اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

28. خرداد 1401 - 12:28   |   کد مطلب: 35952
به مناسبت هفته بسیج اساتید، جمعی از اساتید دانشگاه ها و فعالین فرهنگی با خانواده شهید محمد مازویی دیدار کردند.

به گزارش صبح الوند، مسئول نمایندگی ولی فقیه و مشاور فرمانده سپاه انصارالحسین علیه السلام استان همدان و همچنین تعدادی از اساتید دانشگاه های استان به مناسبت هفته بسیج اساتید با خانواده شهید مازویی، شهید شاخص استان در سال ۱۴۰۱ دیدار کردند.

سردار فرجی در این دیدار شهید محمد مازویی را از بهترین های دفاع مقدس خوانده و بیان داشت: شهید بزرگوار محمد مازویی ویژگی هایی داشت، که کمتر بدان پرداخته شده و جا دارد نویسندگان و هنرمندان به عنوان یک سوژه ارزشمند به زندگی ایشان بپردازند.

مشاور فرمانده سپاه انصارالحسین علیه السلام گفت: اولین باری که بنده با این شهید بزرگوار آشنا شدم، در کارهای فرهنگی مشغول بود، آن زمانی که هنوز جنگ هم شروع نشده بود، ایشان در کارهای فرهنگی به ویژه دیوار نویسی و نقاشی روی دیوار فعالیت می کردند.

وی افزود: سالهای ابتدایی انقلاب، نقاشی بر روی دیوار و انجام کارهای ارزشی بدون تجهیزات امروزی کار بس دشواری بود و هر کسی این تخصص را نداشت ولی ایشان در آن زمان در این کار تبحر خاصی داشتند.

سردار فرجی خاطر نشان کرد: شهید مازویی که به یک چهره فرهنگی شهرت داشت، با شروع جنگ چهره دیگری از خود نشان داد و در گردان تخریب مشغول فعالیت شد و البته در کنار کارهای رزمی کارهای فرهنگی را نیز انجام می داد.

وی افزود: به یاد دارم شبی از کرمانشاه بر می گشتیم، دیدیم در اوج سرما شهید مازویی به همراه چند تن دیگر در حال کشیدن عکس امام و.. در گردنه اسدآباد بر روی سنگ ها هستند، به او گفتم محمد اینجا چه می کنی ، گفت اینجا چون مسیر رزمندگان به طرف غرب بوده، خواستیم یک کار تبلیغی ماندگار انجام بدهیم.

فرجی گفت: در منطقه اگر می خواستند از افراد نترس مثال بزنند، بی شک یکی از آنها شهید مازویی بود، وی آنچنان آوازه ای داشت که منافقین برای سرش جایزه تعیین کرده بودند.

وی افزود: آرزوی شهید مازویی لقالله و رسیدن به مقام شهادت بود که سرانجام در روز ششم فروردین‌ماه سال ۱۳۶۲ هجری شمسی درحالی‌که فرماندهی گردان تخریب را به عهده داشت، در منطقه مهران در سن بیست و پنج سالگی در حال خنثی کردن مین، جام وصال معبود را سر کشید و به آرزوی دیرینه خود رسید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان