اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

23. آبان 1397 - 23:23   |   کد مطلب: 30154
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان مطرح کرد
رتبه نخست همدان در کتابخوانی/همدان پایتخت کتاب ایران نامگذاری شود
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان اعلام کرد: استان همدان در سالجاری با کسب 8 شاخص معتبر در کل کشور رتبه اول را در دارا بودن کتابخانه‌‌های معتبر و کتابخوانی به خود اختصاص داد‌ه است.

به گزارش صبح الوند به نقل از ایسنا ، عاطفه زارعی چهارشنبه 23 آبان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان، افزود: کسب رتبه اول برای همشهریان و مسئولان این استان افتخاری بزرگ است که باید برای نگهداری این افتخار و موفقیت در سالیان بعد در راستای توسعه و غنی‌سازی، نهاد‌های مربوطه همکاری کنند.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی افزود: فرهنگ هر جامعه ستون و بدنه آن را تشکیل می‌دهد چرا که در شکل‌گیری تفکر افراد آن نقش بسزایی دارد و مطالعه یکی از راه‌های مهم ترویج فرهنگ و غنی‌سازی آن است که باید برای انتشار فرهنگ و رواج آن تمهیدات لازم را انجام دهیم و زمینه و بستر آن را برای قشر جوان جامعه فراهم کنیم.
زارعی ادامه داد: اگر در ترویج فرهنگ یک جامعه کوتاهی شود در نهایت فرهنگ آن جامعه به بن‌بست رسیده و دچار خلأ می‌شود که می‌تواند تمام ابعاد آن از جمله ابعاد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی را در معرض تهدید و خطر قرار دهد.
زارعی از حضور کتابخوانان همدانی در مراسم تجلیل در تالار وحدت تهران ابرازخرسندی کرد و گفت: حضور کتابخوانان و خادمان فرهنگی در مراسم تجلیل از خادمان کتاب در تالار وحدت تهران نشان‌‌دهنده فرهنگ غنی این شهر و مردمانش است که بعد از اتمام مراسم در تهران و بازگشت آنها در همدان نیز از آنها تقدیر و تشکر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اقداماتی که در برخی از مناطق استان انجام شده از جمله احداث کتابخانه در برخی از مدارس سبب شده که دانش‌آموزان در همان محل به مطالعه بپردازند و از رفتن به کتابخانه‌های دانش‌آموزی صرف‌نظر کنند همچنین با احداث کتابخانه‌های سیار در بسیاری از مناطق از جمله فامنین، اسدآباد و ملایر امکان مطالعه بسیاری از دوستداران کتاب را فراهم کرده‌است.
زارعی با بیان اینکه به علت وجود برخی از محدودیت‌ها توسعه مراکز فرهنگی در  مناطق روستایی با مشکل مواجهه شده بود، تصریح کرد: متأسفانه به علت برخی از محدودیت‎‌ها نتوانستیم پاسخگوی مشکلات و نیازهای مناطق روستایی باشیم اما با اجرای برخی از برنامه‌ها و تمهیدات، درصدد رفع مشکلات این مناطق هستیم.
وی با اشاره به وجود نمادهای فرهنگی در بسیاری از خیابان‌های شهر مانند نامگذاری میدان کتاب و یا احداث تندیس‌ها و مجسمه‌های فرهنگی، این عمل را پیشرفت و علاقه مردم آن شهر به فرهنگ اصیل و دانش دانست.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در پایان بیان کرد: همدان باید در سال‌های آینده به عنوان پایتخت کتاب ایران نامگذاری شود و هدف مسئولان از اجرای این برنامه‌ها توسعه و غنی‌سازی زیرساخت‌ها است که همت نهاد‌های مسئول را می‌طلبد.
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان