اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

25. ارديبهشت 1396 - 8:59   |   کد مطلب: 25080
موافقان و مخالفان تحقیق و تفحص از شهرداری، اظهارات جهانگیری در خصوص لابی‌گری قالیباف را خلاف واقع دانستند و خواستار معذرت خواهی او از منتخبان مردم شدند، برخی هم گفتند شاید جهانگیری در دوره‌ای که به عنوان نماینده مجلس فعالیت کرده، اهل لابی‌گری بوده و سایرین را به کیش خود می‌پندارد.
موافقان و مخالفان تحقیق و تفحص از شهرداری

به گزارش صبح الوند، اسحاق جهانگیری که از او به عنوان کاندیدا ضربه‌گیر حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یاد می‌شود، در مناظره بین کاندیداها با اشاره به پرونده اعطای زمین به کارکنان شهرداری، قالیباف را به لابی‌گری برای جلوگیری از تحقیق و تفحص مجلس و شورای شهر متهم کرد.

جهانگیری خطاب به محمد باقر قالیباف گفت: در ستاد مبارزه با مفاسد که با حضور مسئولین مجلس و قوه قضائیه برگزار کردید دادستان گفت که به 59 مورد تخلف در این خصوص رسیدیم، خواستیم تحقیق و تفحص کنند که لابی کردید و جلوی آن را گرفتید؛ آقای قالیباف چرا جلوی تحقیق و تفحص مجلس و شورای شهر را گرفتید.

جهانگیری در حالی قالیباف را متهم به لابی‌گری در مجلس می‌کند که استیضاح وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم در همین مجلس رای نیاورد و وزرای آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان از همین مجلس رای اعتماد گرفتند، بنابراین اگر رای نمایندگان مجلس وابسته به لابی افراد باشد، دولت یازدهم را باید بزرگترین لابی‌گر کشور دانست.

از طرف دیگر نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر این اظهارات جهانگیری را خلاف واقع دانستند و خواستار معذرت خواهی او از منتخبان مردم شدند و برخی هم گفتند شاید جهانگیری در دوره‌ای که به عنوان نماینده مجلس فعالیت کرده، اهل لابی‌گری بوده و سایرین را به کیش خود می‌پندارد.

این موضوع تنها مورد اعتراض کسانی که به تحقیق و تفحص از شهرداری رای منفی داده بودند، قرار نگرفت و نمایندگانی که با تحقیق و تحفص از شهرداری موافق بودند هم به این اظهارات جهانگیری واکنش نشان دادند.

 

نماینده موافق تحقیق و تفحص: ادعای جهانگیری در مورد لابی گری درست نبود

شادمهر کاظم‌زاده عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا  در این باره اظهار داشت: من و 4 نفر دیگر از نمایندگان در کمیسیون عمران مجلس به این طرح رای مثبت دادیم ولی در نهایت این طرح رای نیاورد و این حق نمایندگان است.

وی با بیان اینکه با من کسی در این خصوص لابی گری نکرده است، افزود: باید به نظر کمیسیون احترام بگذاریم چرا که مجلس به این طرح نظر منفی داده است.

 

کاظم زاده با اشاره به اینکه اکثر این موارد مطرح شده حواشی است، عنوان کرد: روز گذشته در مناظره حرف هایی مطرح شد که قطعا بنده این موارد را در کمیسیون مطرح  و پیگیری می کنم.

 

دبیر دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادعای جهانگیری در مورد لابی گری برای توقف تحقیق و تفحص درست نبود و یا اینکه بنده در جریان این موضوع نبودم، تصریح کرد: سخنان آقای جهانگیری بیشتر فضای تبلیغاتی داشت.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هر کسی هر ادعایی در خصوص عملکرد و لابی گرایی های نمایندگان و بخصوص اعضای کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران دارد باید اثبات کند و اتهام زدن بدون ارائه سند و مدرک هیچ فایده ای ندارد.

 

جهانگیری به شعور مردم و مجلس توهین کرد

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شواری اسلامی در گفت وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص سخنان جهانگیری اظهار داشت: آقای جهانگیری با این سخن به شعور مردم و مجلس توهین کرده است.

 

وی با بیان اینکه ما به عنوان نمایندگان مردم در کمیسیون عمران چنین چیزی را از سوی شهرداری ندیدیم، افزود: اطرافیان شهردار تهران در خصوص طرح تحقیق و تفحص هیچ لابی گری با نمایندگان انجام نداده اند.

 

بدری با اشاره به اینکه مدیران شهرداری تمام مطالبی که مجلس خواسته بود را ارائه کرده و همکاری خوبی با ما داشته اند، بیان کرد: به نظر بنده معاون اول رئیس جمهور باید با این اتهامی که به آقای قالیباف وارد کردند از مردم و نمایندگان مجلس عذرخواهی کنند.

 

 شاید جهانگیری خودش اهل لابی‌گری است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از آقای جهانگیری که سابقه نمایندگی مجلس را در رزومه خود دارد، بعید بود که این حرف را مطرح کند. شاید وی در زمان نمایندگی مجلس اهل لابی گری بوده و همه را به کیش خود می پندارد.

 

بدری با بیان اینکه این سخنان معاون اول رئیس جمهور این مطلب را نشان می‌دهد که دولت عملکرد قابل دفاعی برای ارائه نداشته و خود را درگیر این حواشی می‌کند، عنوان کرد: در اولین جلسه این مطلب را مطرح می‌‌کنم و از رئیس مجلس شورای اسلامی می‌خواهم که از حیثیت نمایندگان دفاع کنند.

 

 

جهانگیری باید پاسخگوی اتهاماتی باشد که به مجلس وارد کرده است

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص اتهام روز گذشته معاون اول رئیس جمهور به محمد باقر قالیباف در خصوص لابی گری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای مسکوت ماندن طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، اظهار داشت: افرادی که این اظهارات را مطرح می‌کنند برای فرار از عمکلرد 4 ساله خودشان در دولت می‌خواهند ذهن مردم و نخبگان را وارد حواشی کنند.

 

وی با بیان اینکه جهانگیری با طرح این ادعا به یکی از نهادهای رسمی کشور ناجوانمردانه تهمت زده است، گفت: این سخن تنها به شخص قالیباف نبوده و همه نمایندگان و مجلس را زیر سوال برده است.

 

سخنگوی فراکسیون مبازره با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقایان چون شاید دیدگاه خودشان با لابی گری و خوی اشرافیت در دولت به پیش می‌رود فکر می‌کنند سایر قوا نیز اینگونه هستند.

 

مقصودی با اشاره به اینکه مجلس حق پیگیری قضایی این مسئله را به خود می‌دهد، بیان کرد: بنده به عنوان سخنگوی فراکسیون مبازره با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی این مسئله را مطرح می‌کنم و شخص آقای جهانگیری باید پاسخگوی این سخن باشند.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: 135 نفر از نمایندگان مجلس در زمان مطرح شدن این طرح به آن رای منفی داده و آن را سیاسی دانسته بودند و باید بدانیم تهمت و افترا زدن بدون ارائه مدرک و سند درست نیست.

 

وی با بیان اینکه سوال ما از آقای جهانگیری این است که وقتی موضوعی در سازمان بازرسی کل کشور، قوه قضاییه و...بررسی شده و نتیجه آن اعلام شده است چرا دوباره آن را مطرح می‌کنید؟، عنوان کرد: طبق فرموده امام راحل(ره) مجلس در راس امور است و این توهین به نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید با جدیت پیگیری شود.

 

با وجود اینکه موافقان و مخالفان تحقیق و تفحص از شهرداری، ادعای جهانگیری مبنی بر لابی‌گری قالیباف در مجلس را رد کرده‌اند؛ باید دید وی چه پاسخی برای اذهان عمومی، نمایندگان مجلس و شخص محمد باقر قالیباف دارد، مثل اینکه دولتی‌ها برای رسیدن به قدرت حاضرند دست به هرکاری بزنند و اگر لازم باشد در چشم مردم نگاه کنند و دروغ بگویند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان