اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

25. اسفند 1395 - 0:43   |   کد مطلب: 24332
عضو هیات رییسه فراکسیون ایثارگران اظهار کرد: قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و بند مربوط به معافیت سربازی که ذیل ماده 36 رفته بود به تایید شورای نگهبان رسید.

به گزارش صبح الوند، امیر خجسته در گفت و گو با خبرنگار نافع اظهار کرد: قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و بند مربوط به معافیت سربازی که ذیل ماده 36 رفته بود به تایید شورای نگهبان رسید.

 

وی در مجلس در خصوص این افزود: مصوبه لایحه احکام به مجمع تشخیص  مصلحت نظام نرفت و شورای نگهبان لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور را با توجه به اصلاحات انجام شده نهایتا پس از پنج بار رفت و برگشت بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تصویب کرد.

خجسته در خصوص مدرک علمی مورد تایید رزمندگان در وزارتخانه های علوم ، تحقیقات فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: مدراک آنان اگر مورد تایید این وزارت خانه ها باشد حسب مورد می‌توانند از طریق استخدام و یا موافقت با انتقال یا تبدیل وضعیت، به صورت عضو هیأت علمی رسمی قطعی پذیرفته شوند.

 

نماینده مردم همدان و فامنین همچنین بیان کرد: برابر بند ث الحاقی 2 قانون احکام دائمی، به منظور تقویت کمی و کیفی بسیج مستضعفان، آرمان ها و مبانی اندیشه انقلاب اسلامی و توسعه امر به معروف و نهی از منکر و حضور بیشتر نیروهای مردمی در صحنه های امنیت،دفاع و پاسداشت از کشور، پشتیبانی از رده های مقاومت بسیج و بسیج اساتید و طلبه در دستگاه های اجرایی به ویژه در فعالیت های پژوهشی و علمی و تلاش جهت مقابله با جنگ برم و هجمه های فرهنگی و امکان استفاده از خدمات کارکنان بسیجی فعال و ویژه شاغل برای شرکت در آموزش ها و اردو ها و سایر برنامه ها، حدکثر به مدت 15 روز در سال به جای خدمت اداری بدون دریافت حق ماموریت پیش بینی شده است.

 

خجسته  درخصوص واگذاری دستگاه های اجرایی وخدمت رسانی در حوزه های مختلف بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی اجازه دارند متناسب با میزان آمادگی سازمان بسیج سازندگی، اجرای بخشی از فعالیت‌های خود از قبیل احداث، تعمیر مساجد، مدارس، بیابان‌زدایی، جنگلکاری، آبرسانی به روستاها در مناطق محروم، روستایی و مرزی را به سازمان بسیج واگذارد تا با استفاده از نیروهای داوطلب بسیجی و مردمی اجرا کند.

 

وی خاطر نشان کرد: به سازمان بسیج اجازه داده شده که از محل اعتبار مصوب خود حمایت لازم را برای تأمین پوشش بیمه‌ای و جبران خسارت‌های ناشی از به‌کارگیری بسیجیان فاقد پوشش بیمه‌ای در مأموریت‌های مختلف به ویژه دفاعی، امنیتی و کاروان‌های راهیان نور به عمل آورد.

 

این در مجلس شورای اسلامی افزود: به استناد بند3 ردیف ب ماده 5 الحاقی به دولت مکلف است به منظور حفظ کرامت و منزلت رزمندگان معسر نسبت به تأمین معیشت و پوشش بیمه‌ای آنان در قالب بودجه سنواتی اقدام کند. همچنین نسبت به ساماندهی و برقراری مستمری بسیجیان و رزمندگان معسر دفاع مقدس اعم از بسیجیان تحت پوشش سپاه، کمیته و جهاد سازندگی اقدام کند.

 

خجسته در پایان متذکر شد: به استناد اصلاح صدر بند3 ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی بیان کرد: به ازای هر 12ماه سابقه حضور جبهه یکی از فرزندان رزمندگان از خدمت معاف خواهند شد. اجرایی‌شدن این مصوبه مجلس در صورت تأیید فرماندهی کل قوا خواهد بود که باید مراحل اخذ موافقت در دستور کار ستاد کل نیروهای مسلح قرار گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان