اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

25. مرداد 1400 - 20:27   |   کد مطلب: 2765
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به اینکه کمبود ویتامین D یکی از فاکتورهای اصلی بیماری ام اس شناخته شده است بنابراین تست ویتامین D در زنان ایرانی امروزه یک الزام است.

به گزارش پایگاه خبری صبح الوند، علی صحرائیان اظهار داشت: افزایش شیوع ام اس هیچ دلیل منطقه یا جغرافیایی و نژادی ندارد و امروزه در سطح دنیا شاهد یک روند رو به افزایش ام اس هستیم.

وی با اشاره به اینکه بیماری ام اس محصول ارث و عوامل محیطی است، ادامه داد: افرادی در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند که ژن مستعد کننده ام اس را داشته باشند واینگونه نیست که هر فرد بدون زمینه ارثی تنها بر اثر فاکتورهای محیطی مبتلا به ام اس تشخیص داده شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: شاید در آینده نزدیک به تمام افراد توصیه شود که ویتامین D مصرف کننده اما در حال حاضر مصرف ویتامین D بدون تجویز پزشک جایز نیست .

وی ابراز داشت: مصرف سرخود ویتامین D توسط افراد در صورتی که بدن با کمبود این ویتامین روبرو نباشد تنها سبب ایجاد مسمومیت در افراد می‌شود.

صحرائیان انجام یک غربالگری در زمینه کمبود ویتامین D در افراد جوان بین ۲۰ تا ۴۰ را لازم و ضروری خواند و گفت: این غربالگری باید هرچه سریعتر در برنامه کاری مسئولان قرار بگیرد.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
سفیر عشق