اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

28. آبان 1396 - 18:05   |   کد مطلب: 27412
معاون استاندار کرمانشاه با تکذیب خبر کشته‌شدن ۱۰۰ نفر در مسکن مهر دولتی سرپل‌ذهاب گفت که در مسکن مهر دولتی این شهر تنها دو نفر کشته شده است.
توضیحات معاون استاندار کرمانشاه درباره تعداد جان باختگان مسکن مهر

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم، موضوع تلفات انسانی مسکن مهر سرپل‌ذهاب در زلزله اخیر رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و گروه‌های سیاسی از این موضوع برای تقویت جناح خود استفاده کردند تا این موضوع به حاشیه‌ای پررنگ برای زلزله استان کرمانشاه تبدیل شود.

حال آنکه براساس گفت‌وگوهای منتشرشده با بازماندگان زلزله در شهر سرپل‌ذهاب و مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه و همچنین بازدید از این مساکن مهر تخریب در این منطقه تنها مربوط به دیوارها بوده است و سازه مسکن مهر بر اثر زلزله تخریب نشده است.

روز گذشته خبری به‌نقل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه منتشر شد که وی در این خبر از کشته شدن 100 نفر در مسکن مهر خبر داده بود که این خبر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های کشور و به‌ویژه در رسانه‌های خارجی داشت.

معاون استاندار کرمانشاه در سرپل‌ذهاب در مورد این خبر گفت: در شهر سرپل‌ذهاب مسکن مهر دولتی و "مسکن مهر خودمالک" وجود داشت که در مسکن مهر دولتی، زمین دولتی بود و سازه تحت نظر دولت ساخته شد و مسکن مهر خودمالکی نیز در این شهر وجود دارد که توسط مردم ساخته شده ولی تحت عنوان مسکن مهر وام گرفته است.

مجتبی نیک‌کردار با بیان اینکه این دو نوع مسکن مهر در شهر سرپل‌ذهاب کنار یکدیگر قرار داشتند، افزود: در مجتمع‌های مسکن مهر خودمالک 100 نفر کشته شدند ولی در مسکن مهری که دولت ساخته که با عنوان مجتمع شهید شیرودی است تنها دو نفر کشته شدند و در این مجتمع‌ها سازه بر اثر زلزله تخریب نشده است ولی در خودمالک‌ها چهار طبقه فروریخته‌اند.

این مقام مسئول با ابراز اینکه براساس اعلام افراد محلی 100 نفر در این مسکن مهر خودمالک کشته شده‌اند، گفت: این موضوع را باید رسانه‌ها دقیق بنویسند زیرا مسکن مهری که دولت زمین داده و ساخته در برابر زلزله دوام آورده است هرچند که باید مسکن مهر خودمالک نیز در برابر زلزله مقاومت می‌کرد زیرا خودمالک‌ها باید بر نحوه ساخت این سازه به‌دلیل اینکه دولت حضور مستقیم نداشته نظارت می‌کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان