اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

12. ارديبهشت 1395 - 10:05   |   کد مطلب: 17853
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان با اعلام اینکه اصلاح روند پرداخت یارانه نقدی با حذف افراد پردرآمد ممکن می‌شود، گفت: ماهانه ۸۳ تا ۸۵ میلیارد تومان یارانه در همدان پرداخت می‌شود.

به گزارش صبح الوند، سیدناصر محمودی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه در خصوص تعداد افرادی که یارانه نقدی آنها حذف شده آماری به صورت استانی اعلام نشده است، اظهار داشت: دولت از طریق حذف یارانه افراد پردرآمد به اصلاح روند پرداخت یارانه نقدی اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه خرید خودروهای خارجی و سفرهای خارجی از جمله دلایل حذف یارانه افراد پردرآمد است، افزود: افرادی که به هر دلیل یارانه آنها قطع می‌شود باید به سامانه WWW.YARANE10.IR  مراجعه کرده و دلیل حذف یارانه خود را مطلع شوند.

محمودی بیان کرد: سرپرست خانوارهایی که یارانه آنها حذف می‌شوند با مراجعه به این سامانه می‌توانند اعتراض خود را ثبت کرده و پیگیری‌های لازم را برای برقراری مجدد یارانه نقدی خود انجام دهند ولی این پیگیری نزدیک به دو ماه طول می‌کشد.

وی با اشاره به اینکه حذف یارانه افراد پردرآمد در استان همدان قابل توجه نبوده است، گفت: براساس قانون بودجه سال 94 کشور قرار است یارانه 6 میلیون نفر افراد پردرآمد در کشور حذف شود.

مدیرکل اقتصادی و دارایی استان همدان با بیان اینکه ماهانه 83 تا 85 میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم پرداخت می‌شود، گفت: پرداخت یارانه نقدی باید در کشور و استان همدان هدفمند شود تا این حجم نقدینگی در راستای توسعه اقتصادی و رونق تولید به کار گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه هدفمندی یارانه‌ها باید به درستی و براساس اهداف موردنظر انجام شود، عنوان کرد: پرداخت یارانه نقدی برای کشور مشکلات بسیاری به همراه دارد ولی تخصیص این مبلغ به حوزه تولید و سرمایه‌گذاری ایجاد اشتغال و ارزش افزوده را در پی دارد.

محمودی درباره ثبت نام افراد جدید برای دریافت یارانه نقدی نیز گفت: ثبت نام افراد جدید در قانون بودجه 94 دیده شده بود ولی دولت دستورالعمل ثبت نام افراد جدید را ابلاغ نکرده است که این موضوع به وضعیت درآمدی دولت نیز مربوط است.
انتهای پیام/ج

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان