اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

11. مهر 1401 - 7:02   |   کد مطلب: 1495
یک مقام ارشد نظامی سوریه تاکید کرد که در صورت حمله آمریکا به سوریه دو شهر تلاویو و حیفا در سرزمین های اشغالی با خاک یکسان خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح الوند به نقل از گروه بین الملل شبکه اطلاع رسانی دانا، یک مقام ارشد نظامی سوریه تاکید کرد که در صورت حمله آمریکا به سوریه دو شهر تلاویو و حیفا در سرزمین های اشغالی با خاک یکسان خواهد شد .
وی خطاب به مردم ساکن این دو شهر هشدار داد هر چه زودتر برای حفظ جان خود این دو شهر و به خصوص اطراف مراکز اصلی و دولتی را ترک و به محل های امن خارج از این شهر ها پناه ببرند.
توانمندی ارتش سوریه در نابودی پایتخت رژیم صهیونیستی موضوعی است که قبلا و به دفعات مورد تایید منابع مختلف غربی و حتی کارشناسان اسرائیلی رسیده است.

مرکز اطلاعات جاسوسی تروریسم وابسته به سازمان امنیت اسرائیل در گزارشی اذعان کرده که هم اکنون انبارهای بزرگ سلاح شامل هزاران موشک در اختیار ارتش و گروه های مقاومت در سوریه وجود دارد.

توهمی به نام گنبد آهنین !
روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی به نقل از «رویوین پداتزور» استاد دانشگاه تل آویو و کارشناس برجسته نظامی اذعان کرد: سامانه آرو نمی تواند با موشک های بالستیک مقابله کند. پراتزور که چندین دهه به عنوان خلبان جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی فعالیت می کرد، ادامه داد: اقدامات متقابل ساده ای وجود دارد که می تواند کارآیی سامانه دفاع موشکی آرو را به صفر برساند.

"مایکل اورن" سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در جریان برگزاری نشست آیپک(لابی رژیم صهیونیستی در آمریکا) در شهر واشنگتن نیز گفت:‌" این موشک‌ها قابلیت حمله به تمامی نقاط موجود در خاورمیانه را دارند و می‌توانند اسرائیل را نیز هدف حملات خود قرار دهند."

گفتنی است؛ در جریان تهاجم اسرائیل به نوار غزه ، حماس تل آویو را با یک نمونه از موشکهای میان برد مورد حمله قرار داد . این حمله موشکی منجر شد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بعد از به صدا درآمدن آژیر خطر به پناهگاه فرار کند!
در آبان ماه ۹۱ و پس از موشکباران تل آویو توسط حماس ، روزنامه یدیعوت آحارونوت اعلام کرد: زیان های اقتصادی اسرائیل طی ۲۴ساعت از سه میلیارد شکل(واحد پولی رژیم صهیونیستی) فراتر رفته است.
یک منبع نظامی دیگر سوری که بنا به دلایل امنیتی نخواست هویتش افشا شود، در گفت و گو با فارس درباره وضعیت کنونی نیروهای نظامی ارتش سوریه همزمان با تشدید فشارها بر نظام این کشور و تهدید غرب و در راس آن آمریکا در حمله به سوریه گفت: روحیه و معنویات نیروهای مسلح و ارتش سوریه در سطح بالایی قرار دارد و هیچ بیم و هراسی از این تهدیدها در میان آنها به چشم نمی‌خورد.
وی وقوع جنگی منطقه‌ای را امری دور از انتظار ندانست، به ویژه آنکه به اعتقاد وی طی دو سال و نیم گذشته گروه‌های مسلح مورد حمایت طرف‌های خارجی از جمله ترکیه و عربستان سعودی نتوانسته‌اند، هیچ یک از اهداف مورد نظر طرف‌های توطئه کننده علیه سوریه را در این کشور محقق کنند و این موضوعی است که فرماندهان ارتش سوریه آن را دریافته و از حیث آماده و مهیا کردن نیروها تدارکات لازم برای چنین جنگی را دیده‌اند.
منبع مذکور پیچیدگی و سری بودن تسلیحات و انبارهای موشکی و برنامه ریزی نظامی را دو ویژگی خاص ارتش سوریه دانست که از آن بهره می‌برد و در این خصوص تاکید کرد که در صورت حمله طرف‌های دشمن علیه سوریه آنها باید در انتظار غافلگیری‌های بی‌شماری از سوی ارتش سوریه باشند.
به اعتقاد این منبع نظامی سوری هدف از اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه فراهم کردن زمینه نفوذ و ورود گروه‌ها مسلح وابسته ارتش آزاد سوریه و همچنین گروه «جبهه النصره» به دمشق مرکز سوریه است که با توجه به میزان تدارکات در نظر گرفته برای چنین حمله‌ای تصرف دمشق از سوی این گروه‌ها امری محال و غیر ممکن می‌نماید.
این منبع افزود: در این تردید وجود ندارد که پاسخ دمشق به هرگونه تجاور نظامی سخت و قاطع خواهد بود و تمام تدارکات برای مقابله با هرگونه حمله به سوریه به طور عام و دمشق به طور خاص در نظر گرفته شده و گروه‌های مسلح بدانند که ارتش سوریه دمشق را به گورستان آنها مبدل خواهند کرد.
این منبع نظامی سوری همچنین گفت: در این تردید وجود ندارد که همزمان با هرگونه اقدام نظامی علیه سوریه شاهد تحرکات و عملیات‌های گروه‌های مسلح نیز خواهیم بود و این نه تنها باری بر دوش ارتش سوریه نخواهد بود، بلکه دست ارتش را برای هدف قرار دادن این گروه‌ها بیش از پیش باز خواهد کرد، چون بسیاری از این گروه‌ها هنگام عملیات‌های ارتش خود را پنهان می‌کنند،‌ اگرچه این ترفندهم نتوانسته مانع پیشروی ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور و تحقق پیروزی‌ها و موفقیت‌های بیشتر شود.
وی تاکید کرد که از زمان آغاز تهدیدات آمریکا علیه سوریه نبردها شکل و ماهیت دیگری به خود گرفته و ارتش سوریه بدون تردید درباره تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور خود و محافظت از آن در برابر هرگونه حمله و تعرضی کوتاه نخواهد آمد.
این منبع نظامی در ادامه توضیح داد: بحرانی که حدود دو سال و نیم است، سوریه را درگیر خود کرده، موجب نظامی شدن دیدگاه و اندیشه‌های مردم سوریه شده و تشکیل کمیته‌های مردمی در هر کوی و محله و آمادگی سوری‌ها برای مقابله با هر حمله و هجوم و یا توسعه دامنه و گستره درگیری‌ها و نبردها بازتاب این امر است، به همین دلیل مردم سوریه هیچ‌گاه عرصه را خالی نخواهد کرد، حتی اگر بحث حمله نظامی خارجی به سوریه مطرح باشد و از این حیث مردم سوریه پیشاپیش این اجازه را به نیروهای مسلح و ارتش خود داده‌اند تا در صورت وقوع چنین سناریویی با قاطعیت و به سختی به آن پاسخ دهد.
این منبع نظامی سوری در پایان تاکید کرد که ارتش سوریه که دو سال و نیم است، در جنگ به سر می‌برد و خواهان پیشرفت در درگیری‌ها و رویارویی است و واکنش آن به هر اقدام نظامی خارجی ویرانگر و با غافلگیری‌های بسیار همراه خواهد بود.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان