اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

26. تير 1394 - 10:59   |   کد مطلب: 12550
روحانی در تماس تلفنی نخست‌وزیر انگلستان گفت: پایبندی طرفین به تعهدات‌شان، اصلی‌ترین عامل موفقیت در روند اجرایی مذاکرات است.
جدیدترین جزئیات تماس تلفنی روحانی با نخست‌ وزیر انگلستان

به گزارش صبح الوند به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در تماس تلفنی دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلستان با ایشان، با اشاره به نقش آن کشور در پیشبرد مذاکرات، اظهار داشت: خوشحالیم که در این مذاکرات به نتیجه برد- برد دست پیدا کردیم؛ لذا ضرورت دارد تمام کشورهای عضو 1+5 در خصوص اجرایی شدن قدم‌های بعدی توافق هسته‌ای تلاش کنند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی در این گفت‌وگوی تلفنی که عصر پنجشنبه انجام شد، با قدردانی از نقش سازنده انگلستان در این مذاکرات، گفت: پایبندی طرفین به انجام تعهدات‌شان اصلی‌ترین عامل موفقیت در تداوم روند اجرایی مذاکرات است.

روحانی در مورد روابط دو کشور نیز با اشاره به سابقه روابط و تجربه‌های دشوار گذشته، اظهار داشت: ما خواهان روابطی بر مبنای منافع و احترام متقابل هستیم و فکر می‌کنم ظرفیت لازم برای بازسازی روابط ایران و بریتانیا وجود دارد.

رئیس‌جمهور در این گفت‌وگو با تبیین اوضاع خطرناک منطقه، به نقش مخرب گروه‌های تروریستی پرداخت و گفت: امروز گروه‌های تروریستی القاعده و داعش و امثال آنها در کل منطقه در حال فعالیت و آتش افروزی هستند که این موضوعی حاد و خطرناک در منطقه است.

روحانی با اشاره به اقدامات ثبات‌آفرین کشورمان در مقابله با تروریسم و بیان کمک‌های بیش از یک ساله ایران به دولت و ارتش عراق در مواجهه با گروه‌های تروریستی، افزود: اگر تمامی کشورها همه توان خود را در مبارزه با تروریسم به کار نگیرند این پدیده شوم دامن بسیاری از کشورها از جمله اروپا را نیز خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور در زمینه بحران‌های منطقه‌ای، به وضعیت نابسامان و فاجعه بار غذایی و دارویی مردم یمن اشاره کرد و گفت: برای ما قابل قبول نیست که کشوری بخواهد با به کارگیری نیروی هوایی به بمباران مردم بی‌گناه در منطقه دست بزند.

نخست‌وزیر انگلستان نیز در این مکالمه تلفنی ضمن تبریک موفقیت‌های به دست آمده به رئیس‌جمهور کشورمان، از نقش بسیار سازنده ایشان در حصول این توافق قدردانی نمود و گفت: جنابعالی نقش بسیار سازنده‌ای برای فراهم آمدن این توافق داشتید. ما تلاش خواهیم کرد تا در مراحل بعد نیز این توافق اجرایی و عملیاتی شود.

دیوید کامرون در زمینه مبارزه با تروریسم، اظهار داشت: ما هم تروریست‌ها را بسیار خطرناک می‌دانیم و باید برای از بین بردن آنان اقدام نماییم. ما می‌دانیم این امر خطری برای کل منطقه است و باید با آن مقابله شود.

در این مکالمه تلفنی طرفین آخرین وضعیت بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور را نیز مورد بررسی قرار داده و ابراز امیدواری نمودند تا وزارت خارجه‌های دو کشور بتوانند اقدامات خود را در این زمینه به انجام برسانند.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان