشور تعریف شد که از جمله این پروژه ها ابر پروژه انتقال آب از سد تالوار بود که این پروژه با توجه به شرایط شهر همدان به صورت ویژه تر دیده شد.
وی همچنین با بیان اینکه در شهر ملایر نیز پروژه انتقال آب از سد کلان در دستور کار است،یادآور شد: فاز نخست این پروژه اجرایی شده و فاز دوم آن جزو پروژه های ویژه ما خواهد بود.
وی با اشاره به وجود ۲۰ هزار روستا در سراسر کشور در خصوص تامین آب در روستاهای اظهارداشت:۱۰ هزار روستا در قالب پروژه های محرومیت زدایی (جهاد آبرسانی) با همکاری سپاه پاسداران و بخش خصوصی(خیرین) ظرف دو سال آینده آبرسانی خواهیم کرد.
وی همچنین تصریح کرد:علاوه بر این ۱۰ هزار روستای مذکور سال آینده ۱۰ هزار روستای دیگر را نیز در برنامه آبرسانی قرار خواهیم داد.
جعفری در بخش دیگری از سخنانش به پروژه های مرتبط با حوزه فاضلاب اشاره و بیان کرد: در این زمینه رایزنی ها به منظور جذب سرمایه گذار در دست انجام است تا از این محل، پساب استحصال شده از تصفیه خانه فاضلاب جایگزین آب مورد استفاده در صنعت شود.
وی همچنین عنوان کرد: همچنین حدود ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیز در حوزه فاضلاب استان در نظر گرفته شده که امیدواریم با تلاش نمایندگان استان این اعتبار نیز به شایستگی تخصیص یابد.
لازم به ذکر است در سفر دو روزه مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مهندس اتابک جعفری ضمن شرکت در جلسه ای که با حضور نماینده، فرماندار و مسئولین شهرستان و در اداره آبفای نهاوند برگزار شد، به بررسی مشکلات مرتبط با حوزه آب و فاضلاب شهر ها و روستاهای این شهرستان پرداختند.
همچنین در دومین روز از این سفر؛ مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ضمن سفر به شهرستان بهار و بررسی مشکلات این شهرستان از تصفیه خانه فاضلاب روستای آبرومند بازدید و در جریان پروژه آبرسانی به روستای حسین آباد عاشوری قرار گرفت.
این بازدید با حضور نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی و سرهنگ قره باغی فرمانده بسیج سازندگی استان همدان برگزار شد.
گفتنی است در ادامه این سفر نیز، مهندس جعفری ضمن بازید از پروژه مجتمع آبرسانی عظیم دره شهرستان کبودراهنگ، بر ضرورت افزوده شدن نام تعدادی از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان در سامانه سمت تاکید کرد.
 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان