اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

23. آبان 1401 - 11:16   |   کد مطلب: 36254
دشمن برای ایجاد بحران در ایران میلیاردها دلار هزینه می کند۱۵ آبان ۱۴۰۱ ۱۲:۵۱اجتماعی, تیتر دو استاندار همدان با بیان اینکه دشمنان ناراحت هستند از اینکه ایران اسلامی به عنوان یک قدرت در دنیا مطرح است گفت: دشمنان از کشور بزرگ و قدرتمند خوششان نمی آید.

به گزارش صبح الوند، علیرضا قاسمی‌فرزاد در آیین تجلیل از کشاورزان و همیاران طرح آبرسانی به همدان (نذر آب)گفت: حمایت و پشتیبانی مردم از رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام، برای دشمنان کینه ایجاد کرده است، افزود: دشمنان به دنبال از بین بردن وحدت، یکپارچگی و ایجاد نفاق بین مردم سیستان، کردستان و آذربایجان هستند و همه می‌دانند کارنامه جنایات استکبار و اسرائیل در دنیا سیاه است.

قاسمی فرزاد با تسلیت شهادت پاسدار علی نظری در ملایر افزود:  این روزها مردم عزیز داغدار جنایت بزرگ حرم شاهچراغ هستند؛ دشمن میلیاردها دلار هزینه می‌کند تا کشور ما را دچار بحران کنند.

افزود: ظرفیت تصفیه خانه مهاجران سه هزار و ۶۰۰ لیتر در ثانیه است که گام نخست آن با ظرفیت یک هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه به زودی تکمیل و آماده بهره برداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر طرح آبرسانی به همدان از طریق تصفیه خانه شهید بهشتی، فیلتراسیون و وارد شبکه آبرسانی شهر همدان می‌شود، اظهار داشت: اکنون ۴۰۰ لیتر در ثانیه از سد تالوار به شبکه آبرسانی همدان منتقل می‌شود که با بهره برداری از تصفیه خانه مهاجران این میزان به یک هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه افزایش می‌یابد.

قاسمی‌فرزاد با قدردانی از کشاورزانی که در روزهای سخت در کنار مردم بودند تصریح کرد: با همت دولت سیزدهم پروژه‌ای که ۱۷ سال به تعویق افتاده بود در پنج ماه به سرانجام رسید و اکنون آب آن در شبکه آبرسانی شهر همدان جریان دارد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه برای حل بحران آب همدان، مردم و کشاورزان سخاوتمندانه و برادرانه پای کار آمدند، تاکید کرد: بسیاری از کشاورزان به عنوان رزمندگان قدیمی پای کار آمدند و در ادامه ایثار خود در هشت سال دفاع مقدس با ایثار و از خود گذشتگی نگذاشتند هم شهری هایشان تشنه بمانند.

کشاورزان همدانی در شرایط بحرانی آب یاریگر مردم و دولت بودند

وی با اشاره به اینکه یاریگری‌های کشاورزان برای آبرسانی به همدان در تاریخ ثبت خواهد شد، ادامه داد: کشاورزان همدان در عرصه تامین مواد غذایی و جنگ اقتصادی در خط مقدم هستند و در شرایط بحرانی آب نیز به پای کار آمدند.

قاسمی‌فرزاد با تاکید بر اینکه مردم همدان قدردان و سپاسگزار اقدام خداپسندانه کشاورزان هستند و تا همیشه از این اقدام به نیکی یاد می‌کنند از کشاورزان خواست همچنان در کنار ما باشند تا هرچه سریعتر تصفیه خانه مهاجران بهره برداری شود.

استاندار همدان افزود: بنا به دستور وزیر نیرو، پروانه بهره برداری کشاورزانی که چاه‌های خود را در اختیار گذاشتند، ۲۰ درصد افزایش می‌یابد که پیگیر این موضوع هستیم.

قاسمی فرزاد از اهالی روستاهای انصارالامام، دهپیاز، بهرام‌آباد، یکن‌آباد، گنج‌تپه، لتگاه، خالقوردی و کیتو، شهرهای بهار، کبودرآهنگ و صالح آباد و همه مسئولان و از دستورات موکد رییس جمهور و شخص وزیر نیرو که از نخستین ماه‌ها پیگیر این طرح بودند قدردانی کرد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح الگوی کشت بهره‌وری را افزایش و میزان مصرف آب را کاهش می‌دهد گفت: جهاد کشاورزی زمینه‌ها را برای ایجاد این شرایط و واگذاری تسهیلات به کشاورزان انجام می دهد و به کشاورزان می‌گویم با حرکت به این سمت، تولیدات خود را افزایش دهند.

انتهای پیام/آ

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان