اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

14. بهمن 1396 - 10:42   |   کد مطلب: 28480
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن که روز به روز شاهد پیشرفت ایران اسلامی بود در پی اقدامی چراغ تحریم ها بر علیه ملت و نظام را روشن کرد و امروز تا آنجا پیش رفت که ایران را به میز مذاکره دعوت کرده و برجام را به تصویب رساند اما پس از آن برجام را نقض و به تعهدات خود پایبند نماند.

به گزارش صبح الوند، زمانی که حضرت امام خمینی(ره) در برابر نظام سلطه جهانی ایستادگی کردند و انقلاب جمهوری اسلامی را رقم زدند شاید نظام سلطه غرب حتی فکرش را هم نمی کرد که ملت ایران اسلامی با وحدت و یکپارچگی بی نظیر خود شاه را از کشورشان بیرون کنند و متحدتر از همیشه برای کسب مکتب امام تلاش کنند.

 

درست از همان روز های اول پیروزی انقلاب اسلامی بود که آمریکا برنامه تحریم ها علیه ملت ایران را کلید زد چرا که اهداف بزرگ این ملت و بنیان گذار انقلاب را به خوبی دریافت کرده بود و میدانست هدف اصلی، حکومت مردم بر مردم است تا جایی که سرنوشت کشورشان را به دست خود رقم زنند و موجب بیداری اسلامی در سراسر جهان شوند تا در برابر نظام سلطه ایستادگی کرده و در وهله بعد زمینه را برای ایجاد حکومت جهانی امام عصر(عج) ایجاد کنند.

 

 

بدون شک آمریکا با دریافت این اهداف چاره ای جز متوقف کردن جمهوری اسلامی پیش روی خود ندارد و تنها راه تضعیف ملت را تحریم های سخت میداند که البته بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) از همان روز های آغاز تحریم ها علیه ایران فرمودند: تحریم اقتصادی برای شما یک تحفه آسمانی بود که فکرهای متفکران ما را به راه انداخت و بحمد اللَّه رو به خودکفایی می روند.

 

 

پس از گذشت سال ها از تحریم ها علیه نظام و ملت، آمریکا برنامه هسته ای را بهانه ای برای اعمال تحریم های بیشتر دانست و پس از کشاندن افرادی بر سر میز مذاکره پای برجام را به میان آورد؛ برجامی که در ابتدا توسط مسئولین کشور سندی برای رفع تحریم ها نام گرفت اما بعداز گذشت دو سال از آن شاهد هستیم که عراقچی در برنامه زنده تلوزیونی به صراحت گفت: برجام برای رفع تحریم ها نبود، برجام برای اثبات شعار انرژی هسته ای حق مسلم ما است بود.

 

در اینجا سوالی که ذهن هر انسان عاقلی را درگیر میکند آن است که اگر  میخواستید شعار انرژی هسته ای حق مسلم ایران است را به اثبات برسانید پس چرا قلب راکتور های هسته ای را که بخاطر آن ها دانشمندان مملکتمان به شهادت رسیدند را با سیمان پُر کردید و از همان روز های اول مذاکرات، مردم را با وعده لغو تحریم ها و به وجود آمدن معیشت و اقتصاد قدرتمند خوشحال کردید؟!

 

 

*رهبرها بارها گفتند به مذاکره با آمریکا خوش بین نیستم

مقام معظم رهبری بارها درخصوص تحریم ها فرمودند: ما از تحریم غرب نمی ترسیم و از تحریم به نفع پیشرفت خودمان استفاده کردیم اما با مشاهده پافشاری دولت جهت حضور در مذاکرات از همان ابتدا چندین بار فرمودند به مذاکره با آمریکا خوش بین نیستند و اعتمادی به آمریکا نیست اما در نهایت خطوط قرمزی  را مشخص کرده و برای کسب تجربه دولت و ملت اجازه دادند تا مذاکرات صورت پذیرد.

 

این روزها هیئت دولت که از برجام به عنوان تفاهمی برد-برد نام می برد و آقایان روحانی و ظریف و عراقچی از همان ابتدا تاکید داشتند تحریم ها روز اول اجرای برجام برداشته میشوند وقتی صحبت های منطقی کارشناسان و تحلیل گران سیاسی را می شنوند به جای قدر دانی و انتقاد پذیری اقدام به تهدید آنان میکنند و از پاسخ به سوالاتی که قطعا به ضررشان است فرار میکنند که قطعا حرکت حرفه ای در دنیای سیاست محسوب نمیشود!

 

آقای عراقچی برگشت پذیری از برجام را برای آمریکا 120 روز و برای جمهوری اسلامی 5 سال اعلام کرده و زمانی که در برنامه زنده از وی سوال شد که نهاد ناظر بر آمریکا در نقض برجام کیست پاسخ داد که ناظر و قاضی خودمان هستیم! در اینجا لازم است بگوییم آمریکایی که سال هاست برعلیه ایران اقدام کرده آیا قبول میکند خود ما ناظر برآن ها باشیم و چگونه نیاز به یک نهاد بین المللی نبود؟

 

 

*اسنادی که توسط مسئولین دولت پذیرفته میشود مکتب امام خمینی (ره) را زیر سئوال نمیبرد؟

سوال دیگر اینکه مگر هیئت دولت شاهد نقض پی در پی برجام توسط شخص ترامپ نیست؟ پس چرا هنوز از برجام درس نگرفته و اقدام به پذیرفتن اسنادی دیگر همچون سند 2030،FATF و حتی عضویت در WTO هستند؟ این اسنادی که توسط شما مسئولین دولت پذیرفته شده مکتب حضرت امام خمینی(ره) را زیر سوال نمی برد؟

 

گذشته از همه این ها باید به نکته دیگری اشاره کرد که یکی از قوانین اصلی کشور آمریکاست؛ قانون یوتِرن، قانونی که این روزها آقای ظریف با نام دیگری یعنی ((ترساندن دیگر کشور ها برای معامله با ایران)) صدایش میزند؛ طبق یوتِرن، دیگر ایران تحریم نخواهد بود اما 190 کشور دیگر در برابر ایران تحریم خواهند شد !

 

این که چرا آقایان معنی واضح یوترن را به مردم نمیگویید قابل بحث است اما سوال اصلی آن است که چرا زمانی که فهمیدید آمریکا قصد ندارد یوترن را لغو کند باز هم با برجام موافقت کردید؟ البته شاید هم از این قانون اطلاعی نداشتید که در آن صورت بحث جداست!

 

 اگر چه برجام ضرر های فراوان برای جمهوری اسلامی به بار آورد که البته هیچ یک از شما مسئولین زیربار آن ها نرفته اید اما بدون شک یکی از آثار مثبت برجام آن است که به ملت اثبات شد آمریکا قابل اعتماد نیست و شخصی که امضای کری را تضمین شده دانست باید پاسخگوی ملت ایران باشد که چه شد آن امضای تضمین شده؟

 

بی شک همه ی ملت غیور ایران اسلامی آگاهند که هدف دشمنان خونی جمهوری اسلامی نگرانی از برنامه های هسته ای نبوده و نیست بلکه هدف اصلی آنان ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی و جلوگیری از دستیابی ملت به اهداف و آرمان های امام راحل به عنوان بزرگترین و ایستاده ترین ملت در برابر سلطه جهانی است.

 

در پایان باید گفت حتی اگر دشمن به جز دری اصفهانی و چندین نفردیگر هزاران جاسوس در کشورمان قرار دهد جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و با یاری خداوند و رهنمون های مقام معظم رهبری برای رسیدن به اهداف و آرمان ها تلاش می کند و نسل های بعدی انقلاب را افرادی بصیر تربیت میکند.

گزارش از زینب سعیدی

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

عالیه موفق باشید

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان