اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

30. مرداد 1395 - 12:54   |   کد مطلب: 19595
متاسفانه مشاهده کرده ایم که نیروی های بومی استان قلع و قمع می شوند و این روند مضر نخبه کشی و بی حرمتی ادامه پیدا کرده به طوری که جایگاه نیروهای بومی به هیچ وجه رعایت نمی شود.

به گزارش صبح الوند به نقل از صدای دانشجو، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی در خصوص اخبار منتشر شده در فضای مجازی پیرامون کلید خوردن پرونده تحقیق و تفحص از استانداری همدان به صدای دانشجو گفت: اخیرا اتفاقاتی را در استان مشاهده کرده ایم که وجود این مسائل برای مجمع نمایندگان استان قابل قبول نمی باشد.

 

خجسته افزود: روز چهارشنبه نمایندگان استان پس از صحبت و همفکری و مشورتی که با یکدیگر داشتند تصمیم گرفتند پرونده تحقیق و تفحص از استانداری را به علت اتفاقاتی که روی داده است کلید بزنند و به صورت جدی به این مسئله ورود پیدا بکنند.

 

وی عنوان کرد: مدیران استانی بویژه مدیر ارشد استان باید بداند که می بایست با مجمع نمایندگان استان هماهنگ باشد و در مورد مسائل استان هفکری، مشورت و خرد جمعی انجام پذیرد تا سود و منفعت نهایی به مردم برسد تا از این تورم، شرایط خاص گرانی و اشتغال نجات پیدا بکنند.

 

خجسته با بیان اقدامات مجمع نمایندگان استان در راستای پیگیری مطالبات مردمی، این مجمع را یکدست، همفکر و همدل ارزیابی کرده و عنوان کرد: در راستای پیشبرد مطالبات مردمی سیاست مجمع نمایندگان استان در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی بر ایجاد وحدت و همدلی بین مدیران استان بوده است.

 

وی جدل و بحث بین مدیران استان را آسیبی جدی دانست و گفت: ما از زمانی که مدیران جدید به استان آمدند سیاست همدلی را مد نظر خود قرار داده ایم اما متاسفانه مشاهده کرده ایم که در این مدت نیروی های بومی استان قلع و قمع می شوند و این روند مضر نخبه کشی و بی حرمتی ادامه پیدا کرده به طوری که جایگاه نیروهای بومی به هیچ وجه رعایت نمی شود.

 

خجسته ابراز داشت: این مطالب و موارد مشابه قبلا نیز به ما می رسید اما ما بنا را بر برائت گذاشته بودیم تا این که اطلاعات موثق به مجمع نمایندگان استان رسید و ما از این مسئله به شدت ناراحت هستیم.

 

وی گفت: آقایان نیروهای کاردان و کارشناس و متخصص استان را عزل می کنند و نیروی دیگری که از وابستگان و دوستان خودشان می باشد را از مناطق غیربومی به این استان منتقل می کنند.

 

خجسته عنوان نمود: همدان منطقه ای است که نیروهای بومی متخصص و توانمندی دارد و می بایست از ایشان استفاده بشود. پیگیری سیاست های فعلی آسیب های جدی ای را به استان وارد می کند و این روند به هیچ وجهه برای مجمع نمایندگان استان قابل قبول نمی باشد.

 

وی ضمن تذکر به مدیران تصمیم گیر استان بیان داشت: لازم است تا نمایندگان استان به عنوان ناظر قانون و زبان مردم در جریان اتفاقاتی که درون استان می افتند باشند و نمی پذیریم کاری بدون نظارت مجمع نمایندگان استان صورت پذیرد، آنها یا می توانند این کار را انجام بدهند و یا از این استان خواهند رفت.

 

خجسته با ابراز گلگی از سوء استفاده از روحیه مدارا و همدلی مجمع نمایندگان گفت: تا کی باید شخصیت نیروهای همدان را خرد کرده و از استان خارج کنیم؟! در حال حاضر شاهدیم مدیران اقتصادی استان را به صرف آشنایی و رابطه ای که با آنها دارند از سایر استان ها به همدان منتقل می کنند، آیا نیروی متخصص و متعهد در همدان وجود ندارد؟

 

رئیس مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: موارد دیگری نیز به جز آنچه ذکر شد وجود دارد و اگر مدیران استان رفتار خود را اصلاح نکنند و به خرد جمعی، هماهنگی و همفکری بین نمایندگان و مدیران استانی و کار کردن برای مردم به جای کار کردن برای تفکر خاص جناح خود برنگردند، بنده به وقتش آنها را هم بیان خواهم کرد.

 

خجسته گفت: طی تماس هایی که در روزهای اخیر مردم با بنده داشته اند شدیدا نسبت به ادامه این رفتارها اعتراض کرده و این موارد با سایر نمایندگان استان نیز مطرح شده و لازم است همه بدانند که ما نمی توانیم نسبت به این موارد سکوت بکنیم.

 

وی ادامه این سیاست های خاص را توهین به مردم همدان ارزیابی نمود و بیان کرد: آقایان قصد دارند کسانی را وارد استان بکنند که هیچ جایی برای کار ندارند تا شاید این استان برای آن ها سکوی پرتاب بشود.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: در گذشته آقایانی توسط همین مدیران استان بر سر کار آمدند که با اقدامات خود آسیب های جدی ای را به استان وارد کردند و در حال حاضر آثار منفی از عملکرد ایشان بر جای مانده است و ما افزون بر این که چندین مرتبه پیرامون این موارد تذکر داده ایم، ورود جدی تری نیز به این مسائل خواهیم داشت.

 

خجسته بیان داشت: ممکن است ما در جایی مدیر متخصص بومی نداشته باشیم، ولی این موارد خیلی کم می باشد و نباید روند به طوری پیش برود که حال به جایی برسیم که مدیران ما اکثرا از سایر استان ها انتخاب شوند.

 

وی در خصوص نظر سایر اعضاء مجمع پیرامون این موضوع گفت: طی صحبت هایی که انجام شده تا کنون تمامی نمایندگان استان اعم از تمام طیف های سیاسی از وجود چنین مسائلی در استان ابراز ناراحتی کرده اند و به طور جدی برای آینده استان نگران می باشند. روز یکشنبه ما در راستای مطالبه مسائل استان به مسئله استیضاح وزیر کشور ورود خواهیم کرد.

 

خجسته اضافه کرد: گزارشاتی به ما رسیده و بر اساس عملکرد هایی که در استانداری اتفاق افتاده ما این تحقیق و تفحص را انجام می دهیم. اطلاعاتی که رسیده است پس از بررسی در صحن مجلس مطرح خواهد شد. ما در حال پیگیری هستیم که پس از انجام کارها و روال اداری لازم تیم تحقیق و تفحص مجلس وارد استان همدان بشود.

 

وی گفت: مجمع نمایندگان استان به صورت مصمم، پیگیر مسئله هستند و حرف ما هم این است که در استان هرکسی هرطور که بخواهد نمی تواند عمل بکند.

 

خجسته گفت: سیاست های معین نظام و چهارچوب های قانونی لازم باید رعایت بشود. می بایست منافع و مصالح مردم همچون استفاده از نیروهای توانمند، متعهد و متخصص بومی رعایت بشود و این موارد برای ما ملاک است و مدیران استانی نباید بر خلاف اراده مردم عمل بکنند.

 

وی با اشاره به تجربه ناموفق استان در عرصه گردشگری عنوان کرد: مردم از ما می پرسند که چرا باید در عرصه گردشگری آن چنان اتفاقاتی روی بدهد و سپس مسئول مربوطه به راحتی و بدون هیچ پاسخگویی برود. آیا افرادی که ایشان را منصوب کرده بودند پاسخگو هستند؟ ما از همان روز اول نسبت به مسائلی که در حوزه گردشگری پیش بینی می کردیم اتفاق بیافتد تذکر داده بودیم ولی متاسفانه گوش شنوایی وجود نداشت و هم اکنون نیز تذکر می دهیم که از نیروهای ضعیف و ناتوان غیربومی استفاده نکنند.

 

خجسته گفت: منافع مردم در استان همدان به خطر افتاده و مردم از این اتفاقاتی که در حال رخ دادن می باشد غمگین و ناراحت هستند، ما نمایندگان وظیفه پیگیری منافع و خواسته های مردم را داریم.

 

وی در خصوص احتمال مطرح کردن ویژگی سیاسی کاری در این طرح توسط مخالفین احتمالی در بین مدیران استانی عنوان نمود: ما اگر قرار بود سیاسی عمل کنیم بسیار پیش از این ها باید وارد عمل می شدیم اما از آنجایی که اصل را بر همکاری و تعامل بین مسئولی استانی می دانیم تاکنون صبر کرده بودیم.

 خجسته اضافه کرد: ما ادامه این روند را برضرر منافع مردم ارزیابی می کنیم و به هیچ وجه سکوت در قبال این مسائل را جایز نمی دانیم.

 

وی گفت: اگر از طرف کسی صحبتی مطرح بشود که این کار سیاسی_جناحی است بدانید که خود اوست که دارد سیاسی عمل می کند و ما نه تنها خودمان سیاسی کاری نمی کنیم بلکه اجازه آن را هم به دیگران نمی دهیم.

 

خجسته با انتقاد از وجود روحیه تک روی در بین بعضی از مدیران گفت: ما از تمامی مدیران استانی تا جایی حمایت می کنیم که در چهارچوب قانون و در راستای منافع مردم حرکت بکنند و هرگاه از این مسیر منحرف بشوند و قصد تک تازی در استان را داشته باشند، نه تنها حمایت نمی کنیم بلکه جلوی آن ها خواهیم ایستاد.

وی با تاکید بر توصیه مقام معظم رهبری پیرامون مشورت و خرد جمعی مسئولین گفت: همدان نیازمند یک خرد جمعی برای مدیریت می باشد و باید بدانیم که تفکر و منش خان مآبانه خیلی وقت است که پایان یافته و داشتن روحیه تک تازی و دیکتاتوری قطعا به ضرر استان و مردم همدان تمام خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان