اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

23. خرداد 1398 - 9:33   |   کد مطلب: 31127
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مشکل بیکاری جوانان را حل می‌کند.
 سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مشکل بیکاری جوانان را برطرف می‌کند

به گزارش صبح الوند، حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با اعضا و هیئت رییسه اتاق بازرگانی استان همدان با اشاره به لزوم جذب سرمایه گذار در استان اظهار داشت:متاسفانه موانع بسیاری بر سر راه سرمایه گذاران وجود دارد که مسئولان و نمایندگان استان برای رفع این مشکلات باید چاره ای اندیشه کنند.

وی با بیان این که با تقویت بخش خصوصی، اقتصاد رونق بیشتری خواهد گرفت اظهار داشت: یکی از مباحثی که اتاق بازرگانی باید به آن ورود کند بحث شناسایی موانع تولید و راه های رفع آن است.

امام جمعه همدان افزود: در استان و در بین مسئولان تعامل خوبی برای رونق وجود دارد لذا امیدواریم با شناسایی موانع توسط اتاق بازرگانی و دیگر نهاد های اقتصادی شاهد اتفاقات خوبی در استان باشیم.

شعبانی تصریح کرد: امروز در تولیدات سیب زمینی استان همدان رتبه اول در کشور را دارد اما اگر بتوان با ایجاد کارخانه و مجموعه ای در داخل استان فراوری محصولات در داخل استان انجام شود، هم زمینه ایجاد شغل برای جوانان همدانی فراهم می شود و هم کشاورزان نیز منفعت بیشتری دریافت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: تولیدات سیب زمینی در استان دارای ظرفیت عظیمی است که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد در حالی که گاهی اوقات محصولی در استان تولید می شود که نه تنها منفعتی ندارد بلکه آب های زیر زمینی نیز با مشکل مواجه می شوند.

امام جمعه همدان با گلایه کردن از مهاجرات جوانان همدانی به خارج از استان گفت: صنعت کشاورزی صنعت اول استان همدان است لذا ما باید با سرمایه گذاری در این بخش و تشویق جوانان به حضور در این عرصه با مشکل بیکاری در استان مقابله کنیم.

شعبانی اظهار داشت: در برخی از صنایع باوجود اشتغال افراد اما به آثار و نتایج آن توجه نمی‌شود چرا که ممکن است در سال های اول دارای بازده باشد اما در ادامه نه تنها با شکست مواجه خواهند شد بلکه برای جامعه و محیط هم آثار سویی دارد.

وی انجام مطالعات همه جانبه توسط اتاق بازرگانی در زمینه رونق اقتصادی در استان را خواستار شد و گفت: یکی از مشکلات موجود نبود مطالعات دقیق در سطح مدیران است که امیدواریم با همت اتاق بازرگانی و انجام این امر شاهد اتفاقات خوبی در استان باشیم.

امام جمعه همدان تاکید کرد: وجود نگاه کلان و کارشناسی در استان در مباحث اقتصادی و تولیدی زمینه ساز توسعه اقصادی استان خواهد بود و نباید از آن غافل شد.

شعبانی با بیان این که در مسیر تولید قوانینی نیز وجود دارد که نیازمند اصلاح است اظهار داشت: در گفت‌وگوهایی که با تعدادی از کارآفرینان داشتم گلایه های زیادی از قوانینی وجود داشت که برای آنها ایجاد مانع کرده است.

وی با انتقاد از تعریف نشدن برخی از منزلت ها در جامعه تصریح کرد: متاسفانه جوانان ما به دنبال کارهای مدیریتی و پشت میزی هستند در حالی که جوانان بسیاری را در همین استان همدان داریم که درآمدهای بالایی از طریق کشاورزی کسب می کنند.

امام جمعه همدان افزود: اگر بتوان منزلت کشاورزی در استان را جا بیندازیم و جوانان را تشویق به حضور در این عرصه کینم می توان این درآمد را بین چند جوان تقسیم کرد اما متاسفانه جوانان ما کشاورزی را به عنوان کار قبول ندارند.

وی تاکید کرد: آنچه در جامعه ما به اشتباه رواج پیدا کرده است این است که کار تنها به کار اداری اطلاق می‌شود لذا باید در جهت تغییر دید مردم قدمی جدی برداشت که امیدواریم اتاق بازرگانی به عنوان یکی از نهادهای فعال بتواند خلاهای موجود در این زمینه را جبران کند.

تسنیم

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان