اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

6. آذر 1399 - 3:31   |   کد مطلب: 1470
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از بی‌توجهی به بحث ورزش در آموزش و پرورش، گفت: در حوزه ورزش مدارس نیازمند یک تغییر اساسی هستیم.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح الوند، بهروز نعمتی، ضمن انتقاد از بی‌توجهی به بحث ورزش در آموزش و پرورش، توضیح داد: متاسفانه هیچ گاه در حوزه ورزش مدارس گامی اساسی برداشته نشده و وزرای آموزش و پرورش سابق نیز صرفاً به بیان شعارهای زیبا و جذاب در این مورد اکتفا کرده اند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر ورزش مدارس رونق بگیرد از دو جهت سودمند و پرفایده است، نخست اینکه هزینه‌های درمانی به نهادینه کردن ورزش میان دانش‌آموزان کاهش می‌یابد و در وهله دوم می‌توان نسلی از ورزشکاران حرفه‌ای را با استعداد یابی از میان دانش آموزان مدارس تربیت کرد که در آینده برای این مرزوبوم افتخار کسب کنند.
عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس نهم با بیان اینکه در حوزه ورزش مدارس نیازمند یک تغییر اساسی هستیم، ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان به عنوان مجموعه‌ای که وظیفه برنامه ریزی و ساماندهی ورزش کشور را بر عهده دارد باید با آموزش و پرورش در این حوزه ارتباطی تنگاتنگ داشته باشد.
این نماینده مجلس نهم، افزود: گنجاندن هفته‌ای دو ساعت زنگ ورزش در مدارس نیاز دانش آموزان را تامین نمی‌کند و باید با رویکردی جدی تر به ورزش مدارس پرداخته شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در حوزه ورزش دانش آموزی باید رویکردی واقع بینانه داشت و به جای وعده‌های پرهزینه برای بهبود این حوزه، از فضای محدود و امکانات محدودتر مدارس به طور کامل استفاده کرد.

منبع:مجلس نیوز

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان