اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

9. آذر 1401 - 9:24   |   کد مطلب: 36278
رییس شورای اسلامی شهر همدان گفت: شورای شهر منتظر نتیجه بررسی نهایی مشاور باز طراحی در خصوص ایمنی تقاطع غیر همسطح غدیر است.

به گزارش صبح الوند،  محمود مسگریان عصر دیروز در صحن شورا ضمن تشکر از زحمات دست اندرکاران اجرای پروژه های شهری و خدمات رسان به مردم ولایتمدار همدان؛ به‌ویژه پروژه پل غدیر افزود: سعی مجموعه مدیریت شهری بر آن است که در اجرای پروژه ها آنچه نیاز  شهر است به سرانجام برسد.

مسگریان اضافه کرد: تقاطع‌های غیرهمسطح غدیر و سردار شهید همدانی دو پروژه نیمه تمامی هستند که شهرداری همدان در راستای اتمام این پروژه‌ها سعی و تلاش فراوانی داشته و قصد آن را دارد که تا پایان سال جاری به بهره برداری برساند.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در فضای مجازی و رسانه ها در خصوص پروژه نیمه تمام پل غدیر، اظهار داشت: این پروژه ممکن است از لحاظ فنی مشکلاتی داشته باشد که هم در شورای شهر و هم در شهرداری جلساتی برای آن تشکیل شد و در نهایت با توجه به اینکه این پروژه به صورت ( ای پی سی) با مسئولیت دو شرکت حقوقی ( نوسازان اصفهان و مشاور هگزا ) طراحی و اجرا شده است مسئولیت طرح و ساخت پروژه‌ها بر عهده آنهاست در واقع این دو شرکت از لحاظ قانونی باید پاسخگوی همه عملیات اجرایی پروژه غدیر باشند.

وی اضافه کرد: در رابطه با بتن‌ریزی پل غدیر دو مجموعه کارگاه و آزمایشگاه مکانیک خاک همدان آزمایش‌هایی را در زمینه مباحث مطرح شده انجام دادند که در نهایت نتیجه آزمایشگاه کارگاهی نسبت به آزمایشگاه مکانیک خاک ضعیف بوده است.

رییس شورای اسلامی شهر همدان در این زمینه اضافه کرد: نتایج آزمایش‌های ارائه شده به شرکت مشاور ارسال شد و مشاور پاسخ خود را طی نامه‌ای مبنی بر اینکه پل غدیر از لحاظ فنی مشکلی ندارد ارائه داد، اما به لحاظ شبهه‌ای که ایجاد شده، مبنی بر اینکه این پل احتمال دارد که از لحاظ فنی مشکل داشته باشد؛ در استانداری به دستور استاندار همدان کمیته نظارت شورای فنی استان تشکیل جلسه داد و در آن جلسه مقرر شد کمیته فنی تشکیل و موضوع به صورت تخصصی‌تر بررسی شود.

وی ادامه داد: با توجه به نظر کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان  مقرر شد مشاور دیگری نسبت به مسائل فنی پل غدیر نظر دهد که این کار فعلاً انجام نشده است و نامه ‌ای که از طرف این کمیسیون به شهرداری ارسال شده است نظرات قطعی در رابطه با مسائل فنی پل غدیر نیست بلکه نظر نهایی را مشاور دومی که در حال انتخاب است خواهد داد.

مسگریان اضافه کرد: با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع و توجه ویژه شورا و شهرداری به پل غدیر مقرر شد تا در همان کمیته فنی استانداری بررسی ویژه صورت پذیرد، بر این اساس شورای شهر منتظر نتیجه نهایی این کمیته به عنوان مرجع تعیین صلاحیت این موضوع مهم بوده و اعلام نظریه قطعی نکرده است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان