اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

14. خرداد 1394 - 14:28   |   کد مطلب: 11488
رئیس جمهور گفت: اعتدال و امید امروز را از امام آموختیم.
برخی کشورها پول نفت را تبدیل به سلاح می کنند/مسیر و راه امام (ره) را ادامه خواهیم داد

به گزارش صبح الوند به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا،حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم بزرگداشت بیست و ششمین بزرگداشت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که با حضور عاشقان خمینی کبیر و پیروان رهبر انقلاب در صحن شهدای آستان امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد امام و شهدا اظهار داشت: قبل از هر چیز از زائران امام خمینی (ره) و آنهایی که از راه دور به هر وسیله‌ای که توانسته‌اند حتی با پای پیاده خودشان را به حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی رسانده‌اند قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: شما با این حضورتان به همه جهانیان اعلام می‌کنید اگر امروز امام در میان ما نیست خط و مسیر امام ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ما فقدان رهبری را پس از رحلت امام حس نکردیم، تصریح کرد: گرچه رحلت امام خمینی برای عاشقان امام و آزادیخواهان جهان بسیار غمناک بود و خداوند به مردم ما عنایت کرد و در فاصله کمتر از 24 ساعت رهبر فرزانه انقلاب پرچم مسئولیت را به دوش گرفتند و مردم عاشق این خط و راه و قدردان این آزادی هستند.

روحانی با اشاره به اینکه  نیمه خرداد امسال با نیمه شعبان مقارن شده است، افزود: همان که امام فرمودند «انتظار فرج از نیمه خرداد کشم» یکی از برکات انقلاب اسلامی و راه و خط امام تفسیر صحیح و درست از انتظار بود.

وی تبیین کرد: موضوع مهدویت و انتظار مربوط به روزی است که عدالت در سراسر جهان مستقر خواهد شد و مردم از فساد و تباهی رهایی پیدا می‌کنند و اساس این انتظار باید انتظار مسئولان باشد.

رئیس جمهور تأکید کرد: انتظار به این معنا که ما بنشینیم برای ظهور دعا می‌کنیم و ظلم سراسر جهان را فرا گیرد تا ظهور صورت بگیرد، نیست، بلکه امام (ره) تفسیر واقعی را از انقلاب اسلامی و انتظار بیان کردند.

روحانی عنوان کرد:‌ امام هم با بیان و هم با عملش ثابت کرد برای رسیدن به یک حکومت بی‌نقص نباید دست روی دست بگذاریم، بلکه امام راحل تفسیر واقعی انتظار را از نیمه خرداد سال 42 بیان می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید با ایستادگی در مقابل فساد و منکرات قدم به قدم شرایط را برای ظهور حضرت حجت(عج) آماده کنیم، این سئوال را مطرح کرد: اگر امروز امام زمان (عج) پرچم حکومت را در دست ندارد برای چیست؟

رئیس جمهور بیان داشت: جهان امروز هنوز آمادگی برای ظهور امام عصر(عج) ندارد و ما باید شرایط منطقه و جهان را برای ظهور عدالت‌گستر آماده کنیم.

روحانی توضیح داد: امام با انقلابش اولین قدم برای حکومت جهانی را آماده کرد و بزرگ‌ترین احیاگر اسلام ناب بود. امام خمینی (ره) اسلام را از کنج حجره‌ها به صحن جامعه آورد و فقه را به زمانه عرضه کرد و با همین فقه پاسخ مقتضیات جامعه را داد.

وی عنوان کرد: امام تلفیق بین دین و سیاست را برای ما تفسیر کرد، در این صورت آیا در صد سال اخیر ما احیاگری جز امام راحل سراغ داریم؟

رئیس جمهور عنوان داشت: امام نظام جمهوری اسلامی را بنیان نهاد و ما امیدواریم که این نظام روزبه‌روز کامل‌تر به مسیر خود ادامه دهد، به عبارت دیگر امام رهبری بزرگ‌ترین انقلاب مردمی را بر عهده گرفت، آن هم انقلابی که از بدو شروع در مسیر اعتدال قرار داشت.

روحانی خاطر نشان کرد: امام با انقلاب اسلامی، معنای انتظار واقعی را برای ما تفسیر کرد؛ ایشان با نهضتش مفهوم واقعی منتظر را برای ما تبیین و مسیر حکومت اسلامی را هموار کرد.

وی با بیان اینکه امام فرد انقلابی بود که وقتی نهضت به پیروزی رسید در کمتر از 50 روز مردم را به پای صندوق رأی دعوت کرد و به همگان اعلام کرد که میزان رأی ملت است، متذکر شد: حتی نوع حکومت را به انتخاب مردم گذاشت و این مردم بودند که نوع حکومت را پای صندوق‌های رأی برگزیدند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امام راه انقلاب را به ما نشان داد، خاطرنشان کرد:‌ اگر فتواها و هدایت‌های امام راحل نبود، دشمنان انقلاب را از ما می‌گرفتند.

روحانی ادامه داد: اگر ملت ما امروز در مسیر ایستادگی و استقامت قرار داشته و در برابر انواع توطئه‌ها و در برابر مشکلات استوار ایستاده است، به این دلیل است که امام در همه عرصه‌ها با توکل به خدا به ایستادگی مردم باور داشت.

وی تصریح کرد:‌ مردم با ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنی‌هایی که شرق و غرب ایجاد کرده بودند توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند.

رئیس قوه مجریه یادآور شد: ما به حول و قوه الهی و با تمسک به ائمه هدی (ع) و توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی بیان داشت: امروز در منطقه مشاهده می‌کنیم که توطئه فراوانی علیه اسلام و مسلمانان برپا شده است.

روحانی اضافه کرد: امام خمینی(ره) توانست جامعه ما را از مشکلات و توطئه‌ها نجات دهد و امروز ملت ایران با مقاومت در برابر توطئه قدرت‌های جهانی ایستادگی کرده، به طوری که شاهد امنیت و آرامش در کشور هستیم، چراکه صدای امام همچنان در گوش ملت است.

وی عنوان داشت: ملت و جوانان خط و مسیر امام را ادامه می‌دهند و مسیر امام همچنان توسط رهبری ادامه می‌یابد و پرچم جمهوری اسلامی همواره در اهتزاز است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امام بین جمهوریت و اسلامیت پیوند ناگسستنی به وجود آورد، تشریح کرد: امروز حتی با توطئه‌های بزرگ از جمله گروهک‌های تروریستی نمی‌توانند در مسیر انقلاب خللی ایجاد کنند.

رئیس قوه مجریه در ادامه توضیح داد: ملت ایران امروز به ملت‌های یمن، عراق،‌ لبنان و ... و سایر کشورهای منطقه که در برابر تروریست‌ها و خشونت‌ها مقاومت می‌کنند، کمک کرده است.

روحانی ادامه داد: متأسفانه برخی کشورها پول نفت را تبدیل به سلاح مخرب می‌کنند و علیه ملت یمن به کار می‌برند.

وی ابراز داشت: ما در این شرایط بیشتر از هر زمان دیگر باید هوشیار باشیم؛ وحدت توصیه امام به همه ما بود که باید در این مسیر گام برداریم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواهند بین مذاهب و قومیت‌ها تفرقه ایجاد کنند، تبیین کرد: با وجود داشتن اختلاف سلیقه و احزاب متعدد در کشور، اما برای حفظ نظام و منافع ملی سخن همه ما واحد است، اما نمی‌گذاریم اساس اسلام، منافع ملی و اخلاق محمدی مورد تاخت و تاز این و آن قرار بگیرد.

روحانی با بیان اینکه دشمنان قیمت نفت را کاهش دادند تا کمر ملت ایران در برابر مشکلات خم شود، افزود: ملت ایران به حول و قوه الهی در برابر مشکلات ایستاده است.

وی تأکید کرد: دولت با حمایت ملت ایران و هدایت‌های رهبری از مشکلات عبور خواهد کرد و در 6 ماه گذشته با کاهش قیمت نفت علیه ایران توطئه کردند، اما آرامش در جامعه برقرار است و اگر برخی کشورهای مرتجع فکر می‌کنند با توطئه‌هایشان در سطح جهانی می‌توانند حرکت ملت و دولت را کُند کنند، اشتباه می‌کنند.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: ما اگر امروز اعتدال را مطرح می‌کنیم اعتدال و امید را از امام آموختیم.

روحانی بیان کرد: اگر ما می‌گوییم وحدت را از امام و رهبری آموحتیم، مسیر و راه امام را هم ادامه خواهیم داد و تحریم‌ها را درهم خواهیم شکست.

وی در ادامه با بیان اینکه ما حمایت از فقرا و مستضعفین جامعه را از امام آموخته‌ایم، تصریح کرد: ما در تمام تحریم‌ها و مشکلات طرح تحول سلامت را اجرا کرده و توانستیم 9 میلیون نفر را زیر پوشش بیمه درمانی قرار دهیم و همه این‌ها در مسیر خط امام بود.

رئیس جمهور در پایان اضافه کرد:‌ امام خمینی (ره) به ما یاد داد که چگونه حکومت اسلامی را در جامعه پیاده کرده و وحدت و اتحاد ملی را ادامه دهیم.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان