اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

21. شهريور 1394 - 12:21   |   کد مطلب: 13973
عده ای رسانه های متعدد فراهم آورده اند و شب و روز تلاش می کنند تا چهره آمریکا را بزک کنند/ ما سال ۲۰۲۵ بر سر کلاهک های هسته ای که از اسرائیل به غنیمت گرفته ایم با ۱+۵ مذاکره می کنیم
عده ای رسانه های متعدد فراهم آورده اند و شب و روز تلاش می کنند تا چهره آمریکا را بزک کنند/ ما سال ۲۰۲۵ بر سر کلاهک های هسته ای که از اسرائیل به غنیمت گرفته ایم با ۱+۵ مذاکره می کنیم

به گزارش صبح الوند به نقل از صبح توس، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین خراسان رضوی، صبح امروز در آیین تکریم و معارفه فرمانده جدید سپاه امام رضا(ع)، اظهار داشت  خدا را شاکریم که شاهد پایان یک دوره خدمتگذاری خوب و صادقانه زیر پرچم حضرت ثامن الحجج(ع) و شروع یک دوره خدمت جدید با عشق و معرفت به این بارگاه و جایگاه هستیم.

وی ادامه داد: مهم ترین مسئله ای که در پذیرش مسؤولیت ها اعم از مسؤولیت های فرماندهی تا کوچک ترین مسؤلیت در لباس مقدس پاسداری، شناخت اوضاع و احوال و شرایط پذیرش مسؤولیت است.
نقدی خاطر نشان کرد: امروز یکی از حساس ترین شرایط تاریخ بشر پیش روی ماست، یک نبرد سرنوشت ساز میان حق و باطل، میان ایمان و کفر که به جاهای حساس و باریک خود رسیده، به مرحله ای که دیده بان این جبهه و پرچم دار جبهه؛ آن را پیچ تاریخی نامگذاری می کند، بشریتی که به بن بست رسیده و به ناچار به دنبال یک راه جدید برای استمرار حیات خود می گردد و در این میان در مقابل حاکمیت ظلم و زور بین المللی، یک پرچم برافراشته به نام اسلام است که بشریت را به خود فرامی خواند و دشمن وحشت زده، همه استعدادهای خود را به کار گرفته است تا این پرچم را به زمین بزند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به پیشرفت های انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با سرعتی چشم گیر در حال پیشروی است و ملت ها و قلب ها را به خود جذب می کند و سنگرهای کلیدی را یکی پس از دیگری از دست قدرت های شیطان صفت خارج می کند، ایران، عراق، لبنان، فلسطین، بحرین و بخش عظیمی از سرزمین حجاز از دست آنان خارج شده است، بخش عظیمی از یمن، در شمال آفریقا، آمریکای لاتین، قلب اروپا و آمریکا در حال گرایش به اسلام است و آنان وحشت زده از همه سلاح های خود از ترور تا تحمیل جنگ، جنگ امنیتی، فشار برای انزوای ایران، تا تحریم اقتصادی و جنگ بزرگ و گسترده فرهنگی که استمرار دارد، استفاده کردند و نتوانستند کاری از پیش ببرند.
وی افزود: همه امید دشمن امروز معطوف به یک نقطه است، جنبش و خیزشی که نتوانند با هر سلاحی بر آن غلبه کنند، می خواهند با یک جریان نفوذ در درونش آن را به شکست بکشانند، جریانی که از دورن نهضت را زمین گیر کند، همان نکته ای که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند که برنامه دشمن بر دو رکن نفوذ و اختلاف استوار است.
نقدی اضافه کرد: ما با اختلاف آشنا هستیم که با وحدتی که بین علمای شیعه و سنی در پرتو انقلاب ایجاد شده، ناکام مانده است؛ تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف تلاش غریبی نیست و ادامه خواهد داشت، جنایت های بسیاری انجام دادند تا عواطف شیعه را تحریک کنند تا ایران را به جنگ مذهبی بکشانند اما امت اسلامی از شیعه و سنی اجازه این کار را ندادند.
وی با بیان اینکه تکفیری‌ها به دست خود آمریکایی ها به راه افتاده است و امروز مجبورند به ظاهر بگویند با آنان درجنگیم گفت: چون آبرویی برای آنان نمانده اما در خصوص مسئله نفوذ، واقعیت های جدی هست که باید برای جامعه تبیین شود، خواستگاه هایی که می تواند این نفوذ شکل بگیرد، کجاست؟
رئیس سازمان بسیج مستضعفین: یکی از مهم ترین خواستگاه های نفوذ، مفسدان اقتصادی هستند، کسانی که وقتی در منسب ها و جایگاه ها قرار گرفتند، به جای خدمت به مردم، کیسه های خود را پر کردند، چرا زمینه نفوذ دشمن است؟ چون می بینند مادامی که جمهوری اسلامی بر اساس دو رکن اسلامی بودن و مردمی بودن با سلامت حرکت می کند، برای آنان خطرناک است.
وی افزود: به استناد اسلام باید عدالت را رعایت کرد و به اتکای مردم می توانداین عدالت را برقرار کرد و این برای آنان خطرناک است، کسانی که به دنبال زندگی های مرفه شخصی و ثروت های باد آورده کلان و غرق شدن در رفاه برای خود هستند، نمی توانند عدالت را برتابند، پس باید حرکتی کنند برای کمرنگ شدن ارزش ها و حرکتی کنند برای از بین رفتن پایگاه مردمی نظام.
نقدی با اشاره به قدرت مردم خاطر نشان کرد: برای این که زورشان به این نظام و یه این مردم نمی رسد، باید قدرت دیگری را فرابخوانند تا به میدان بیاید و لذا می بینید آنانی که بیت المال را غارت کردند و ثروت های بادآورده را فراهم آورده اند، رسانه های متعدد فراهم آورده اند، تمام این ها شب و روز تلاش می کنند چهره آمریکا را بزک کنند، پای آمریکا را به ایران باز کنند، چون برای توازن قوا نیاز دارند، نیروی عظیم مردمی و نیروی عظیم اسلامی در مقابل آنان قرار دارد و برای توازن قوا مبجورند پای آمریکا را برای توازن قدرت به ایران باز کنند.
وی با بیان اینکه آنها می دانند اگر پای آمریکا به ایران باز شود، آقا زاده های مفسد به جای زندان، بر این مملکت سلطنت خواهند کرد، ادامه داد: آمریکا همواره طرفدار سلطه گران است، ارباب را به کمک می طلبد تا در مقابل مردم جبهه قوی تری تشکیل دهد؛ البته مزورانه از فریب استفاده می کنند؛ اشک تمساح برای محرومیت ها و مشکلات مردم می ریزند که مردم مشکلات دارند، رابطه ها را خوب می کنیم تا مشکلات مردم حل شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: مگر شما همان هایی نیستید که نامه نوشتید که تحریم ها را بیشتر کنید؟ خود شما نامه نوشتید، با رفت و آمد ها به اروپا و کنگره آمریکا، اصرار کردند تا تحریم ها اضافه شود چون تنها راه تسلیم کردن مردم این راه است حالا همان هایی که این نامه ها را نوشتند، به جامعه خودشان خیانت کردند که با دشمن راه کار نشان داده اند و امروز همین ها دلسوز مردم شده اند.
وی اضافه کرد: می گویند باید دست بدهیم با دشمن، کنار بیایید تا شاید این مشکلات حل شود، مشکل خود شما هستید؛ مردم عاقلند می فهمند و می گویند اگر رابطه ها خوب شود، وضع ما خوب می شود و اربابشان هم اول نوروز همین حرف ها را زد؛ ۵۰ سال رابطه ما آنقدر با شما خوب بوده که اختیار کشور با به شما داده ایم، اکثریت مردم ایران گرسنه و بی سواد بودند در آن دوران، در هیچ آبادی اثری از تمدن مادی نبود و حتی پزشک از بنگلادش به ایران می آمد.
نقدی گفت: امروز میبینیم آنانی که رابطه شان با آمریکا بسیار صمیمی است چه وضعی در اقتصاد و فرهنگ و سیاستشان دارند، بهترین آنان ترکیه است که بیکاری در آن بیداد می کند و قیمت ارز آن به سرعت در حال کاهش است، عضو ناتو است، نوکر تحت فرماندهی آمریکا است، مسلمان کشی می کند، سفارت اسرائیل را در کشورش باز کرده و هر جنایت و فسادی که آمریکا لازم بداند انجام می دهد.
وی افزود: آن وضع مصر است که آقای حسن الهیکل می گوید ایران رفت به سمت مبارزه با استکبار، امروز ماهواره هوا می کند و ما هم به دلخوشی این که به آمریکا نزدیک شویم وضع مالی مان بهتر می شود، امروز ۳ میلیون نفر شب ها به دلیل نداشتن مسکن در قبرستان ها می خوابند.
نقدی ادامه داد: امروز آمریکا روزانه ۱۰ میلیون بشکه نفت در روز از عربستان غارت می کند، با این درآمد سرشار و این موقعیت، وضع معیشتی آنان نامناسب است.
وی با اشاره به وضعیت کشورهای شرق آسیا، ادامه داد: اگر ژاپن و کره جنوبی در اقتصاد اینقدر توسعه یافته اند، زحمت کشیده اند، روزی ۱۲ ساعت کار می کنند که به این جایگاه رسیده اند، وقتی گوشت از خارج وارد کره جنوبی می کنند، به تولید ملی اهمیت داده اند و علیه آن تظاهرات می کنند و به این نقطه رسیده اند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: هر شکوفایی در علم و اقتصاد و قدرت دفاعی و امنیتی ما بوده، بعد از قطع ارتباط با آمریکا بوده، رفاقت و دشمنی با شما را تجریه کردیم و نتیجه هر دوی آن پیش چشمان ماست اما امروز جریان دیگری در رسانه ها از آمریکا نشان می دهند و آن را بزک می کنند، هرچه جنایت می کند آن را نمی بینند.
وی بیان داشت: یک کودک سوری کشته می شود، عکس آن را روی مجله می اندازند و خطاب به دولت قانونی کشور می کنند که این حاصل اعمال توست، نه، این نتیجه کار آمریکاست، در عراق و افغانستان که دیگر بشار اسد نیست، ۱۵۰۰ کودک یمنی که در بمباران ها کشته شد، کسی آنان را نشان داد؟ این جریان نفوذ است، بیت المال را غارت کردند و انباشت کرده اند، دلشان هیچ برای مردم نمی سوزد، دلشان برای خودشان می سوزد که می خواهند بروند آمریکا و اسکی رو آب کنند، ولی با این وضعیت نمی توانند.
نقدی با اشاره به حضور مردم در همه صحنه ها گفت: مردم ما بصیرند و فریب نمی خورند، این مسیر را ملت ادامه می دهند، این سرعت پیشرفت ملت را هیچ جنگی، تهدیدی و تحریمی نمی تواند بگیرد و همانطور که رهبری فرمودند، اسرائیل چند سال آینده نخواهد بود که بگوید ایران خطرناک است یا نه.
وی با اشاره به مصاحبه با تلویزیون فلسطین گفت: به خبرنگار گفتم ما سال ۲۰۲۵ بر سر کلاهک های هسته ای که از اسرائیل به غنیمت گرفته ایم با ۱+۵ مذاکره می کنیم، گفت مبتنی بر واقعیت حرف بزنید، گفتم ایران، عراق و لبنان را انقلاب اسلامی از آمریکا و اسرائیل گرفت، امروز هم در هر یک از کشورهای اسلامی رأی بگیرید، هرجا مردم آزاد باشند، به یک دولت اسلامگرای ضد آمریکا رأی می دهند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: فرمایش مقام معظم رهبری یک واقعیت است، خیلی به آنان رحم کردند گفتند ۲۵ سال دیگر، زودتر از این ها، آنان تمام می شوند، از تجربه گذشته درس بگیرند، خیلی ها آمدند این کار را با انقلاب بکنند اما از اسلام، مردم و انقلاب سیلی خورند.
وی اظهار داشت: یکی از میدان هایی که پیشرفت در آن، پیشرفت انقلاب و اسلام در دنیا را به دنبال دارد، مشهد مقدس است، اینجا پایتخت معنوی است و در چشم همه است؛ اینجا را باید الگو کرد به همین خاطر دشمن امکانات زیادی در این موقعیت هزینه می کند تا نگذارد این الگو شکل بگیرد، آنچه دل امت ها را گرم می کند، وجود الگوست.
نقدی خاطر نشان کرد: ما باید علاوه بر الگوی مقاومت، الگوی زندگی را نیزارائه دهیم، وقتی شهر ما خالی از فساد باشد، مواد مخدر نباشد، بی بند و باری اخلاقی نباشد، فقیری نباشد. باید کار کنیم، کارهای خوبی انجام گرفته و تشکر می کنم از سردار احمدی، اما با وجود همه زحماتی که انجام گرفته، راه زیادی در راه داریم و باید بتوانیم از این استان و به ویژه شهر مشهد، یک شهر الگو و بدون تمام عیب و نقص هایی که داراست، شکل دهیم.
وی در پایان اشاره کرد: بسیج، امتداد مردمی همه دستگاه های کشور است، ملت و دولت در نظام اسلامی جدا نیستند، همه مردم دولتند و باید نقش ایفا کنند، امیدواریم سردار نظری با سابقه مدیریت درخشان خود، یک حرکت جهشی را در استان انجام دهند تا گام های بلندی برداریم.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان