اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

11. مهر 1401 - 19:40   |   کد مطلب: 1715
نوعروس جوان وقتی طناب دار بر گردنش گره خورد تصور نمی‌کرد مادر شوهرش به او زندگی دوباره ببخشد.

به گزارش پایگاه خبری صبح الوند، سوگند سه ماه بعد از عروسی همسرش را با ضربه کارد از پا درآورد. نوعروس که از این جنایت ترسیده بود ، از خانه خارج و با داد و فریاد از اهالی کمک خواست. ماموران بلافاصله به آنجا رفتند. هرچند اورژانس نیز در محل حضور یافته بود، تکنسین ها اعلام کردند این مرد لحظاتی بعد از زخمی شدن جان باخته است.

به دستور بازپرس پرونده جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و سوگند همسر مقتول برای بازجویی به پلیس آگاهی انتقال یافت. وی در همان بازجویی های اولیه گفت شوهرش با ضربه چاقوی وی زخمی شده است. سوگند در مراحل مختلف تحقیقات به قتل اعتراف و انگیزه خود را اختلافات قبلی بیان کرده است.

با تکمیل تحقیقات پرونده برای محاکمه به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در این جلسه مادر مقتول برای عروسش تقاضای قصاص کرد و گفت: پسرم بی‌گناه کشته شده و من حاضر نیستم از خون او بگذرم. پسرم جوان بود و می‌توانست زندگی خوبی داشته باشد.

در ادامه سوگند در جایگاه قرار گرفت تا در مورد اتهام قتل عمدی از خود دفاع کند. وی گفت: قبول دارم چاقو به دست من وارد بدن شوهرم شد اما من قصد کشتن او را نداشتم. من و شوهرم حمید تازه با هم ازدواج کرده بودیم البته مدت طولانی با هم نامزد بودیم. از همان روزهای اول نامزدی حمید با من بدرفتاری می‌کرد. او چندین بار در دوران نامزدی مرا زد. با این حال تحمل می‌کردم، همه به من می‌گفتند این بدرفتاری ها به دلیل این است که شما زیر یک سقف زندگی نمی‌کنید اگر عروسی کنید همه چیز درست می‌شود. من هم به این امید مشکلات را تحمل می‌کردم.

وی گفت؛ متاسفانه زندگی ما آن طور که پیش بینی می شد، نبود و روابط ما حتی بعد از ازدواج هم اصلاح نشد و حمید همچنان با من بدرفتاری می کرد. رفتارهای عصبی او تا حدی بود که مرا کتک می زد. روز حادثه صبح از خواب بیدار شدم. چند روزی بود که با حمید مشکل داشتم. زمانی که من از رختخواب بیرون آمدم باز هم مطابق معمول حمید بهانه گرفت و دوباره با هم درگیر شدیم. حمید به شدت مرا کتک زد من هم به شدت خشمگین بودم و به دنبال راه دفاعی از خودم می‌گشتم. زمانی که حمید مرا به سمت آشپزخانه هل داد به کابینتی که چاقو ها روی آن قرار داشت برخورد کردم و در یک لحظه تصمیم گرفتم چاقو را بردارم و با آن شوهرم را تهدید کنم تا از ضرباتی که به من می‌زد، جلوگیری کنم. چاقو را رو به روی خودم گرفتم تا به حمید بگویم دیگر به من نزدیک نشود اما او جلو آمد تا دوباره مرا بزند و یک دفعه چاقو که تیغه‌اش رو به او بود وارد بدنش شد.

نوعروس متهم به قتل ادامه داد؛ قسم می خورم قصد کشتن شوهرم را نداشتم و زمانی که او زخمی شد، من با داد و فریاد از همسایه‌ها کمک خواستم تا او را از مرگ نجات دهم. با اینکه من و حمید با هم اختلاف داشتیم، او را دوست داشتم و راضی به مرگش نبودم. ضمن اینکه ما قبلاً بارها و بارها با هم درگیر شده بودیم اما هیچ وقت کار به اینجا کشیده نشده بود و ما این طور رو درروی هم قرار نگرفته بودیم.

وی در آخرین دفاعیات خود گفت؛ باز هم می‌گویم قصد نداشتم شوهرم را بکشم و من چاقو را به بدن او فرو نکردم بلکه حمید به سمت من آمد و زمانی که می‌خواست با من درگیر شود، چاقو به بدن او اصابت کرد.
بعد از پایان جلسه دادگاه هیات قضات شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران برای صدور رای پرونده وارد شور شده و سوگند را به قصاص محکوم کردند.
در ادامه حکم نیز در شعبه 27 دیوان عالی کشور تائید شد. با استیذان حکم از سوی رئیس قوه قضائیه، سوگند 12 تیر امسال پای چوبه دار رفت که در آخرین لحظات مادر مقتول حاضر به بخشش عروسش شد.

صبح امروز جلسه محاکمه برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

در این جلسه سوگند گفت: سه ماه پس از عروسی این قتل رخ داد. حمید بیکار بود و سرکار نمی‌رفت. پدرم برایش کاری پیدا کرده بود و حاضر نبود به آنجا هم برود. ما از قبل از ازدواج اختلاف داشتیم اما به دلیل اینکه حمید انتخاب خودم بود نمی‌توانستم اعتراضی بکنم. روز حادثه هم قصد کشتن او را نداشتم.

در ادامه قضات دادگاه با توجه به ابهام در رضایت پدر مقتول جلسه را تجدید وقت کردند.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان