اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

13. تير 1395 - 10:34   |   کد مطلب: 18649
گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات تروریستی سحرگاه یکشنبه در بغداد پایتخت عراق را که 28 کشته برجای گذاشت ، برعهده گرفت.

به گزارش صبح الوند به نقل از اسکای نیوز، این گروه مسئولیت انفجار دو خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی یک حسینیه در کراده مریم ، مرکز بغداد و انفجار دیگرشب گذشته در پایتخت عراق را به عهده گرفته است. 
در حمله تروریستی سحرگاه یکشنبه که در بازار محلی واقع در شمال بغداد روی داد تعدادی از شهروندان عراقی کشته و زخمی شدند. 
این دومین حمله طی شب گذشته بود که اهالی پایتخت عراق را هدف گرفت.
براساس این گزارش حمله تروریستی که احتمال داده می شود، با یک بمب دست ساز انجام شده باشد، در بازار محلی الشلال در شمال بغداد صورت گرفت. 
حمله به کراده مریم با یک خودرو بمب گذاری شده انجام شد که ساختمان مجتمع تجاری در محل انفجار تا نزدیک یک ساعت در آتش می سوخت و خودروهای آتش نشانی با کمک مردم محل توانستند آتش را مهار کنند. 
خیابان و پیاده رو کراده مملو از شیشه های شکسته و تکه های سنگ و آجری است که انفجار شدید خودرو بمب گذاری شده از خود برجای گذاشته است.
بازارهای محلی و مرکزی بغداد در شب های رمضان محل گشت و گذار و تردد مردمی است که بعد از افطار و کاهش دمای حدود50 درجه ای هوا ، به خیابان ها می آیند و عموما شام یا سحری را در رستوران های محلی صرف می کنند.
حملات تروریستی گروه تکفیری داعش مدت ها بود که در پایتخت عراق به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود.
داعش طی هفته های اخیر شکست های سنگینی در استان های الانبار و موصل متحمل شده است و شهر فلوجه واقع در حدود 55 کیلومتری غرب بغداد را که به مدت 30 ماه در کنترل خود داشت،هفته گذشته بعد از نبردهای یک ماهه از دست داد. 
در انفجار سحرگاه امروز یکشنبه در کراده بغداد 28 نفر کشته و 33 نفر دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان