اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

30. تير 1395 - 9:28   |   کد مطلب: 18918
رئیس سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه سکوت آقای روحانی در برابر رانت‌خواریهای برادرش با شفافیت مورد نظر وی سازگاری ندارد، گفت: آقای روحانی اگر دفاعی از براردش ندارد وی را مجازات کند.

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم، احمد توکلی رئیس سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت و نماینده مردم تهران، در واکنش به ویژه‌خواریهای اخیر «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور از جمله در حوزه‌های مالی و آموزشی گفت: آقای روحانی امروز در معرض آزمون مهمی قرار گرفته است که امیدوارم از آن سربلند بیرون بیاید.

وی با تأکید بر اینکه برادر رئیس‌جمهور به عنوان دستیار او متهم به سوء‌استفاده‌هایی در حوزه‌ تحصیلی و مسائل مالی شده است، اظهار کرد: آقای رئیس‌جمهور نمی‌تواند در برابر این امر سکوت کند؛ سکوت آقای روحانی نه در برابر رانت‌خواریهای برادرش با شفافیت مورد نظر وی، عدالت‌خواهی مدنظر رؤسای جمهور پیشین که به آن قسم می‌خورند و نه با موقعیت بسیار مهم و خطیر این روزهای کشور، سازگاری ندارد.

رئیس سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت افزود: آقای روحانی باید یکی از دو راه را انتخاب کند، یا درباره اتهامات برادرش دلایل و توضیحات کافی به مردم ارائه دهد و به مردم بگوید تا از اخوی‌اش رفع اتهام کند و یا اگر هم این کار را نمی‌کند و یا حتی نمی‌خواهد این کار را انجام دهند، باید قاطعانه اول از خودش و دفترش برای مجازات متخلفان شروع کند تا صدق گفتارش مبنی بر مخالفتش با هر نوع رانت‌خواری برای همه اثبات شود و این شبهه پیدا نشود که رئیس‌جمهور ملت ایران به وعده‌هایش بی‌اعتناست و به خودش و نزدیکانش که می‌رسد، تبارگرایی اجازه نمی‌دهد که وظیفه‌اش را تشخیص داده و یا به آن عمل کند.

وی تصریح کرد: ما به عنوان سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت که یک سازمان مردم‌نهاد است، اصرار داریم که رئیس‌جمهور حتماً یکی از این دو راه برخورد با برادرش و یا رفع اتهام ویژه‌خواریها از وی را انتخاب کند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس نهم به موضوع مدرک تحصیلی مرحوم کردان وزیر کشور دولت نهم که به استیضاح وی در مجلس هشتم منجر شد، اشاره کرد و گفت: یکی از برجسته‌ترین مواردی که  مجالس گذشته نسبت به آن حساس بودند، رانتخواری و ویژه‌خواری یکی از وزرای دولت وقت بود، به‌نحوی‌ که نمایندگان در برابر مشابه این رفتار، رأی به استیضاح آقای کردان دادند.

توکلی افزود: معتقدم کسانی که در مقام امین قرار می‌گیرند، نمی‌توانند خلاف‌گو و یا خلاف‌کار باشند، زیرا اگر این چنین باشند، امین نیستند. حساسیت نسبت به مقامات سیاسی، هرچه مقامشان بالاتر باشد، بیشتر می‌‌شود.

وی تأکید کرد: در گذشته امتهایی بودند که وقتی صاحبان قدرت و شوکت خطایی می‌کردند، از سوی حاکمان، از خطای آنها چشم‌پوشی می‌شد، اما وقتی اقشار ضعیف جامعه قصور و خطایی به مراتب کمتر از آن را مرتکب می‌شدند، آنها را محاکمه و مجازات می‌کردند که همین امر، علت سقوط این جوامع شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم با بیان اینکه در صدر اسلام به عدالت‌خواهی، عدالت‌جویی و مبارزه با فساد و رانت سفارش شده که ما آن را در سیره عملی ائمه معصومین(س) و پیامبر اسلام(ص) می‌بینیم، خاطرنشان کرد: ما چنین سابقه و میراث بلند انسانی داریم و باید بدانیم که اگر خطایی می‌کنیم، مجازات‌مان سنگین است و باید مجازات شویم.

رئیس سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور اگر در برابر اتهامات برادرش دفاعی دارد، بگوید و اگر دفاعی ندارد، وی را مجازات کند.

 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان