اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

6. اسفند 1395 - 20:09   |   کد مطلب: 24072
امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه برخی از مردم فقط با یارانه‌ها روزگار می‌گذرانند، گفت: برخی نیز ماه‌هاست برنج و گوشت پیدا نکرده‌اند که بخورند و بعضی‌ها نیز از پرداخت اجاره منزل خود درمانده‌اند، مردم را دریابید!
امام جمعه موقت همدان :

به گزارش صبح الوند به نقل از فارس، حجت الاسلام سیدهاشم موسوی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی‌ ـ سیاسی نماز جمعه همدان با دعوت همگان به تقوای الهی اظهار کرد: یکی از مشخصه‌های مومن اقامه نماز و دادن زکات است.

 

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم به موضوع اقامه نماز اهمیت بسیاری داده است، گفت: باید فرهنگ اقامه نماز برای داشتن جامعه‌ای ایمانی، تقویت کنیم.

 

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه اقامه نماز نشانه‌ای از عبودیت فرد است؛ ادامه داد: باید حقوق واجب الهی ادا شود.

 

وی اقامه نماز را کفاره گناهان صغیره دانست و در ادامه اضافه کرد: البته به شرط اینکه فرد از گناه توبه واقعی کرده باشد.

 

موسوی با بیان اینکه اگر کسی عمداً نماز را به تأخیر بیاندازد نام او بر بالای سردرب جهنم نوشته می‌شود، گفت: باید همیشه تقوا را در زندگی خود مد نظر قرار دهیم و ابعاد مختلف زندگی خود را به این زیور آراسته کنیم.

 

* آقایان مسوول! مردم هرجا لازم بوده به موقع وارد صحنه شدند شما هم وظایف خود را انجام دهید

 

وی در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن روز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اضافه کرد: عرضه‌کنندگان کالا و خدمات باید حق مصرف‌کننده را رعایت کنند که مواردی چون حق برخورداری از ایمنی، حق برخورداری از اطلاعات کامل، انتخاب آزادانه، حق برخورداری از حمایت دولت در صورت تخلفات از سوی واحدهای صنفی و حق برخورداری از معامله منصفانه باید مد نظر باشد.

 

امام جمعه موقت همدان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گزافه‌گویی‌های اخیر ترامپ گفت: رئیس جمهور جدید آمریکا که نه کار سیاسی خاصی انجام داده و نه کار اجرایی قابل قبولی؛ از راه نرسیده ایران را تهدید می‌کند و تحریم‌ها را تشدید کرده است.

 

وی از حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن تشکر کرد و با اشاره به اینکه مردم به تبعیت از رهبری برای دفاع از کشور آمدند، خطاب به مسوولان کشور تأکید کرد: آقایان مسوول! مردم هرجا که لازم بوده به موقع وارد صحنه شده‌اند پس شما هم باید وظایف خود را انجام دهید.

 

هاشمی با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه مردم گلایه‌مند هستند، از مسوولان خواست نگذارند که مردم اذیت شوند که تنها راه تحقق این امر نیز در توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری به ویژه اقتصاد مقاومتی است.

 

وی با بیان اینکه برخی از مردم فقط با یارانه‌ها روزگار می‌گذرانند، گفت: برخی نیز ماه‌هاست برنج و گوشت پیدا نکرده‌اند که بخورند و بعضی‌ها نیز از پرداخت اجاره منزل خود درمانده‌اند، مردم را دریابید!

 

امام جمعه موقت همدان در ادامه از مسوولان خواست به آمریکایی که قدرتش هر روز در حال افول است، اعتماد نکنند.

 

* آن‌هایی که دنبال برقراری رابطه با آمریکا هستند، کمی به گذشته رجوع کنند

 

وی ادامه داد: آن‌هایی که دنبال برقراری رابطه با آمریکا هستند، کمی به گذشته رجوع کنند و نوع برخورد آمریکا با محمدرضا شاه و صدام را ببینند و عبرت بگیرند.

 

هاشمی افزود: در زمان پهلوی، ایران محل عیش و نوش آمریکایی‌ها بود ولی وقتی پای منافعشان به میان آمد محمدرضا شاه را فروختند و همین اتفاق را در مورد صدام شاهد بودیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه قدرت صهیونیست نیز در حال افول است، تأکید کرد: مقام معظم رهبری در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به این موضوع تأکید کردند.

 

امام جمعه موقت همدان در ادامه با اشاره به تحرکات برخی از کشورهای عربی گفت: این کشورها برای ما شاخ و شانه می‌کشند و ایران را آشوبگر و تروریست معرفی می‌کنند در صورتی که خود با حمایت از تروریسم، دو سال است یمن را به خاک و خون کشیده‌اند.

 

وی خطاب به این کشورها اظهار کرد: این آرزو را به گور خواهید برد که ایران را نابود کنید زیرا قدرت این کشور هر روز بیشتر از قبل می‌شود.

 

هاشمی در پایان با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: باید همواره ولایتمدار بود و در مسیر سیره فاطمی حرکت کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان