اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

26. تير 1394 - 11:01   |   کد مطلب: 12551
سید راضی نوری گفت:متاسفانه در ریل گذاری اقتصاد مقاومتی در این دولت انحرافاتی صورت گرفت و خواسته های مقام معظم رهبری در این حوزه آنگونه که مطالبه داشت محقق نشد.
دولت تدبیر و امید در ریل گذاری اقتصاد مقاومتی دچار انحراف شده است

به گزارش صبح الوند، سید راضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب  در پاسخ به این سوال که شرایط مدیریت اقتصادی در دوره پس از توافق هسته ای چگونه باید باشد اظهار داشت:اقتصاد ما یک اقتصاد بیمار و وابسته است وقتی مذاکرات را به اقتصاد گره می زنیم یعنی دوباره می خواهیم برگردیم به اقتصاد بیماری که در گذشته داشتیم.

 

وی ادامه داد:اقتصاد مقاومتی یک فرصت استثنایی است تا از این اقتصاد بیمار رهایی پیدا کنیم با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری همه باید همت خود را صرف عملیاتی کردن آن قرار دهند.

 

نوری تصریح کرد:اگر در چارچوب اقتصاد مقاومتی برنامه پنج ساله ششم را تعریف کنیم خیلی از مشکلات اقتصادی ما برطرف خواهد شد در کشوری چون نروژ سود حاصل از فروش نفت را در صندوقی ذخیره می کنند و با آن پول کارهای اقتصادی و تولیدی راه می اندازند.

 

وی افزود:باید صندوق توسعه ملی را تقویت کنیم 29درصد از فروش نفت باید به این صندوق واریز شود تا پشتیانی برای تولید اشتغال در کشور باشد.

 

نماینده شوش گفت:از تک محصولی فروختن نفت باید جلوگیری کرد باید به سمت بهره برداری از صنعت معادن گردشگری و... حرکت کنیم.

 

وی اضافه کرد:نباید از این مذاکرات ذوق زده شویم از اقتصادی مقاومتی که کلید حل معیشت مردم است غافل شویم.

 

نوری گفت:نباید به بهانه توافق هسته ای تولیدات داخلی را تضعیف کنیم و چشم به دنیا برای تامین مایحتاج خود داشته باشیم

 

وی ادامه داد:توافقات نباید منجر به واردات بی رویه شود اگر قرار است وارداتی باشد باید تکنولوژی را وارد کنیم.

 

نماینده شوش گفت:دولت یازدهم در بخش اقتصادی در این دوسال زحمت کشیده است اما کار خاصی که موجب رضایت مردم شود در اقتصاد انجام نشده است و نمودی ندارد.

 

وی ادامه داد:متاسفانه در ریل گذاری اقتصاد مقاومتی در این دولت انحرافاتی صورت گرفت و خواسته های مقام معظم رهبری در این حوزه آنگونه که مطالبه داشت محقق نشد.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان