اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

2. مرداد 1396 - 14:00   |   کد مطلب: 25978
مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.
پرسشی که مهران مدیری را به سکوت وادار کرد!

به گزارش صبح الوند به نقل از روزنامه ایران، مدیری در این باره ادعاهای قبلی خود را تکرار کرد و گفت که خودش رأساً این مواضع را اتخاذ کرده و کسی به وی دیکته نکرده است. مدیری درگرماگرم رقابت انتخاباتی چند بخش از برنامه دورهمی را به انتقاد و چالش با سیاست‌ها و عملکردهای دولت اختصاص داد. او در آن برنامه‌ها با ادبیات مشابه جناح مخالف دولت بسیاری از مسائل مهم کشور از احیای دریاچه ارومیه تا بحران ریزگردها و از ماجرای پرداخت یارانه‌ها تا اجرای برجام و... را دستمایه‌ای برای زیر سؤال بردن کارآمدی دولت و کارنامه دولتمردان قرار داد.

 

این رشته موضع گیری‌های مدیری در بحبوحه انتخابات، به صورت یک آتش تهیه از سوی رسانه‌های حامی ابراهیم رئیسی و قالیباف علیه روحانی به‌کار بسته شد. تا جایی که فیلم اظهارات سیاسی او در شمارگان میلیونی از سوی ستادهای انتخاباتی اصولگرایان تکثیر شد. اما بخت و اقبال این بار با مجری طنز پرداز دورهمی یار نبود زیرا معادلات انتخابات بر خلاف دست‌اندرکاران تلویزیون و کارگزاران رسانه ملی رقم خورد.

 

جامعه هنرمندان به صورت یکپارچه و بی‌سابقه برای پیروزی جریان اصلاحات و اعتدال وارد میدان شدند و پس از آن بسیاری از چهره‌های هنری در انتقاداتی صریح به مدیری از اینکه برنامه تحت مدیریت او (دورهمی) به محلی برای تسویه حساب حامیان رئیسی با روحانی تبدیل شود اظهار نگرانی کردند.

 

با پایان انتخابات به نظر می‌آید هنوز دلخوری‌ها و کدورت‌ها در روابط مدیری با طیف دوستان هنرمندش باقی مانده است و ماجرای سیاسی شدن و انتخاباتی شدن برنامه دورهمی همچنان بر روند کار مدیر و مجری آن سایه افکنده است. مصاحبه‌ای که مدیری در برنامه جمعه با خودش ترتیب داد نشان از این داشت که مسائل روزهای انتخابات هنوز ذهن و گریبان او را رها نکرده است. در جریان این برنامه او با روش پرسش و پاسخ و با کمک گرفتن از میهمانش(روشنک عجمیان) سعی کرد به مخالفانش پاسخ دهد.

 

مدیری گفت که سخن اغلب منتقدانش این است که چرا هشت سال دوران دولت اصولگرایان سکوت اختیار کرده بود و پاسخ سرراست او این بود که به این دلیل که در آن هشت سال تریبون نداشته است یا اساساً برنامه‌ای از سوی تلویزیون به او داده نمی‌شد. این در حالی است که سؤال اصلی هنرمندان منتقد در ایام انتخابات این بود که چرا او و تریبون دورهمی در جاده نقد یک طرفه می‌تازد و چرا فقط یک جریان سیاسی و فکری(دولت روحانی) آماج نقدها و کنایه‌ها و نیش‌های برنامه است و چرا هیچ سهمی از این انبوه نقدهای تیز و صریح نصیب نهادها و قوای دیگر که مسئولیت مستقیم در امور و اوضاع کشور دارند نمی‌شود.

 

به هر حال برنامه دورهمی رو به اتمام است و مجری هنرمند آن همچنان وعده بیان ناگفته‌ها را می‌دهد اما معمای نگاه یکسویه برنامه به صحنه سیاست همچنان ذهن‌ها را به خود مشغول کرده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان