اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

14. اسفند 1399 - 23:49   |   کد مطلب: 3591
دبیر علمی چهارمین کنگره پیشگیری و درمان چاقی ایران، از چاقی به عنوان یکی از مهمترین ‌بیماریهای غیرواگیر که رو به افزایش است.

به گزارش صبح الوند به نقل از مهر، دکتر حسین دلشاد در مراسم افتتاحیه چهارمین کنگره پیشگیری و درمان چاقی ایران گفت: چاقی به عنوان یکی از مهمترین عوامل خطرساز در دسته بیماریهای غیرواگیر قرار دارد و روند رو به رشدی داشته که این روند در اکثر کشورهای دنیا مشاهده می‌شود.

وی افزود: طی ۳ دهه اخیر شیوع چاقی در دنیا دو برابر شده و ۶۵ درصد جمعیت جهان در کشورهایی زندگی می‌کنند که چاقی در آنها بیشتر از کم وزنی است.

دبیر علمی چهارمین کنگره پیشگیری و درمان چاقی ایران تصریح کرد: ۱۰ درصد هزینه بهداشتی و درمانی عوارض مستقیم و غیرمستقیمی است که چاقی به خود اختصاص داده است.

دلشاد به روند تشکیل انجمن چاقی در سال ۱۳۸۵ اشاره داشت و گفت: این انجمن با رسالت مداخله در امر چاقی و درمان تأسیس شد و تاکنون ۴ کنگره برگزار کرده تا در زمینه پیشگیری و درمان چاقی که پدیده روزافزونی است بتواند به اطلاعات و دریافت‌های جامعی دست یابد.

دلشاد ادامه داد: چهارمین کنگره به منظور ارتقای سطح دانش جامعه پزشکی و جلب توجه سیاستگذاران عرضه سلامت در زمینه پیشگیری از چاقی و ارتقای سلامت جامعه برگزار می‌شود.

وی به برنامه‌های این کنگره اشاره داشت و گفت: ۵ سخنرانی جامع، ۸ سمپوزیوم و سه کارگاه آموزشی آخرین یافته‌های علمی در زمینه چاقی را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

دلشاد، استقبال پژوهشگران جوان و دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی را در این کنگره چشمگیر ارزیابی کرد و گفت: ۴۰۰ مقاله پژوهشی به دبیرخانه کنگره ارسال شده که ۲۷۴ مورد پذیرفته شده که با توجه به محدودیت وقت ۳۶ مقاله برای سخنرانی و ۲۳۸ مورد به عنوان پوستر عنوان شده‌اند.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان