اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

7. خرداد 1400 - 6:51   |   کد مطلب: 1697
کاترین اشتون با بیان این که اتحادیه اروپا آماده شنیدن پیشنهادات طرف ایرانی است، تاکید کرد که 1+5 پیشنهادات جدیدی برای تهران دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری صبح الوند به نقل از ایسنا، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست اقتصادی سران گروه 20 در سن پترزبورگ در گفت‌وگو با روزنامه‌ عربستانی عکاظ درباره روابط اروپا و ایران گفت که بسیار مهم است که مذاکرات گروه 1+5 بر سر برنامه‌ هسته‌یی ایران آغاز شود.
وی افزود که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بر توجه کشورش به از سرگیری رایزنی‌های بین‌المللی تاکید کرد به گونه‌ای که با او مکالمات تلفنی داشته و اشاره کرده است که دیدار با این گروه (1+5) در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در این ماه در نیویورک انجام خواهد شد.

اشتون تاکید کرد که این دیدار به دلیل ابعاد سیاسی مهمش به ویژه در خصوص روابط آتی میان اتحادیه اروپا و ایران از یک سو و ایران و منطقه خلیج فارس از سوی دیگر، از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی گفت که اتحادیه اروپا آماده شنیدن پیشنهادات طرف ایرانی است. هم‌چنین گروه 1+5 پیشنهادات جدیدی برای تهران دارد.

رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان این که در دیدار قریب‌الوقوع مسوولان اتحادیه اروپا و ایران در نیویورک مساله سوریه نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت، افزود که دیدگاه‌های متفاوتی (دراین باره) وجود دارد اما فکر نمی‌کنم که اختلافی بر سر استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه وجود داشته باشد.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان