اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

22. آذر 1395 - 18:07   |   کد مطلب: 22724
مراسم تودیع و معارفه سردار محمدرضا نقدی و سردار غلامحسین غیب‌پرور عصر امروز با حضور تعدادی از مقامات سیاسی، فرهنگی و فرماندهان عالی‌رتبه سپاه و نیروهای مسلح برگزار شد.

به گزارش صبح الوند به نقل از فارس، مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و فعلی سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز( 22 آذر 93) با حضور تعدادی از مقامات سیاسی، فرهنگی و فرماندهان عالیرتبه سپاه و نیروهای مسلح در سالن 5 آذر بسیج برگزار شد.

 
سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه، سردار شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، مسعود اوحدی مشاور معاون اول رئیس جمهور، امیر محمودی معاون اجرایی ارتش، اسماعیل کوثری، مجتبی رحماندوست، سیدمهدی هاشمی، علی اصغر زارعی نمایندگان سابق مجلس، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، زاهدی رییس کمیسیون آموزش مجلس، کوچکی نژاد نماینده رشت و نایب رییس فراکسیون محیط زیست، سردار نجات، محمدحسین صفار هرندی، محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه از جمله حاضران در این مراسم بودند.
 
سردار فضلی: سردار نقدی دشمن‌شناسی را در مکتب ولایت آموخت/ استکبارستیزی را با سردار غیب‌پرور ادامه خواهیم داد
 
سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طی سخنان کوتاهی در این مراسم با بیان اینکه اخلاص خمیر مایه بسیج است، اظهار داشت: بهترین تقدیر برای سردار نقدی مروری بر تعابیر حضرت آقا در احکام انتصاب است.
 
فضلی ادامه داد: سردار نقدی دشمن شناسی و استکبارستیزی را از ولایت آموخت و روش و منش ایشان در بسیج ماندگار بوده و هر چه زمان بگذرد موثرتر خواهد شد.
 
وی ضمن تقدیر از «خانواده مجاهد» سردار نقدی، افزود: از طرف خیل بسیجیان و نمایندگی ولی فقیه و بر اساس عهدمان با ولایت، استکبارستیزی را تحت فرماندهی غیب پرور ادامه خواهیم داد.
 
سردار شیرازی: رهبری از عملکرد سردار نقدی رضایت دارند
 
سردار محمد شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا نیز طی سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که توفیق داد که در محضر عزیزان بسیجی هستیم و حامل پیام حضرت آقا.
وی ادامه داد: جلسه، جلسه تکریم سردار نقدی و خوش آمدگویی به سردار غیب پرور است و امیدواریم که شاهد نزول برکات خداوند باشیم چرا که هر تغییر و تحولی به ویژه اگر با امر ولی امر مسلمین باشد، ان شالله مبارک است.
 
رئیس دفتر نظامی رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: تا کنون به ابعادی از اوامر آقا در مورد بسیج توجه شده است و اقداماتی صورت گرفته است و گزارش عملکرد سردار نقدی را دیدیم اما آنچه قابل احصا نیست کار بزرگ همه بسیجیان است چرا که حضرت آقا می فرمایند، بسیجیان فقط کسانی که ثبت نام می کنند، نیستند. بسیج توانمندی ملت ما در دفاع از انقلاب است.
 
وی ابراز داشت: هر عزیزی که می آید، یک سمت کار را می گیرد و محکم به پیش می رود ولی چنانچه به انتظار آقا نگاه می کنیم، هنوز خیلی از کارها باقی مانده است. حضرت آقا اشاره زیبایی بعد از اربعین داشتند و فرمودند که نمونه توان مردم را در مراسم اربعین حسینی دیدیم و وجود مردم موثر است و باید این ظرفیت را با تمام وجودمان به صحنه ظهور گذاشت.
 
سردار شیرازی گفت: خیلی از کارهای بسیج به زمینه سازی ها برمی گردد که قابل احساس نیست، مثل کارهای فرهنگی و عقیدتی و سیاسی که در نمایشگاه قابل ارائه نمی باشد و مردم و مسئولان خودشان باید اثربخشی آن را ببینند.
 
رئیس دفتر نظامی مقام معظم رهبری ادامه داد: طبق فرمایش رهبری باید بررسی همه جانبه با استفاده از نظرات صاحب نظران صورت بگیرد تا ببینیم چه کارهایی به کیفیت و عمق و اعتلای بسیج می انجامد.
 
وی افزود: از دیدگاه رهبری، سردار نقدی انسان فعالی است و بعد از ارسال گزارش های عملکرد سازمان بسیج، نسبت به فعالیت های سردار نقدی در دوران ریاست در سازمان بسیج اطلاعات بهتری را کسب کردند و در جایی دیگر مطرح شده است که سردار نقدی در طی مسئولیت هایشان در اوقات سخت، واقعا کمک کرده و نقش کارگشا و مشکل گشایی در کشور داشته است.
سردار شیرازی خاطر نشان کرد: حضرت آقا در خصوص سردار غیب پرور فرموده اند که من ایشان را می شناسم و در سفر به شیراز متوجه شدم که افراد بداخلاق از وی عصبانی بودند و این نشان از استقامت و صحت مسیر سردار غیب پرور دارد.
رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا افزود: سردار غیب پرور شاگرد شهید دستغیب و عملکرد موفق وی در سپاه محرز است و ایشان جزو افراد شاخص و مطرح هستند و با توجه به اجرای طرح جدید ساختار سپاه که توسط  سردار جعفری انجام شد یکی از اموراتی که ایشان انجام داد، فرمانده سپاه های استانی بود و در این وظیفه هم خوب درخشیدند و در زمینه بسیج هم عملکرد خوبی داشته اند.
وی در ادامه با بیان اینکه باید توفیق در تکلیف را بشناسیم و انجام دهیم تا سرانجام خیر شهدا نصیب ما شود، تاکید کرد: سردار غیب پرور پاسداری مجرب است و اعتماد رهبری به ایشان بالاست و ان شالله با توجه به تجربه هایشان در گذشته، بتوانند تدابیر آقا را هر چه بیشتر اجرایی کنند.
 
سرلشکر جعفری:هیأت‌های اندیشه‌ورز نیازهای بسیج را تامین می‌کنند
 
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: دشمنی های دشمنان داخلی و انقلاب علیه بسیج به شدت بیشتر شده و این خصومت در حال افزایش است.
 
وی افزود: دشمنی دشمنان هرجند که به صورت نرم صورت می‌گیرد ولی بسیار سخت است و برای اینکه درست عمل کنیم نیاز به هیات های اندیشه‌ورز داریم.
 
سرلشکر جعفری با بیان اینکه عرصه خدمات رسانی به محرومین در بسیج چند سالی رو به فزونی گذاشته است، گفت: تشکیل هیات های اندیشه‌ورز تامین کننده نیاز قطعی بسیج است چراکه در مقطع حساسی هستیم که انقلابی بودن و عمل انقلابی کردن کار پیچیده و سختی است.
 
فرمانده سپاه تصریح کرد: هرچه از انقلاب می‌گذرد، بسیجی ماندن و بسیجی عمل کردن پیجیده تر شده و ما شاهد ریزش افرادی بودیم که بعضا اصلا چنین انتظاری از آنها نمی‌رفت.
 
سرلشکر جعفری ادامه داد: برای محسوس بودن اثرگذاری بسیج ناچاریم از تفکر راهبردی بهره برده بر روی اقدامات راهبردی متمرکز شویم.
 
وی اظهار داشت: امروز بسیج 3 هویت متفاوت دارد که شامل «عمل کلی بسیج در سراسر کشور با عنوان ستاد سازمان بسیج»، «ستاد تخصصی بسیج» و «ستاد انجام ماموریت جنگ سپاه از طریق بسیج» می‌شود.
 
سردار نقدی: تعامل با آمریکا جز خسران چیزی ندارد/ بیایید صف طولانی بسیجیان را برای اعزام به سوریه ببینید
 
سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس سابق سازمان بسیج نیز طی سخنانی در مراسم با بیان اینکه هیچکس جز امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، بسیج را به درستی نشناخت، اظهار داشت: بسیج عصاره فضایل یک ملت و چکیده همه نیکی‌هاست و حضرت امام(ره) در پایان جنگ، مسئولین را به استفاده از ظرفیت بسیج توصیه کرد.
 
وی با بیان اینکه بسیج در طول مسیر انقلاب همواره به وظایف خود عمل کرد، افزود: اگر دولت معتقد به بسیج باشد، ظرف 3 تا 5 سال، صادرات محصولات کشاورزی 2 برابر می‌شود.
نقدی همچنین درخصوص اعلام رضایت رهبری از عملکرد وی گفت: خشنودی حضرت آقا همان جیزیست که می‌توانم روز حشر آن را ارائه دهم.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هدف فتنه و انحراف این بود که بگوید  راه پیشرفت ما، تسلیم در برابر امریکاست و ترفندهای گوناگونی را هم برای قانع کردن مردم به کار بردند.
 
سردار نقدی تصریح کرد: امروز هر سفیهی هم می فهمند که تعامل با امریکا نه تنها منفعت ندارد بلکه همه‌اش خسران بار است.
 
وی ادامه داد: آقایان قول دادند که 2 میلیارد دلار پول ملت را از حلقوم امریکا بیرون می‌کشیم اما امروز خبردار شدیم که 16 میلیارد دلار هم باید به حلفومشان بریزیم.
معاون فرمانده سپاه تصریح کرد: دشمن موفق نشد حتی به اندازه یک کشور اروپایی از ایران برای تروریست‌ها یارگیری کند.
 
سردار نقدی اظهار داشت: بیایید صف طولانی بسیجیان را برای اعزام به سوریه ببینید.
 
معاون فرمانده سپاه تاکید کرد:  بسیج در سال های پیش رو قدم های بزرگتری را به جلو برخواهد داشت و من نیز هر کجا که باشم، در خط مقدم مبارزه با امریکا خواهم بود.
وی در پایان گفت: من از همسرم  که سختی های کارم را توام با زخم زبان ها تحمل کرد، حلالیت می طلبم و همه اجرم را به او تقدیم می کنم.
 
سردار غیب‌پرور: بسیج با هر دستگاهی که در مسیر اهداف انقلاب و رهبری باشد تعامل می‌کند
 
سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طی سخنانی در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس این سازمان اظهار داشت: هیچگاه فکر نمی‌کردم زمانی این شایستگی را پیدا کمک که مورد خطاب مستقیم مولایم قرار بگیرم. هرچه بگوییم فلانی اینجا یا آنجا بوده اما آقا راضی نباشد، فایده ای ندارد.
 
وی گفت: لازم است تشکر کنم از برادر عزیزم سردار نقدی و شهادت می‌دهم به صبر و اخلاق نیکو، ولایتمداری، انقلابی بودن و تلاش بی وقفه ایشان در بسیج.
 
غیب‌پرور افزود: سردار نقدی برادری مدیر و اهل مشورت است و کارهای زیربنایی مهمی در بسیج انجام داد.
 
وی گفت: با اراده حصرت آقا، اکنون نوکری بسیجیان در سطحی وسیع تر به بنده محول شده و در حکم ایشان مواردی بیان شده است که ما انجام آنها را برای خود یک تکلیف می‌دانیم و  این موارد حجت شرعی برای ماست.
 
غیب‌پرور یکی از اولویت‌ها را تعامل بین اقشار بسیج دانست و افزود: ما مجمع الجزایر نیستیم بلکه ظروف مرتبط هستیم که باید آن را تقویت کنیم.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در بسیج نیازمند آسیب شناسی دائم و مستمر هستیم، تصریح کرد: بحث صالحین باید در مسیر کیفی شدن و تعمیق حرکت کند تا این کار مبارک ادامه داشته باشد.
 
وی تاکید کرد: بسیج اهل تعامل با همه دستگاه هایی است که در راستای اهداف انقلاب و رهبری حرکت کنند.
سردار غیب‌پرور، تحقق تمدن نوین اسلامی است را امری ممکن دانست و گفت: اقدامات ما باید اثر راهبردی داشته باشد تا کارها مثمر ثمر شود.
 
وی خاطرنشان کرد: با پشتوانه بسیج است که ما توانستم در چند میدان بایستیم و اگر امروز در مقابل جریانات ضد انقلاب و معاند، ایستادیم و حرف می‌زنیم به پشتوانه انقلاب و بسیجیان است.
 
سردار غیب ‌پرور در پایان گفت: انقلاب اسلامی، امام و رهبری فجر صادقی هستند برای آن خورشیدی که قرار است زمین را از عدل پر کند و وای به حال من که اگر در فجر صادق خواب باشم. بعضی ها هم هستند که نمازشان قضا می‌شود، خداکند ما جزو آنها نباشیم.
 
در پایان این مراسم روسای جدید و قدیم سازمان بسیج مستضفین با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند و سردار نقدی یک پلاک، یک چفیه و یک عدد زیارت عاشورا به سردار غیب‌پرور اهدا کرد.
 
همچنین تعدادی از برگزار کنندگان اردوهای راهیان نور یک دست لباس خاکی خادمی شهدا را به سردار غیب‌پرور هدیه دادند.
 
انتهای پیام/.
 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان